reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne wyniki

julcia7777

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2024
Postów
56
Witam, proszę o poradę. Dostałam dzisiaj wynik badań prenatalnych pierwszego trymestru:
PAPP-A wynik to 4,63 IU
HCG wynik to 74,89 IU
Wiem, że wyniki omawia lekarz, ale wizytę mam dopiero za miesiąc. Czy wynik mieści się w zdrowej normie? Z góry dziękuję. Pozdrawiam
 

Załączniki

  • IMG20240805091017.jpg
    IMG20240805091017.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 353
reklama
Witam, proszę o poradę. Dostałam dzisiaj wynik badań prenatalnych pierwszego trymestru:
PAPP-A wynik to 4,63 IU
HCG wynik to 74,89 IU
Wiem, że wyniki omawia lekarz, ale wizytę mam dopiero za miesiąc. Czy wynik mieści się w zdrowej normie? Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Wyniki badań omawia lekarz. Omawia się je razem z USG, bo przelicza je system. Miałas już USG prenatalne 1 trymestru?
 
Ale po drodze lekarz powinien Ci jeszcze dac wydruk z wynikami. Najlepiej przedzwoń do miejsca, w ktorym robilas USG i zapytaj.
Dał mi tylko to co wysłałam, odebrałam w przychodni, czekałam na to tydzień. Powiedział, że będzie to liczył i myślałam, że będę w stanie się czegoś dowiedzieć. Zadzwonię jutro do Feminy i dopytam. Badanie u mnie w mieście było bezpłatne, może dlatego tak to wygląda:)
 
Dał mi tylko to co wysłałam, odebrałam w przychodni, czekałam na to tydzień. Powiedział, że będzie to liczył i myślałam, że będę w stanie się czegoś dowiedzieć. Zadzwonię jutro do Feminy i dopytam. Badanie u mnie w mieście było bezpłatne, może dlatego tak to wygląda:)
Koniecznie powinnaś dostać opis badania z obliczonymi ryzykami, nie na następnych prenatalnych. Możliwe, że omówienie będzie już z genetykiem, bo nie każdy lekarz ma certyfikat uprawniajacy do udzielania porad genetycznych. Często dziewczyny idą później na omówienie do genetyka.
 
Te wyniki lekarz w oparciu o wywiad i USG musi na mom przeliczyć. W takiej postaci w ogóle o niczym nie mówią.
Wyniki musisz dostać już, a nie za miesiąc. Lekarz powinien to od razu przeliczyć i wyliczyć Ci ryzyka. Przecież gdyby coś było nie tak, to Ty już musisz mieć możliwość działać (czy to zrobić amniopunkcję czy nieinwazyjny test nipt czy zacząć brać acard czy cokolwiek), a nie czekać nie wiadomo po co. Także musisz te wyniki dostać już teraz, bez tego tak właściwie nie masz kompletnych prenatalnych. Musisz tam koniecznie zadzwonić i spytać, kiedy będzie kompletny podliczony wynik i wyliczone ryzyka.
 
reklama
Te wyniki lekarz w oparciu o wywiad i USG musi na mom przeliczyć. W takiej postaci w ogóle o niczym nie mówią.
Wyniki musisz dostać już, a nie za miesiąc. Lekarz powinien to od razu przeliczyć i wyliczyć Ci ryzyka. Przecież gdyby coś było nie tak, to Ty już musisz mieć możliwość działać (czy to zrobić amniopunkcję czy nieinwazyjny test nipt czy zacząć brać acard czy cokolwiek), a nie czekać nie wiadomo po co. Także musisz te wyniki dostać już teraz, bez tego tak właściwie nie masz kompletnych prenatalnych. Musisz tam koniecznie zadzwonić i spytać, kiedy będzie kompletny podliczony wynik i wyliczone ryzyka.
Dziękuję, zadzwoniłam i kazali mi na drugi dzień przyjść po wyniki:)
 
Do góry