reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja w uk

Tak się składa, że ja do solarium i tak nie chodzę, intensywne opalanie przy mojej skórze też odpada. Jednak przy plastrach , tak samo jak i przy KAŻDYCH innych hormonalnych metodach antykoncepcji- solarium raczej nie jest wskazane, choć i tu opinie ginekologów są podobno podzielone. Ja sama chyba bym wolała nie ryzykować, ale mam znajomą które ma plastry, chodzi na solarium i wcale nie czuje się źle. Pewnie zależy od organizmu.
 
reklama
Dziewczyny witam i mam prozbe:zawstydzona/y:

czy moge prosic o opinie na temat tych implantow typu:Czy przytylyscie po nich?,czy libido sie zmniejsza?,czy dobrze sie czujecie?itp

jestem na tabletkach microgynon 30 i czuje sie dobrze,chcialabym przejsc na implant(mniej zamieszania i zoladek nietkniety) ale poniewaz dobrze sie czuje po tych tab boje sie ryzykowac...

Pozdrawiam
 
Ja osobiscie nie polecam z wielu powodow choc i one moga byc indywidualne,natomiast co do tycia.....po poprzedniej ciazy nie mialam problemow z rzuceniem wagi ,bralam tabletki i nie tylam a teraz kiedy mam implant pomimo ograniczenia jedzenia waga ani drgnie i mam wrazenie ciaglego puchniecia:szok:jestem przekonana ze jest to wina implantu.Zaleta jest to ze nie obciaza zoladka,nie trzeba pamietac ale cena jaka trzeba zaplacic(w moim przypadku )jest zbyt duza.Ja odradzam ale wybor oczywiscie nalezy do Ciebie.Pozdrawiam
 
Czesc dziewczyny!ja wczesniej przez ponad 4 lata bralam rozne tabletki anty..wczesniej bylam szczupla a po tabletkach zaczelam tyc:wściekła/y:...zmienialam je co troche bo moj gin w PL obiecywal ze po tych to juz na pewno nie przytyje bo te sa najnowsze itp. w koncu zaczelam przyklejac plasterki..wszystko bylo niby ok ale denerwowalo mnie to ze po kilku dniach(ok 3-4) odklejaly si ena samych brzegach i to nieladnie wygladalo a poza tym balam sie ze juz maja wtedy mniejsza skutecznosc.nie wiem moze ja mam taka skore bo jak stosowalam plastry na rzucenie palenia to tez mi sie odklejaly na brzegach:-(..
pozniej byl dzidzius...potem zdecydowalam sie na spiralke bez hormonow-zalozylam ja w PL bo akurat mialam miesiac wakacji tam.i tu zaczela sie masakra:okresy doslownie potopy:szok:, na poczatku plamienie(chociaz podobno to normalne), a na dodatek po jakichs 4 miesiacach moja spiralka..wysunela sie i nadawala sie tylko do wyjecia!:wściekła/y:moze moj organizm jej nie zatolerowal-nie wiem..moja kuzynka ma taka sama spiralke juz ponad 3 lata i jest bardzo zadowolona... no ale w zwiazku z brakiem zabezpieczenia poszlam tu do Family Planning i doktorka zaproponowala mi tabletki Cerazette-podobno dla mnie najlepsze, i niby tylko te moglam stosowac bo pale:zawstydzona/y:...dostalam najpierw 2 paczki, najpierw mialam okres ponad tydzien-myslalam no dobra, nowe tabletki organizm sie przyzwyczaja i poszlam po nastepne, ale jak nastepne 2 okresy trwaly ok.16 dni i byly..no coz...dosc obfite to juz powiedzialam dosc..a poza tym oczywiscie przytylam:wściekła/y: nieduzo ale zawsze cos...
Teraz stosujemy gumki ale mam juz dosc tego cholerstwa:-((oboje tego nie lubimy) i chcialam sie zdecydowac na cos innego..i jestem w kropce...hormonow za bardzo nie chce bo po nich tyje(chociaz przynajmniej okres mam krociutki i bezbolesny a tak normalnie to umieram), spiralki bez hormonu tez juz nie bo nie mam zamiaru sie wykrwawiac, implant mnie przeraza-a poza tym hormony tak jak w tabletkachj...i co mi pozostaje?
Jak narazie najbardziej do glowy przychodzi mi Mirena..co prawda ma hormony ale z tego co wiem to "ida"one prosto do jajnikow i sie nie tyje...chyba nie mam innego wyjscia...zeby sie tylko nie wysunela tak jak tamta poprzednia spiralka...
A Wy co byscie mi doradzily?czy ktoras ma Mirene?
 
tygrysku235-jej to ty juz chyba naprawde wszystkiego probowalas!:szok:
Nawet nie wiem co polecic,ja bralam cerazette po ciazy 7 mies masakra dla mnie(mosialam bo karmilam) i przestalam,potem troszke przerwy i teraz jestem na Maycrogynon 30 i naprawde czuje sie dobrze,nie tylam po nim,myslalam tylko ze zoladka szkoda,ale juz sama nie wiem
betsuu-dziekuje za odpowiedz,tak jak pisze juz sama nie wiem bo jak mam sie gorzej czuc to przekichane,wiem ze u kazdej jest indywidualnie ale czy ryzykowac?:baffled:
 
Olcia 23 no wlasnie wiem niestety... do hormonow nie przekonuje mnie jedynie to tycie a tak poza tym to same plusy.dlatego chyba sprobuja ta Mirene...tylko chcialam sie zapytac moze ktoras z Was ma mirene zalozona i powie mi jak sie po niej czuje...
 
Tygrysku masz jeszcze jedna mozliwosc a mianowicie zastrzyki,raz na trzy miesiace idziesz na zastrzyk i z glowy ale jakie sa po tym objawy to nie wiem bo nie stosowalam,u mnie znakomicie sprawdzily sie tabletki Cilest,jak tylko pozbede sie tego cholerstwa z reki to natychmiast ide po zapas tych pigul:-D
 
Hmmmm no wiec ja zalozylam implant pod koniec listopada , zdecydowalam sie na niego poniewaz nie jestem w stanie brac co do godziny tabletki:no:mam za szybki tryb zycia , balam sie zalozyc sobie spiralke :szok::tak::zawstydzona/y::-pa inne metody jakos mnie nie przekonywaly :dry:.
O implancie przeczytalam na internecie i lekarz mi zaproponowal :tak:
dostalam ulotke na jego temat zanim umowilam sie na zabieg:tak:
Od listopada do kwietnia mialam okres i plamienia bardzo upierdliwe :crazy:bardzo dlugie i meczace , wkurzajace, libido spadlo niestety bardzo, uehhh Maz poszedl w odstawke co bardzo zawazylo na naszym zwiazku :wściekła/y: myslalam juz ze wyjme implancik ale od kwietnia dostalam normalnego okresu, nie mam zadnego plamienia juz 2 miesiac, libido sie poprawilo i to bardzo:tak:;-) a najbardziej po okresie :-D:-):zawstydzona/y::tak: nie przytylam ani nic :no:wrecz przeciwnie nie chce mi sie jesc :tak::-Dfigurke mam wspaniala :tak:zadnych boli glowy ani boli jajnikow nic w tym stylu :no:jestem w tej chwili zadowolona - lekarka powiedziala ze do 6 miesiecy mam prawo krwawic itp bo organizm musi sie oswoic i rzeczywiscie miala racje :tak:mowila takze ze duzo kobiet wyjmuje implant wczesniej nim minie 6 miesiecy...bo nie moga sie oswoic z tymi dolegliwosciami :crazy::baffled::sorry2::dry:
wybor nalezy do ciebie ...porozmaiwaj jeszcze z lekarzem :-);-):tak:on ci doradzi nie sugeruj sie kazda z nas bo to zalezy od organizmu :tak:
pozdrawiam serdecznia Olcia dzieki za priva ;-);-)u nas ok Blania chodzi juz :-)
 
reklama
Do góry