reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja dzisiaj miałam pierwsze KTG w ciąży , serce maluszka bije odpowiednio , ruchy też w normie i skurczów macicy brak także wszystko ok :)
Dziwię się tylko trochę mojemu lekarzowi bo nie dał mi antybiotyku na te paciorkowce tylko jakiś dopochwowy lek "odkarzający" mówi że antybiotyk dostane dożylnie dopiero przy porodzie zastanawiam sie czy nie skonsultować tego jeszcze z innym lekarzem co o tym sądzicie??
 
reklama
ania.falko - nie mam pojęcia mój lekarz daje mi co wizytę taką kartkę z wypisanymi badaniami na dany trymestr ciąży i po kolejnej wizycie uzupełnia o ostatnie wyniki przy wizycie w 26 tygodniu było napisane właśnei KTG , ciśnienie , wyniki wymazu z pochwy , morfologia, coombs (przy krwi RH-) i badanie ogólne moczu, więc wnioskuje że jest normą robienie kontrolnie tych badań w tych tygodniach ale pewności nei mam.
 
mysza83 no właśnie też się zastanawiałam czy mój lekarz będzie mi to robił bo w sumie w gabinecie nic takiego nie widziałam. a poza tym moja siostra, u innego lekarza, miała tak, że w innym pokoju położna jej robiła ktg bo to się chwile leży, a mój lekarz ma tylko jedno pomieszczenie.
 
u mojego gina w osobnym pokoju jest ktg i każdej ciężarnej robi od 30 tygodnia ciąży.

Niektórzy nie mają takiego urządzenia w gabinecie i nie robią a wysyłają dopiero po terminie do szpitala na ktg. Co lekarz to inna praktyka.
 
Ja teraz chodze na wizyty do lekarza w szpitalu i tam od razu zrobili mi ktg.

Chyba sobie wykrakalam nadcisnienie. Od jakiegos czasu moje cisnienie( mierzone 2 razy dziennie) mialo tendencje zwyzkowa, no i od 2 dni mam juz rowno 140/70 :-( Za tydzien mam wizyte u ginekologa. Chyba nie ma co sie szczypac, tylko zacząc brac leki na nadcisnienie...
 
Ostatnia edycja:
Celinka - przy tym ciśnieniu już chcesz brać leki? mi już przyszedł ciśnieniomierz - i jestem zadowolona :-) ja dziś np miałam ciśnienie 137/73 - uważam że jest w normie... no nie wiem - w każdym bądź razie będę się martwić jak osiągnie tę granice o której lekarz mi mówił :tak:
 
Mamjakty tylko ze mi to cisnienie caly czas idzie do gory. Jeszcze 2 miesiace temu mialam je w okolicach 125/70 i od tamtej pory jest coraz wyzsze.Teraz zaczyna przekraczac 140 i dlatego zaczelam sie stresowac. Zapisalam sie do dietetyka, ktory zajmuje sie kobietami w ciazy. Pierwsza wizyta we wtorek. Moze dieta mi pomoze chociaz utrzymac cisnienie tak, zeby juz nie roslo.
Mamjakty wzielas ten Omron, czy jakis inny?
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry