reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

BADANIE Amh pomocy :(

agusia871

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Marzec 2017
Postów
44
Witam dziewczyny moja ginekolog kazała mi zrobic amh i wynik w 3dc wyszedł 0,73ng/ml od półtorej roku staramy sie o dziecko. Czy ten wynik moze świadczyć o niepłodności? Czy sa ty dziewczyny które maja podobny wynik. Wizyta u lekarza dopiero za 2 tyg do tego czasu zwariuje :( pozostałe wyniki badan


W 3 dc mialam
fsh - 7,31 mlU/ml ( faza fol 3,50-12,50, faza owula 4,70-21,50 faza lut 1,70-7,70)
Prolaktyne - 20,8 nh/ml ( norma 2,8-29,3)
Tsh -1,87 mU/L ( 0,55- 4,78)
Anty tpo 61,8U/ml ( <60)
Estradiol 47,8 pg/ml ( faza fol 12,4-233 , faza owu 41-398 faza lutealna 22,3-341)
Testosteron -0,44ng/ml (0,06-0,82)

W 14 dc badałam tylko
Fsh- 9,97 mlU/ml ( faza fol 3,50-12,50, faza owula 4,70-21,50 faza lut 1,70-7,70)
Estradiol - 77,7 pg/ml ( faza fol 12,4-233 , faza owu 41-398 faza lutealna 22,3-341
21 dc
Progesteron 16,19 ng/ml
Normy faza fol 0,2-1,5
Faza owul 0,8-3
Faza lut 1,7-27
Po meno 0,1-0,8


DZIĘKUJĘ ZA POMOC:*
 
reklama
No niestety z takim wynikiem może być ciężko zajść w ciążę naturalnie. Proponuję wizytę w jakiejś klinice leczenia niepłodności.
 
Jasani masz doswiadczenie w tym temacie na jakirj podstawie dolujesz dziewczyne??

@agusia871 amh jest niskie ale to nie swiadczy ze dziecka miec nie bedziesz. Znam przypadek gdxor kobieta lat 45 miala amh 0.2 i naturalnie zaszla i donosila synka.
 
Jasani masz doswiadczenie w tym temacie na jakirj podstawie dolujesz dziewczyne??

@agusia871 amh jest niskie ale to nie swiadczy ze dziecka miec nie bedziesz. Znam przypadek gdxor kobieta lat 45 miala amh 0.2 i naturalnie zaszla i donosila synka.
Beata chyba Twoja koleżanka miała duże szczęście że przy takim wyniku udało jej się zajść naturalnie. Z tego co ja się orientuję to jest to wskazanie do konsultacji w klinice niepłodności.
 
Jasani masz doswiadczenie w tym temacie na jakirj podstawie dolujesz dziewczyne??

@agusia871 amh jest niskie ale to nie swiadczy ze dziecka miec nie bedziesz. Znam przypadek gdxor kobieta lat 45 miala amh 0.2 i naturalnie zaszla i donosila synka.
Wyobraź sobie, że mam doświadczenie. Dziewczyna stara się już tyle czasu i nic nie wychodzi. Nie sądzisz, że to jest właśnie przyczyną? Zaleca się wizyte w klinice leczenia niepłodności po roku bezowocnych starań. Poza tym nie napisałam, ze jest to niemożliwe. Radzę czytać ze zrozumieniem @bea25ta.
 
Przy takin AMH nie jest niemożliwe zajscie w ciaze naturalnie ( ja miałam niższe). Sprawdzalas drożność jajowodow? U mnie to wlasnie uniemożliwiało zajscie w ciaze pomimo stymulacji i pięknej owulacji ( monitorowanej przez ginekologa).
Jeżeli badalas i masz drożne jajowody a cykle mialas stymulowane i monitorowane to niestety trzeba sie bedzie udać do kliniki leczenia nieplodnosci.
Szkoda czasu i "jajeczek" na kolejne bezowocne cykle.

A partner badał nasienie? Moze to obopólna trudność w zajsciu w ciaze?
 
Od tego cyklu zaczynam obserwacje cyklu.
Nie miałam sprawdzanej drożnosci jajowodow. A mąż na badanie nasienia idzie w piatek.
Nigdy nie miałam żadnych problemow z cyklami nigdy nie miałam żadnych zabiegów wyniki hormonalne jak stwierdził lekarzw normie i takie problemy teraz z tym amh :( najgorsza jest ta bezsilność :(
Przy takin AMH nie jest niemożliwe zajscie w ciaze naturalnie ( ja miałam niższe). Sprawdzalas drożność jajowodow? U mnie to wlasnie uniemożliwiało zajscie w ciaze pomimo stymulacji i pięknej owulacji ( monitorowanej przez ginekologa).
Jeżeli badalas i masz drożne jajowody a cykle mialas stymulowane i monitorowane to niestety trzeba sie bedzie udać do kliniki leczenia nieplodnosci.
Szkoda czasu i "jajeczek" na kolejne bezowocne cykle.

A partner badał nasienie? Moze to obopólna trudność w zajsciu w ciaze?
 
Co masz na myśli "obserwacja cyklu"? Ginekolog bedzie ciebie monitorował
? Półtora roku staran to duzo i mało... zalezy od podejścia. Ja hormony tez miałam bardzo dobre, cykle jak w zegarku ( na początku testy owulacyjne, potem 3 z rzędu cykle monitorowane i stymulowane). I niestety niedrożność jajowodow i zrosty na macicy uniemożliwiły mi naturalne zajscie w ciaze.
Jesli zaczynasz monitoring cyklu przez ginekologiczne usg to nie daj sie namówić na wiecej niż 3 takowe cykle, potem dopytuj o badanie drożności jajowodow ( wbrew pozorom to częsty problem bezowocnych staran jesli nasienie partnera bedzie ok.)
AMH to twoja rezerwa jajnikowa.Nie da sie jej farmakologicznie zmienic, wiec czas nie jest twoim sprzymierzeńcem niestety. Niska bywa wynikiem policystycznych jajników ( u mnie PCO to przyczyna niskiej rezerwy a do tego pecherzykow produkuje sporo ale bez stymulacji niestety nie osiągaja swojej wielkości i dojrzałości).
Nie załamuj sie, jest możliwość aby począć dzieciątko. Jestes na początku drogi i wcale twoja historia nie musi sie kończyć na klinice nieplodnosci. Duzo sił i wytrwałości zycze.
Pozdrawiam.
 
Co masz na myśli "obserwacja cyklu"? Ginekolog bedzie ciebie monitorował
? Półtora roku staran to duzo i mało... zalezy od podejścia. Ja hormony tez miałam bardzo dobre, cykle jak w zegarku ( na początku testy owulacyjne, potem 3 z rzędu cykle monitorowane i stymulowane). I niestety niedrożność jajowodow i zrosty na macicy uniemożliwiły mi naturalne zajscie w ciaze.
Jesli zaczynasz monitoring cyklu przez ginekologiczne usg to nie daj sie namówić na wiecej niż 3 takowe cykle, potem dopytuj o badanie drożności jajowodow ( wbrew pozorom to częsty problem bezowocnych staran jesli nasienie partnera bedzie ok.)
AMH to twoja rezerwa jajnikowa.Nie da sie jej farmakologicznie zmienic, wiec czas nie jest twoim sprzymierzeńcem niestety. Niska bywa wynikiem policystycznych jajników ( u mnie PCO to przyczyna niskiej rezerwy a do tego pecherzykow produkuje sporo ale bez stymulacji niestety nie osiągaja swojej wielkości i dojrzałości).
Nie załamuj sie, jest możliwość aby począć dzieciątko. Jestes na początku drogi i wcale twoja historia nie musi sie kończyć na klinice nieplodnosci. Duzo sił i wytrwałości zycze.
Pozdrawiam.
Przy PCO AMH jest wysokie. I wbrew pozorom da się zwiekszyć. Odpowiednie suplementy i dieta robią swoje.
 
reklama
Przede wszystkim prolaktyna jest za wysoka- normy laboratoryjne są nie do końca odpowiednie zwłaszcza przy staraniach. Większość ginekologów zgadza się że już powyżej 15 mogą być zaburzenia cyklu. Może to 'tylko' prolaktyna - to się da szybko zbić tabletkami. Poczekaj co powie lekarz i nie martw się :blink:
 
Do góry