reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Mi mówili, że na wynik się czeka od 2 do 3 tygodni i ze jak tylko będzie gotowy, to do mnie zadzwonią. Ja dodatkowo wykupiłam sobie fisha, więc liczę na to, że po weekendzie do mnie zadzwonią. Też będziesz u dr Kosinskiego?
Nie, ja jestem z podkarpacia i będę mieć robione w Profamilii w Rzeszowie.
 
Ja też mam na NFZ za tydzień. A mówili za ile wynik? Bo mi powiedzieli, że zależne od tego gdzie pójdzie, bo mają dwa laboratoria. W pierwszym jest po ok tygodniu, a w drugim po ok miesiącu. Straszna różnica... Lepiej gdybym wiedziała po tygodniu.
Hej, w wawie może iść albo na Sobieskiego i tam podobno od 3-4 tygodnie albo na Kasprzak - po około dwóch. Na Kasprzaka można dokupic za 1600pln metodę acgh która jest dużo bardziej czuła od metody klasycznej (wynik dość szybko od 3-7 dni roboczych, ja miałam po 3) i wykrywa też małe zmiany w kodzie genetycznym. Rozmawiałam z dziewczyną która zajmuje się genetyka i ona porównala metodę klasyczną do oglądania autostrady w odcinkach 100km a to acgh do przeglądania po kilometrze. Myślę że skoro i tak masz amio to warto to rozważyć, ja doplacalam do tej drugiej metody.
 
sorki nie doczytałam że w Rzeszowie robisz
Nie szkodzi, u mnie mówili, że jest albo amniopunkcja albo FISH (2500zl). Może w dniu badania dowiem się czegoś więcej. Mogłam w sumie zapytać od czego zależy gdzie pójdzie dana próbka, że jest taka rozbieżność czasowa przy wynikach, ale człowiek taki oszołomiony tym wszystkim i pomyśli dopiero po czasie. Może akurat to też chodzi o jakąś dopłatę...
 
Nie mówił. Też nie pytałam. Za to genetyk powiedział, że jak przez 2-3 dni nic się nie stanie, to już powinno być ok. Chociaż ja nie do końca wierzylabym w jego wiedzę na ten temat.

Ja też nie do końca uwierzyłam w wiedzę genetyka który powiedział mi że od razu mogę iść do pracy. Powiedziala mi abym do amniopunkcji podeszla jak do zwykłego badania ginekologicznego. Dopiero co innego mi powiedziała Pani która asystuje przy amniopunkcji. Powiedziała żeby te 3 dni odpoczywać.
 
Ja miałam usg b.dobre ale zrobiono mi test pappa (Nie wiem czy żałuję czy nie bo dostałam skierowanie na amnio i się zdecydowałam na rozszerzone aCGH wynik po tygodniu). Ryzyko jest zawsze wady genetycznej ale teraz mam pewność, że tych wad na 100% nie mam a ryzyko wyszło straszne. A wiem, ze kobiety miały strasznie małe ryzyko 1: 8 678 a rodziły dziecko z wadą. Ku pokrzepieniu: ryzyko ze względu na wiek 36 lat podstawowe 21 1:194, 18 1:433, 13 1: 1 369. Ryzyko skorygowane po usg 21 1: 1 820, 18 1: 1 353, 13< 1: 20 000. Ryzyko po teście pappa tragedia 21 1:32, 18 1:119, 13 1: 491. Beta hcg 1,2475 MoM, Pappa-a 0,1581 MoM. Dziś dostałam informację, że mam zdrowego synka
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie szkodzi, u mnie mówili, że jest albo amniopunkcja albo FISH (2500zl). Może w dniu badania dowiem się czegoś więcej. Mogłam w sumie zapytać od czego zależy gdzie pójdzie dana próbka, że jest taka rozbieżność czasowa przy wynikach, ale człowiek taki oszołomiony tym wszystkim i pomyśli dopiero po czasie. Może akurat to też chodzi o jakąś dopłatę...
Fish to metoda badania ale to też jest badanie materiału pobranego w trakcie amiopunkcji. W necie można znaleźć sporo info na temat tego badania. Ja czytałam na stronach IMIDu pracownia cytogenetyki tam jest oferta i każde badanie jest opisane i wycenione. Standardowo robią kariotyp z płynu owodniowego ale opisują też Fish i to acgh

Link do: Oferta - Zakład Genetyki Medycznej IMiD
Polecam żeby w ogóle się czegoś dowiedzieć. Kazde badanie jest podlinkowane i jest opis. Mi dużo pomogło.
 
Do góry