reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nie szkodzi, u mnie mówili, że jest albo amniopunkcja albo FISH (2500zl). Może w dniu badania dowiem się czegoś więcej. Mogłam w sumie zapytać od czego zależy gdzie pójdzie dana próbka, że jest taka rozbieżność czasowa przy wynikach, ale człowiek taki oszołomiony tym wszystkim i pomyśli dopiero po czasie. Może akurat to też chodzi o jakąś dopłatę...
Fish kosztuje 650 do 700pln wprowadzili Cię w błąd. Ja płaciłam 1 700,00 za podobno najlepsza metodę aCGH ( rozszerzona na więcej wad genetycznych) wynik po 7 dniach
 
reklama
Mi tyle tam powiedzieli. Sam genetyk mówił że wszystko jest nastawione na największy zysk...
To coś namieszali Fish jest przyspieszony z amniopunkcji i koszt do 700pln. Lepszy od Fisha teraz jest nowsza metoda QF-PCR w tej samej cenie. Ponad 2 000tys kosztują testy nieinwazyjne z krwi np. NIFTy ale to nadal statystyki (te nieinwazyjne). Lekarz mówił mi o przypadku gdzie NIFTY dało info że dzidzia nie ma wad a urodzilo się z trisomia 21. Testy z krwi na bank nie dla tych co źle wyszło pappa. Mi lekarz odradzil choć więcej by zarobił
 
To coś namieszali Fish jest przyspieszony z amniopunkcji i koszt do 700pln. Lepszy od Fisha teraz jest nowsza metoda QF-PCR w tej samej cenie. Ponad 2 000tys kosztują testy nieinwazyjne z krwi np. NIFTy ale to nadal statystyki (te nieinwazyjne). Lekarz mówił mi o przypadku gdzie NIFTY dało info że dzidzia nie ma wad a urodzilo się z trisomia 21. Testy z krwi na bank nie dla tych co źle wyszło pappa. Mi lekarz odradzil choć więcej by zarobił
Dlatego tak czy siak wolę iść na amniopunkcje.
 
Dlatego tak czy siak wolę iść na amniopunkcje.
Ja też i miałam tylko zapłaciłam 1 700,00zl żeby jak już kłuja to zrobili mi na więcej wad niż 3 podstawowe (aCGH jest rozszerzona z amniopunkcji, QF-PCR nowsza metoda Fisha też z amniopunkcji podstawowe trisomie i wynik max 5dni roboczych a możesz zrobić też zwykłą amnio na NFZ tylko, że wtedy wyniki dopiero po ok 4tyg i też na podstawowe trisomie. Także akurat każda z tych metod daje 100% i nie jest statystyką)
 
Dziewczyny jak to jest z tym fishem? On nie daje 100% pewności, tak jak zwykłą amniopunkcja? Jestem przed amniopunkcja i głupieje. Nie wiem, co mam robić
Fish to przyspieszone metoda i to jest amniopunkcja. Teraz jest nowsza metoda QF-PCR wynik do 5 dni też z amniopunkcji i pewność 100%. Tylko badania z krwi jak NIFTY itp mają duże prawdopodobieństwo ale nie są 100%. Natomiast amniopunkcja, amniopunkcja z Fish, QF-PCR czy aCGH to nadal amniopunkcja różnią się czasem i ilością wykrywanych wad ale dają 100% pewności co do badanych wad
 
Fish to przyspieszone metoda i to jest amniopunkcja. Teraz jest nowsza metoda QF-PCR wynik do 5 dni też z amniopunkcji i pewność 100%. Tylko badania z krwi jak NIFTY itp mają duże prawdopodobieństwo ale nie są 100%. Natomiast amniopunkcja, amniopunkcja z Fish, QF-PCR czy aCGH to nadal amniopunkcja różnią się czasem i ilością wykrywanych wad ale dają 100% pewności co do badanych wad
To pewnie o to chodziło, że są dwie daty wyniku, ale z tego stresu nie dopytałam o szczegóły... Ale to mi już mówiła pielęgniarka, bo wysłali mnie do niej żeby mnie poinformowała jak się przygotować do zabiegu. W dniu badania pewnie więcej się dowiem.
 
To pewnie o to chodziło, że są dwie daty wyniku, ale z tego stresu nie dopytałam o szczegóły... Ale to mi już mówiła pielęgniarka, bo wysłali mnie do niej żeby mnie poinformowała jak się przygotować do zabiegu. W dniu badania pewnie więcej się dowiem.
Nie masz czym się stresować. Ja tyle się naczytałam, że byłam mocno wystraszona ( w głowie miałam poronienia, odplywanie wód itp.) Jak masz dobrego lekarza i dziecko jest zdrowe to jest nikła szansa na komplikacje. Lekarz mi powiedział, że większość komplikacji jest zazwyczaj jak płód jest chory. Na badaniu zamknęłam oczy ze strachu i praktycznie nic nie poczułam i żadnego śladu. Miałam tylko przed zabiegiem brać nospe forte 3x dziennie i magnez forte tak samo. Po zabiegu się oszczędzać (chodzilam normalnie) i jeszcze brać nospe i magnez przez 3 dni. Nie bój się i jak chcesz się coś dowiedzieć to pytaj. Jestem już po i miałam aż 4 ginekologów do konsultacji i informacji ;-) A nie wiem czy widziałaś jak straszne miałam wyniki
 
Fish to przyspieszone metoda i to jest amniopunkcja. Teraz jest nowsza metoda QF-PCR wynik do 5 dni też z amniopunkcji i pewność 100%. Tylko badania z krwi jak NIFTY itp mają duże prawdopodobieństwo ale nie są 100%. Natomiast amniopunkcja, amniopunkcja z Fish, QF-PCR czy aCGH to nadal amniopunkcja różnią się czasem i ilością wykrywanych wad ale dają 100% pewności co do badanych wad
Tak tak, już wiem. Ja jestem już po amniopukcji.
 
reklama
Do góry