reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Antykoncepcja po porodzie

Paulina 1980

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Marzec 2021
Postów
288
Jestem po porodzie 3 miesiąc. Nie karmie piersią od 2 miesięcy nie dostałam jeszcze miesiączki. Czy tabletki jednoskładnikowe OVULAN mogę przyjmować mimo braku miesiączki, czy czekać aż się pojawi.
Już nie chce zajść w ciążę....
 
reklama
reklama
Ja zastanawiam sie nad miedzianą ze srebrem. Troche strach jak sie czyta tu watki o ciazy ze spiralą no ale cale zycie na hormonach to tez nie wyjscie.
Ja uzgodniłam z lekarka ze będziemy zakładać bezhormonalna . Koleżanka przez 2 lata , a zaczęła już po porodzie brać, zażywała jednoskładnikowe. Nie zaszła w miedzy czasie. Dopiero jak odstawiła to zaszła od razu w pierwszym cyklu. Do dziś jest w szoku. Teraz przy drugim tez karmi i bierze .
 
Właśnie mnie też skutki uboczne odstraszają. Przy hormonach miałam super łagodne miesiączki. Bez nich naprawdę bolało, a ze spiralą podobno gorzej.
Mi tez gin mowil ze ze spiralą miesiaczki sa dluzsze i dotkliwsze ale to przezyje.
Ja uzgodniłam z lekarka ze będziemy zakładać bezhormonalna . Koleżanka przez 2 lata , a zaczęła już po porodzie brać, zażywała jednoskładnikowe. Nie zaszła w miedzy czasie. Dopiero jak odstawiła to zaszła od razu w pierwszym cyklu. Do dziś jest w szoku. Teraz przy drugim tez karmi i bierze .
Ja jestem wiekszosc czasu na jednoskladnikowych, po pierwszej ciazy trzy lata bralam, zmienilam na dwuskladnikowe bo lekarz zasugerowal, bylo wiecej skutkow ubocznych, po pol roku odstawilam i odrazu zaszlam w ciaze. Po drugiej tez odrazu cerazet, po 2 latach znow proba tym razem krazka ale przeciorało mnie i jednak zostalam przy minipigulkach. Lekarz stwierdzil ze skoro moje normalne miesiaczki nie sa super bolesne ani dlugie to spirala miedziana az tak nie pogorszy tego. Przedstawil jakie sa teraz rodzaje (zwykla miedziana, ze srebrem lub ze złotem) no i teraz tylko zdecydowac i zalozyc:p zwlekam bo sie cykam😅
 
Do góry