reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Gratki, teraz ciesz się tym czasem ♡♡
Dziewczyny, to jeszcze raz z ja z kolejną dobrą nowiną :) w czwartek, dokładnie po 4 tyg. od zabiegu odebrałam końcowe wyniki amniopunkcji - wynik to kariotyp prawidłowy żeński :)
Dla przypomnienia - jestem teraz w 20 tygodniu ciąży, zapłodnienie metodą in vitro.
Podczas USG w 12 tygodniu 3 dniu lekarz stwierdził hipoplastyczną kość nosową (kość była, ale za mała). Test podwójny ok, a NT=1,98. Zdecydowaliśmy się na wykonanie testu Panorama, ale w laboratorium nie udało się wyizolować DNA (dwukrotnie). W związku z czym w 15 tygodniu 4 dniu miałam wykonaną amniopunkcję. Po 2 tygodniach otrzymałam prawidłowy wynik z mikromacierzy , a po kolejnych dwóch - badania cytogenetycznego [emoji16]
 
reklama
Hej dziewczynki. Po amniopunkcji tego samego dnia miałam sączenie wód płodowych. Pojechałam do szpitala i już tego samego dnia sączenie ustało. Zatrzymali mnie jeszcze 3 dni pod obserwacją. Dostawałam antybiotyk i leki rozkurczowe. Po powrocie do domu mialam wizytę u lekarz prowadzącej która stwierdziła że już do końca ciąży jestem obarczona podwyższonym ryzykiem przedwczesnego odpłynięcia wód i muszę uważać co robię. Czy któraś z Was miała takie powikłania po amnio i taką diagnozę o lekarza?
Jest to jedno z ryzyk wpisane w amiopuncje. Ważne że już się nie Sącza. Pij dużo wody i nie martw się na zapas. Znam dziewczyny co 6 tyg bez wód utrzymamy ciążę (oczywiście w szpitalu) .
 
Ja miałam dobre usg, tylko NT w granicy górnej normy 2,1. W pappie białko pappa 0,3 Mom czyli za małe. Ryzyko 1:295. Od genetyka usłyszałam, że jeżeli usg jest dobre a zła wychodzi biochemia i to jeden czynnik to zazwyczaj żadnej wady nie ma. Ja amniopunkcję zrobiłam, bo niewiedza przez cała ciąże doprowadziłaby mnie do szaleństwa i nie żałuje. Teraz wiem, że mam w sobie zdrowego synka :) Dzisiaj miałam usg połówkowe i wszystko jest prawidłowe. Wspaniałe uczucie :)
Czyli z takim wynikiem skierował Cię na amniopuncje?
Super, że wszystko jest ok teraz tylko czekać na poród :)
 
Mikromacierz jest odrobine dokładniejszym badaniem niż badanie kariotypu. Przy jednej amniopunkcji można wykonać i to i to. Pobierane jest więcej płynu owodniowego. Wyniki mikromacierzy są też szybsze (max do 2 tyg) a na kariotyp się czeka od 3-5tyg , bo sama hodowla zajmuje 3 tygodnie.
Dzieki! Ja mialam tylko micromacierz i dostalam szybciutko wyniki. Juz pomyslalam ze jeszcze mam na cos czekac 🤦‍♀️😅
 
Hej dziewczynki. Po amniopunkcji tego samego dnia miałam sączenie wód płodowych. Pojechałam do szpitala i już tego samego dnia sączenie ustało. Zatrzymali mnie jeszcze 3 dni pod obserwacją. Dostawałam antybiotyk i leki rozkurczowe. Po powrocie do domu mialam wizytę u lekarz prowadzącej która stwierdziła że już do końca ciąży jestem obarczona podwyższonym ryzykiem przedwczesnego odpłynięcia wód i muszę uważać co robię. Czy któraś z Was miała takie powikłania po amnio i taką diagnozę o lekarza?

Dlatego trzeba bardzo mocno rozważyć amnio, czy faktycznie są wskazania czy po prostu nie ufa się testom cfdna,które są jednak bardzo czułe, a własna wiedza jest ważniejsza. Nie zazdroszczę i trzymam kciuki, aby wszystko szczęśliwie się skonczylo. Dlatego nie robiłam amnio, bo nie mogłabym żyć ze świadomością,ze przeze mnie coś się stało zdrowemu dziecku, a niepokój w ciąży o stratę byłby większy niż nieufność co do wykonanego przeze mnie nifty.
 
reklama
Do góry