reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Celinka - wzięłam tego Omrona naramiennego :tak:
dziewczyny, faktycznie niskie ciśnienia macie - anomalie jakieś normalnie, albo za wysokie albo za niskie
 
reklama
Ja też mam niskie od zawsze i jakoś z tym żyję, a jak mierze u lekarza to mi się zawsze troszkę podnosi z nerwów ostatnio mi podskoczyło do 105/60 a tak to zwykle jeszcze niższe:sorry2::-pmusze sobie kiedys zmierzyc jak mnie tatusiek wkurzy-ciekawe jak wysoko mi podskoczy???:-p
 
No a ja po wizycie... Wszystkie wyniki mam dobre - na szczęście te bakterie w moczu wszystkie zniknęły, ale nie podoba się mojej pani doktor ta nieszczęsna opuchlizna w połączeniu z dość wysokim ciśnieniem (w trakcie wizyty 150/90). Tym sposobem dostałam kolejne pigułki do łykania i miejmy nadzieję, że pomogą:tak: Kontrolna wizyta za dwa tygodnie - wtedy będę miała to usg po 30 tyg ciąży i będę sobie mogła znowu pooglądać swoją Dzidzię i upewnić się, że wszystko jest ok! Dziś miałam sprawdzane tylko tętno Maleństwa i wyszło prawie 160, ale lekarka powiedziała, że po fenoterolu to normalne... Mam taką nadzieję:-(
 
a czy wam też lekarz powiedział że 3 dni przed badaniem glukozy macie trzymać dietę. bo mi tak powiedział, i dodał że chodzi mu o to żeby np dzień przed badaniem nie najeść się kilogramem winogron. nie obżerałam się ostatnio ale słodyczy troszkę podjadłam i teraz nie wiem czy mam jechać jutro czy nie
 
daga - wyniki piękne ;-) gratulacje :-)
kasia - mi lekarz nic o diecie nie mówił, ja normalnie jadłam, tylko dzień przed badaniem nie jadłam bardzo późno kolacji ;-)
 
kasia - mi lekarz nic o diecie nie mówił, ja normalnie jadłam, tylko dzień przed badaniem nie jadłam bardzo późno kolacji ;-)
no to dobrze. mam nadzieje tylko że dam radę nic nie jeść przez tyle czasu. na razie oprócz obiadu zjadłam dwa banany. :-) może wciągnę sobie coś bo inaczej jutro naprawdę padnę, tym bardziej że jadę przed 7 a labolatorium otwarte jest o 8, i to też zależy która będę w kolejce. nienawidzę badania krwi!!!!:wściekła/y:
 
moja glukoza na czczo 71 a po 2 godzinach 109
Daga, super! :-)

a czy wam też lekarz powiedział że 3 dni przed badaniem glukozy macie trzymać dietę
Mi nic nie mówił. Poza tym ja bym z dietą nie przesadzała, w końcu nie chodzi o to, żeby Ci cukier na czczo spadł z wygłodzenia na poziom 40-50, bo to zafałszuje wyniki w drugą stronę. A o tym, żeby się na wieczór przed badaniem nie objadać, zwłaszcza słodyczami, to już była rozmowa. Warto nie jeść słodyczy choćby po to, żeby przy badaniu nie robiło się niedobrze.
Poza tym u mnie w laboratorium panie powiedziały, że jeśli się zwymiotuje glukozę, to następne badanie powinno się wykonać najwcześniej tydzień później, bo tyle organizm potrzebuje na oczyszczenie się z takiej dawki słodkości (domyślam się, że czas ten się skraca w praktyce w zależności od tego, jak szybko się pobiegło do łazienki, bo im szybciej, tym mniej glukozy dostało się do krwi ;-)). Z czego wynika, że jednak cukier w organiźmie krąży sobie całkiem długo.
 
ojej,a ja winogron jadam codziennie wieczorkiem....i przed glukoza tez:tak:
ale mi tylko powiedziano juz po glukozie,zeby juz dzis nic slodkiego nie jesc
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry