reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

reklama
Ja też się zastanawiam nad antykoncepcją.... Drugiego dziecka nie planuję ze względów zdrowotnych a brakuje mi już przytulanek:-) Nie wspomnę nawet o moim S.:-D
Jeszcze został mi tydzień do wizyty kontrolnej u gina i na pewno wypytam go dokładnie. Na razie myślę o zastrzykach albo spirali.
 
Też znam taki przypadek sąsiadka ma dwie córki jedna ze stycznia a druga z grudnia tego samego roku :-D Ja się zastanawiam nad plastrami ale widzę że sporo osób rozważa założenie spirali wiec i może ja to przemyśle;-)
 
ja w 6 tygodni po porodzie dostałam zastrzyk anty- depo provena. Zastrzyk, którego działanie określa się na około 3 mce. Nigdy wiecej te metody antykoncepcji nie zastosuje bo chociaż jest wygodna to na mnie bardzo źle zadziałała. Nie dość że krwawiłam 6 tygodni po porodzie to przez 3 mce działania zaastrzyku. Niestety gin nie ostrzegła mnie przed takimi skutkami ubocznymi mimo moich pytań nt temat. Teraz od miesiąca przyjmuję cerezette i jest super, Tabletki są bezpieczne dla dzidzisuai więc spokojnie moge karmić piersią
 
ja planuje ze zaloze sobie implant po porodzie bo mozna nawet jak sie karmi piersia. Pytanie tylko czy moj dziwny organizm go zaakceptuje, bo ja generalnie uczulenie na prezerwatywy, hormony tez nie tolerowane zbyt dobrze, a spiralke moj organizm wydalil sam.
 
Implant to mała pałeczka o wymiarach 4 cm długości i 2 mm grubości, którą lekarz umieszcza pod skórą po wewnętrznej stronie przedramienia.
Implant to doskonałe rozwiązanie dla zapominalskich – raz wszczepiony, zapewnia ochronę antykoncepcyjną aż na 3 lata. Nie ma tu więc miejsca na obawy o zapomnianą tabletkę lub pękniętą prezerwatywę.
Podobnie jak w przypadku pigułek, plastrów i krążków dopochwowych, działanie implantu opiera się na uwalnianiu do organizmu kobiety hormonów, które zapobiegają jajeczkowaniu i zagęszczają śluz, utrudniając plemnikom przeniknięcie do macicy.Skuteczność takiej metody jest bardzo wysoka – wskaźnik Pearla wynosi 0,1. Jedną z jej zalet jest także to, że można ją stosować w czasie karmienia piersią.
Nie wiem czy jest juz dostepny w Polsce.
 
Ostatnia edycja:
No proszę byłam w błędzie myślałam, że jeśli nie ma @ to nie ma jeszcze normalnego cyklu.

Owulacja zawsze poprzedza miesiączkę!

Ale jeżeli chodzi o bezpieczny okres podczas karmienia piersią to ja tak miałam! Widocznie jestem szczęściarą! Karmiłam przez rok i 4 mies. i dopiero po odstawieniu od piersi miałam pierwszą owulację i miesiączkę!
Teraz chciałabym podobnie, ale czas pokaże!
 
reklama
Do góry