reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Badania obowiązkowe

julcia7777

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2024
Postów
81
Dzień dobry, jestem w trzynastym tygodniu ciąży. Od lekarza nie dostałam takiego zalecenia, ale znajomi powiedzieli mi, że powinnam zbadać sobie progesteron, homocysteinę i poziom kwasu foliowego. Proszę o poradę czy są takie zaleceniami z góry dziękuję
 
reklama
Dzień dobry, jestem w trzynastym tygodniu ciąży. Od lekarza nie dostałam takiego zalecenia, ale znajomi powiedzieli mi, że powinnam zbadać sobie progesteron, homocysteinę i poziom kwasu foliowego. Proszę o poradę czy są takie zaleceniami z góry dziękuję
A grupę krwi, cmv, HIV itd miałaś robione ?
Objadanie ogólne moczu ?
TSH ?
Morfologię?
 
Dzień dobry, jestem w trzynastym tygodniu ciąży. Od lekarza nie dostałam takiego zalecenia, ale znajomi powiedzieli mi, że powinnam zbadać sobie progesteron, homocysteinę i poziom kwasu foliowego. Proszę o poradę czy są takie zaleceniami z góry dziękuję
Nic z tego nie jest zalecane, nie ma takich zaleceń.
W dodatku badanie progesteronu na tym etapie w ciąży fizjologicznej tak naprawdę nie ma już sensu.
 
Dzień dobry, jestem w trzynastym tygodniu ciąży. Od lekarza nie dostałam takiego zalecenia, ale znajomi powiedzieli mi, że powinnam zbadać sobie progesteron, homocysteinę i poziom kwasu foliowego. Proszę o poradę czy są takie zaleceniami z góry dziękuję

Tu masz rozpiskę z ustawy:

NFZ.JPG
 
reklama
Dzień dobry, jestem w trzynastym tygodniu ciąży. Od lekarza nie dostałam takiego zalecenia, ale znajomi powiedzieli mi, że powinnam zbadać sobie progesteron, homocysteinę i poziom kwasu foliowego. Proszę o poradę czy są takie zaleceniami z góry dziękuję
Wszystko to badalam przed ciążą i w ciąży, ale niekoniecznie w 13 tc i z zalecenia lekarzy. Jesli zamierzasz badać homocysteine i kwas foliowy, to do tego jeszcze witaminę B12, bo inaczej będą wątpliwości jak dobrać witaminy do łykania. Zrobienie badania w kierunku cytomegalii jest wielokrotnie ważniejsze.
 
reklama
Do góry