reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

Witam ! Mam 18 lat i dermatolog stwierdził u mnie atopowe zapalanie skóry,ale nie umie mi pomóc byłem u niego już 3 razy i nic mi nie pomaga mam całą suchą i czerwoną twarz i szyje . Czy wie ktoś czy jest to wyleczalne??bo z tego co mi wiadomo to nie, moze kotoś zna jakiś dobry sposób na złagodzenie tego/albo co powinienem zrobić żeby to wyleczyć ?? PROSZĘ POMÓŻCIE
 
reklama
KluseczkaS, waszka - jestem ciekawa jak Wam idzie zmiana stylu życia, jakie efekty, pierwsze wrażenia itp. - możecie coś napisać?

jestem mamą 4-miesięcznej córeczki, u której lekarz alergolog zdiagnozował kilka dni temu azs:no:do 2 m-ca skora małej była śliczna, nie używałam żadnego specyfiku do i po kąpieli;

po ukończeniu 2 m-ca pojawiło się na szyjce córci coś, co przypominało odparzenie (lekarz utrzymywał, iż jest to zapewne efekt ulewań, totalnie ignorując moje słowa, że mała wcale nie ulewa...); to "odparzenie" nie chciało zniknąć mimo natłuszczania bepanthenem, więc pediara przepisał maść na bazie hydrocortizonu; oczywiście szybko zadzialała, ale od razu po odstawieniu zmiany skórne wróciły;

po 3 m-cu czerwone przesuszone, szorstkie plamy pojawiły się w zagięciach na nóżkach i rączkach małej, kilka też na przedramieniach... za radą pediatry odstawiłam mleko krowie i jego przetwory, ale po 3 tyg. nie było widać praktycznie żadnej poprawy, może jedynie kupki się polepszyły (bo zaczęły się wcześniej pojawiać zielone ze śluzem); w międzyczasie zakupiłam kosmetyki Oilatum Soft, tj. emulsję do kąpieli oraz krem, którym smaruję ciałko małej kilka razy dziennie;
efekt taki, że zmiany skórne nie są rozognione, tylko blade i się nie powiększają;

na chwilę obecną mała ma zaczerwienienia pod szyją, w zagięciach kończyn oraz za uszkami; jak czytam w necie o objawach, nasileniach itp., dostaję gęsiej skórki i mam mega doła... dotarłam i tutaj;

acha, co ciekawe, nasz alergolog twierdzi, iż moja dieta jako mamy karmiącej nie ma znaczenia, że mam jeść wszystko (oprócz cytrusów i orzechów), skórę córci nawilżać i natłuszczać, no i czekać, aż wyrośnie z azs... :sorry:i jak najdłużej karmić wyłącznie piersią;

i od czego zacząć...? coś w środku mi podpowiada, że to niestety nie wystarczy...
 
Andariel ale ci lekarz wymyślił...jesz pewno na ziemi a pokarm ci się zbiera z księż
yca.Ale tak to jest z tymi lekarzami leczą jak umią a że nie umią inaczej...ba nawet nie chcą umieć inaczej.
Zacząć trzeba od książek i pomalu zacząć gotować.Niestety skóra nie jest chora sama z siebie a wynika z rozregulowania narządów wewnętrznych.Skóra to tylko czerwone światełko które mówi , że w organiżmie jest coś nie tak.
Powodzenia.
 
Witam mam problem wlasnie z atopia u córki ma 5lat i bardzo cierpi kremy,masci nie pomagaja na czym polega ta dieta czy musze zakupic ta ksiazke czy wystarczy zakupic przyprawi i sciagnac przepisy...prosze o odpowiedz pozdrawiam,podziwiam pania ze daliscie rade z ta wstretna choraba
 
Leidis przepisy same ci nic nie dadza. To tak jakby lekarz leki przepisywal bez wiedzy medycznej.Książki są potzrebne aby zrozumieć na czym polega filozofia wschodu.
A podziwiać nie masz co bo każdy na pp z dolegliwości wychodzi przy odrobinie pracy i dyscyplinie ... trzeba tylko wziąść się do roboty i złapać życie we własne ręce.
Głowa do góry twoja córeczka też wyjdzie.:tak:
 
potwierdzam u nas tez rewelacja wazelinka,choc mnostwo kasy tez wydaje na inne jeszcze nie wyprobowane kosmetyki dla alergikow
 
Witam
wiecie co u mnie na AZS pomaga płyn do mycia LUBEX dostępny w każdej aptece bez recepty - ok. 45zł + SUDOCREM. I jak to stosuje na wieczór to jest ok.
 
Witam
wiecie co u mnie na AZS pomaga płyn do mycia LUBEX dostępny w każdej aptece bez recepty - ok. 45zł + SUDOCREM. I jak to stosuje na wieczór to jest ok.
Oczywiście miałam na myśli nie mnie ale moją córę :)
Mateusz polecam Ci LUBEX zapytaj w aptece - regularne stosowanie naprawdę pomaga nie tylko na AZS, ale na trądzik, wszelkie wypryski, alergie, egzemy, grzybice, itp. Poza tym spróbuj iść do innego lekarza, skoro ten nie potrafi Ci pomóc, czasami rewelacyjne skutki przynoszą maści robione na zamówienie.
 
Witam,dopiero zaczynam stosowac diete PP gdzie moge znalesc przepisy jestem w tym temacie zielona pozdrawiam od czego mam zaczac t.zn przepisy,ktore sa dobre na samym poczatku
 
Ostatnia edycja:
reklama
czasem najlepsze kosmetyki nie pomagaja,ja wychodze z zalozenia,ze trzeba szukac,probowac wszystkiego az znajdzie sie cos co choc troche zlagodzi objawy,bo ciezko jest pozbyc sie tego co azs robi ze skora... tu moze pomoc odpowiednia dieta,bo to podstawa i dobre kosmetyki.my zaczynamy z dieta i zobaczymy. kosmetyki przerozne u nas zawodza niestety.pozdrawiamy
 
Do góry