reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Elka, to za koleś z twego ginekologa. Ja wam się przyznam że nigdy przed oddaniem moczu nie myłam się - sikałam do pojemnika i tyle.
Muszisz go koniecznie ustawić do pionu...

A co dopiero mówić o o irygacjach w ciąży - we wszystkich poradnika piszą że są zabronione w tym okresie :confused:
 
ja też szczerze powiem, że jeszcze nigdy sie podmywałam przed oddaniem moczu - szczerze - nie wytrzymałabym nawet :-p oddaje środkowy strumień i jest ok - wiecie, ja to dopiero od Was dowiedziałam się, że niby powinno się podmywac przed oddaniem moczu do badania.... no ale ja tego nie robie a wychodzi ok, więc chyba nie robię nic źle.. ;-)
 
ja też nigdy się nie podmywałam ale raz wyszedł mi zły wynik i musiałam zrobić posiew i po co się stresować. Dlatego teraz przed każdym pobraniem podmywam się.
 
Hej dziewczyny!
Mam problem bo robilam wczoraj glukoze 75 g i odebralam wyniki i sie zastanawiam czy nie mam cukrzycy! A wyniki byly takie:
- pierwszy pomiar 65
- drugi pomiar 158
- trzeci pomiar 137
Zastanawiam się czy to dobre wyniki. Pomóżcie bo wizyte mam dopiero w nastepnym tygodniu a do tego czasu to umre z niepewnosci!
 
Znalazłam takie normy:
- na czczo do 105 mg%
i po obciążeniu 75g glukozy:
- po 1 godz. do 180 mg%
- po 2 godz. do 140 mg%

Więc u Ciebie chyba wszystko ok :tak:
 
jakbym się podmywała, to chyba bym się posiusiała przy dźwięku strumienia wody i na próbkę nic by nie zostało;-);-);-)po prostu wieczorem kąpięl i na następny dzień rano od razu pobieram próbkę;-)
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry