reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny czy ktoras z was miala takie wyniki i okazalo sie ze urodzila zdrowe dziecko???
nt-4mm
pappa 1:30
moj wiek 29 lat
odpiszcie!prosze.kora
 
reklama
Witajcie dziewczyny!
Ja jestem w takiej samej sytuacji.
NT-4mm i test z krwi 1:30.
Co o tym sadzicie????Ja jestem zalamana i odchodze od zmyslow.
Czekam na aminopunkcje 3 tyg a pozniej tydzien na wynik.Chyba zwariuje przez ten czas.Pomozcie!!!!!
Kora

KORA uwazam, ze dobrze robisz decydujac sie na amnio, przynajmniej nie bedziesz zyc do konca ciązy w niewiedzy co z Twoim dzidziusiem. Jak zapewne czytałaś dziewczyny, które nie zrobiły amnio teraz sie zamartwiają.
Bądź dobrej mysli i wierz,w to że dziecko jest zdrowe, pamietaj nadzieja umiera ostatnia.
Znam gorsze wyniki badań od Twoich i po amnio wynik -kariotyp prawidłowy wiec głowa do góry.
Mnie bardzo pomogło forum "Przeziorność karkowa" polecam, są tam dziewczyny zmagające sie z takimi problemami jak my. One miały gorsze wyniki, a dzieci sa zdrowe, poprostu taka uroda, to nie oznacza wady!!!!!
Trzymam za Was kciuki i oczywiście pisz do nas i napisz wynik amnio.
 
Marcia Szczecin.
A jakie byly twoje wyniki????
bo moje to nt-4mm a wynik krwi 1:30.boje sie strasznie,czekam na amino.kora.
 
Kacha Wawa
Kochana.Co sadzisz o moich wynikach?
nt-4mm ;pappa-1:30
mam 29 lat.
boje sie strasznie,czy mialas jeszcze inne objawy?
a tak poza tym jestes cudowna osoba i mama!!!!!kora.
 
Kora myślę, że dobrze zrobiłaś decydując się na amino, ja zakończyłam wyniki na teście pappa i usg i teraz tego żałuję, będziesz miała jasność co i jak. Takie nt to jeszcze nie wyrok, wcale nie musi świadczyć o wadzie genetycznej, ale np. o wadzie serca u dzidzi, a czasem bywa tak że dziecko pomimo podwyższonego nt jest całkiem zdrowe. Jeśli chodzi o test Pappa to są statystyki i czasem wychodzi fałszywie dodatni, zwłaszcza, że w teście uwzględniają najczęściej nt, co od razu podnosi ryzyko wady genetycznej. Trzymam kciuki, żeby twoje dziecko było zdrowe. Trzymaj się.
 
Kora ja miałam wszystkie USG ksiązkowe, a niestety test Pappa wyszedł kiepsko, wiec wiadomo,ze to tylko statystyki jak tu piszą dizewczyny, nie wiem czemu znalazłam sie w podniesionym ryzyku urodzenia chorego dziecka, bo mam 35 lat???? do dzis zachodze w głowe co mogło to spowodować.
W kazdym bądź razie synek jest zdrowiutki:) wiec czekaj na wynik amnio, a wyskoie NT naprawde jeszcze o niczym nie swiadczy!!!!

Słuchaj a czemu masz czekac "tylko" tydzień na wynik amnio??? Bo zazwyczaj czeka sie ok.3 tyg.???? moze robisz metodą FISHA jak ja, ale ja miałam wynik w trzecim dniu!
 
Bombusia.
Ja mieszkam w Londynie i moze tutaj w Anglii czeka sie tak krotko.Tak mi powiedzial lekarz.Proponowal mi dwie metody;jedna moglam zrobic juz teraz-pobieranie z lozyska a na druga musze czekac do 16 tyg i to bedzie pobieranie z wod plodowych.Wolalam druga opcje bo niby ma tylko 1% ryzyka poronienia a ta pierwsza od 1-2%.Aborcja u mnie i tak nie wchodzi w gre.Szanuje zycie-nawet to chore!Jednak baaaaaaaaardzo sie boje.Chyba zwariuje do tego 6 pazdziernika a pozniej bedzie jeszcze gorzej czekajac na wynik.Bo teraz jest jeszcze jakas nadzieja a pozniej:(
Patrze teraz na wszystkie zdrowe dzieci i tak zazdroszcze tym mamusiom(oczywiscie tak pozytywnie)a ja jestem taka podlamana.Niby normalnie funkcjonuje ale myslami ciagle jestem gdzie indziej.
 
reklama
W moim przypadku te przepływy badał właśnie na tym usg genetycznym, ale skoro u Ciebie nie zwrócili na to uwagi to napewno jest wszystko wporządku. Zresztą powinno to być opisane przez lekarza, który badanie wykonuje.
 
Do góry