reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Dziewczyny czy któraś z Was robiła badania na zespół antyfosfolipidowy? Może orientuje się któraś z Was jaki jest koszt takich badań?
U mnie niestety też poronienie. 8 sierpień pozytywny test ciążowy, pierwsza wizyta 23 sierpień, wszystko w porządku, serduszko biło. 29 sierpień plamienie i szpital. Na usg doktorka stwierdziła, że wszystko w najlepszym porządku, dziecko żywe, serduszko 140/min a 4 godziny później już było po wszystkim. Z badania histo nic nie wyszło, przyczyna nieznana.
Co prawda podejrzewam, że to przez Cytomegalowirusa, bo wyszedł mi dodatni, do tego jeszcze grypa na początku ciąży.
Lekarz zalecił mi badania na zespół antyfosfolipidowy, jeśli to nie będzie to, zasugerował, że przyczyną może być nieprawidłowa budowa macicy.
 
reklama
przykro mi :(


mi lekarz powiedział zeby je zrobić kosztują 400-500zł tak powiedziała pielęgniarka pobierająca krew, inna poleciła żeby zrobić ddimery i ze one pokazują czy zakrzepica jest a jak wyjda wyniki sugerujące to dopiero wtedy robić zespół anty fos..... mi wyszły dobre wyniki z didimerów wiec nie szukałam dalej
 
Kurcze troszkę drogo... Chociaż spotkałam się z różnym cenami, słyszałam od 100 zł do 500 zł. Po prostu zajdę do siebie do laboratorium i zapytam.
Jak będą mocno drogie to chyba zrobię tak jak Ty.
Chyba wolałabym, żeby przyczyną był ten zespół niż budowa macicy,
 
U mnie w mieście, które jest dość małe nie ma za dużego wyboru, albo laboratorium Luxmed, albo Diagnostyka.
W sobotę zajdę do Luxmedu to się dowiem i dam znać :)
Czyli jeśli wyszły Ci dobre te d-dimery to znaczy, że nie masz zespołu?
 
zapisałam sie na wizyte do lekarza chirurga naczyniowego i to pielęgniarka która tam pracuje zaproponowała mi te didimery powiedziała ze jak będą w normie to nie ma sie co martwić, wizytę mam w styczniu :(. Ale pokazałam wynik ginekologowi i ten mówi ze dobrze,
Zespół antyfospolipidowy to szereg badań które robią na krwi a ddimery to tylko jedno badanie tylko z tego co mi ta pielęgniarka mówiła to ze jak one wychodzą prawidłowe to sie nie mam czym przejmować że to nie zakrzepica - ja jej powiedziałam o poronieniu i podejrzeniach zakrzepicy. Lekarzem nie jestem, średnio mnie stać na te badania dlatego czekam na tą wizytę w nowym roku owszem jak by te ddimery nie wyszły to bym robiła zespół f.
U mnie tez jest diagnostyka oni mają chyba cała siec w kraju zadzwoń i zapytaj ile kosztują
 
Odebralam dzis wynik histopatologii ...standard : "doczesna z cechami martwicy oraz kosmki łożyskowe z I trymestru ciąży. Tkanek płodu nie znaleziono" ... pielegniarke, ktora wydawala mi wynik spytalam czy moge wypozyczyc bloczki parafinowe z materialem do badan a ona na to: " a co to jest..?" Sorry, jestem wkur,,,na na maksa.. Czy z tego co w opisie badania da sie przeprowadzic badania kariotypu?? pomocy...
 
Avis.. bardzo mi przykro z powodu straty. Badania, ktore Ci zlecono zalecono rowniez mi, jesli bede cos wiedziala wiecej w temacie bede pisala.
 
przykro mi Gio, ale dobrze że wiesz choć tyle

u mnie tez była martwica, nikt ci nie powie co sie stało chyba ze sie ktoś zlituje i choć trochę spróbuje ulżyć w cierpieniu. Mi położna powiedziała że jak jest martwica to było niedotlenienie ale nic wiecej nie wiem, nie dowiedziałam sie.
 
reklama
Do góry