reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

reklama
No tak trudny dylemat.
Ja niestety tabletki nie wchodzą w grę wysokie ciśnienie i czułam się koszmarnie.
Spirale miałam niestety organizm odrzucił obce ciało i również się przemieściła prowadząc do wielu komplikacji typu ropień na jajniku. Długie leczenie i całe szczęście obyło się bez operacji.
Chyba faktycznie naturalne metody jeśli się zna swój organizm a sprawdziły się w planowaniu Michasia.
Jutro pójdę do ginka to się go jeszcze dopytam co by proponował.
Na pewno komplikacje teraz w ciązy i przy porodzie oraz wiek nie pozwolą na następne maleństwo.
 
ja tez narazie jestem w kropce, tabsów nie chce bo już brałam i potem był straszny problem z okresem( bardzo nieregularne) albo w ogóle 2 m-ce nie mialam i gin luteiną wywoływał, prezerwatywy tez odpadają bo dla mnie zero przyjemnosci a i mąż nie lubi, spirali nawet pod uwage nie biore, wiec chyba pozostanie NPR

narazie mysle żeby póki synek nie skonczy roczku wziąść te tabsy dla karmiących a potem NPR bo jesli zaciązymy to płakać nie będe :)
 
W ogole przyjmuje sie, ze na czas karmienia piersia kobieta jest "bezpieczna"... i przez caly czas laktacji nie ma miesiaczki i tym samym jajeczkowania. Ja jednak bylabym tu mimo wszystko ostrozna. W czasie wizyty kontrolnej u gina w 6 tyg od porodu mam w planie dokladnie o to wypytac i chyba sklaniam sie ku pigulkom. Jednak nie wiem, jak one wplywaja na karmienie piersia. Wierze, ze sa takie specjalnie przeznaczone dla matek cycolących :-)

oj uwazalabym

my narazie gumki stosujemy bo juz jestesmy po
nie powiem myslalam ze bedzie gorzej,ale bylo milusio
dopoki bede karmi to chyba cerrazete plus gumka

a jak przestane karmic to albo plastry tak ja przed ciązą albo krazek
 
ja pogadam z ginką przy następnej wizycie ale spirala odpada, naturalne też, pigułki -no nie jestem przekonana bo źle praktycznie wszystkie po jakims czasie toleruję:/ Myślałam o plastrach ale to jak skończę karmienie. W każdym razie nic oprócz mazektomii męża do głowy mi nie przychodzi ;)
dobrze powiedziane....a tak poważnie może by tak panowie zaczęli myśleć o antykoncepcji a nie wszystko na naszych głowach :-D
u mnie hormony odpadaja mój organizm ich nie toleruje a do tego mam żylaki, co do spirali nawet mowy nie ma....pozostaje NPR i gumka.....a tak na marginesie to dzisiaj pokłóciłam się z moim B. więc chyba będzie CELIBAT :-)
a co do okresu ochronnego karmiącej to jak dla mnie bzdura, córkę karmiłam 8 miesięcy a od 4 miesiąca po porodzie miałam normalnie, regularnie @....nie wierzę w tę blokadę owulacji:-p
 
A ja mam jeszcze takie pytanko do was od kiedy można zacząć stosować antykoncepcje po porodzie bo jak byłam u gina to kazała mi się zgłosić 3 msc po porodzie bo wcześniej nic mi nie może dać.. a wkońcu zdecydowałam sie że na razie bede brała pigułki a jak przestanę karmić to przerzucę się na plastry :)
 
dostalam cerazzete
ale przez pierwszy tydzien dodatkowo inne zabezpieczenie nim tabsy zaczna dzialac
ale chyba poczekam dluzej z tym dodatkowym zabezpieczeniem bo z naszym fartem...
 
A u mnie będzie celibat, bo mała daje popalić i dziękuję za kolejną niespodziankę :-) ja chciałam stosować gumki ale mąż nie uznaje antykoncepcji i stwierdził że będzie czekał aż przestanę karmić i unormuje mi się okres i sam będzie prowadził mój kalendarzyk NPR :-)
 
reklama
Dzis lekarz przepisal mi Azalie(mozna brac jak sie karmi) chociaz wcale go o to nie prosilam
czytam teraz sobie o tym i zastanawiam sie czy zaczac brac
wczesniej przez kilka miesiecy bralam cilest ale ochota byla zerowa i mdlosci byly
poza tym gumki byly w uzyciu
 
Do góry