reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze

julcia7777

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2024
Postów
73
Witam, proszę o poradę. Jutro idę na badania prenatalne w I trymestrze ciąży. To pewnie przesadzone, ale słyszałam od znajomych, że nie są w pełni bezpieczne? Wiem, że będę miała badania prenatalne także z krwi. Proszę o informację jak to w pełni wygląda oraz jak długo czeka się na wyniki? Z góry dziękuję, pozdrawiam🙂
 
reklama
Podstawowe badanie prenatalne w 1 trymestrze jest bezpieczne☺️ polega na dokładnym USG najczęściej wykonywanym przez brzuch. Dokładnie mierzy się wszystkie części ciała, narządy, przepływy krwi, przezierność karkową, kość nosową, czyli dokładnie sprawdza się czy wszystko z dzieckiem jest ok na obrazie USG. Wynik z USG masz od razu. Do tego pobiera się krew na test Pappa, a później zestawia się wyniki z krwi i z tego co wyszło w USG (robi to lekarz) i określa ryzyko wystąpienia chorób. Ja na wyniki testu Pappa czekałam jakieś 2 tygodnie, ale inne dziewczyny miały przeważnie szybciej. Jeżeli wszystko wychodzi ok, to ok, a jeśli jest coś niepokojącego to wtedy poszerza się diagnostykę. ☺️
 
Podstawowe badanie prenatalne w 1 trymestrze jest bezpieczne☺️ polega na dokładnym USG najczęściej wykonywanym przez brzuch. Dokładnie mierzy się wszystkie części ciała, narządy, przepływy krwi, przezierność karkową, kość nosową, czyli dokładnie sprawdza się czy wszystko z dzieckiem jest ok na obrazie USG. Wynik z USG masz od razu. Do tego pobiera się krew na test Pappa, a później zestawia się wyniki z krwi i z tego co wyszło w USG (robi to lekarz) i określa ryzyko wystąpienia chorób. Ja na wyniki testu Pappa czekałam jakieś 2 tygodnie, ale inne dziewczyny miały przeważnie szybciej. Jeżeli wszystko wychodzi ok, to ok, a jeśli jest coś niepokojącego to wtedy poszerza się diagnostykę. ☺️
Dziękuję😊
 
Mam pytanko, w którym tygodniu ciąży przeprowadza się takie badania? Lekarz poinformował mnie, że można dobrowolnie je wykonać w określonym czasie. Jestem aktualnie w 8tc.
 
Mam pytanko, w którym tygodniu ciąży przeprowadza się takie badania? Lekarz poinformował mnie, że można dobrowolnie je wykonać w określonym czasie. Jestem aktualnie w 8tc.
1000012831.jpg



Plus PAPPA w okolicach terminu USG. Ja osobiście wolę wcześniej, zeby na USG mieć wyniki.
 
O pappe bym zapytała w konkretnej przychodni, u mnie mówili że nie przyjmują żadnych zewnętrznych wyników robionych poza dniem USG :)
NIe no wiadomo, ze w tym samym miejscu. Ja w medicoverze robilam, to raz mialam skierowanie na pappę przed USG, a raz dopiero po dostalam. A to przed było jednak wygodniejsze.
 
reklama
Mam pytanko, w którym tygodniu ciąży przeprowadza się takie badania? Lekarz poinformował mnie, że można dobrowolnie je wykonać w określonym czasie. Jestem aktualnie w 8tc.
Zmień lekarza. Serio. Jak gada Ci takie głupoty, to uciekaj od niego.
Koleżanka wyżej Ci już napisała, kiedy się je robi. Pamiętam, że obecnie każda kobieta może je zrobić na NFZ za darmo. Zarówno USG jak i pappe. Lekarz musi Ci dać skierowanie (nie ma znaczenia, czy chodzisz prywatnie czy na NFZ), na którym jest określony tydzień ciąży. Z tym idziesz do wybranej przez siebie dowolnie placówki, która ma podpisaną umowę z NFZ.
NIe no wiadomo, ze w tym samym miejscu. Ja w medicoverze robilam, to raz mialam skierowanie na pappę przed USG, a raz dopiero po dostalam. A to przed było jednak wygodniejsze.
Wyniki z tygodnia na tydzień mogą się różnić i generalnie powinny być jednak robione tego samego dnia, a nie np tydzień wcześniej ;)
 
Do góry