reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Nie mieszkam w Poznaniu tylko kilkadziesiąt km od. Ciążę prowadziła mi miejscowa ginekolog ale na badania genetyczne musiałam dojechać - wybieralam Poznań bo to godzinka pociągiem i tu mam mamę, koleżanki więc zawsze się z kimś spotkałam itd.
Zawsze badania robiłam u dr. Kocylowskiego (ciąża w 2016 roku) w PreMediCare, ale teraz się zgapilam jakoś i już nie było wolnych miejsc na pierwszą prenatalke i poszlam do Euromedicusa.
Bardzo byłam niezadowolona z tego badania.Czulam się jak pacjent gorszej kategorii.Samo.przekazanie wynikow też słabe...
Jestem Rh ujemna, do tego mam chorobę von Willebranda, więc w moim przypadku wchodzila w grę tylko.amniopunkcja w warunkach szpitalnych - tylko Poznań - Polna, bo to najbliższe miasto w którym robią takie zabiegi.
Miałam ją wykonana 16 lub 17 maja.
Wyniki miałybyc za 3tygodnie , ale komórki nie chciały się namnażać.
Dzwoniłam raz dwa razy w tygodniu.A potem po prawie 5tc dzwoniłam i usłyszałam że nadal się nienamnozyly wszystkie płytki, ale to co jest do tej pory jest prawidłowe.
Kilka dni później miałam II prenatalne więc pojechałam wpierw na Polna po wyniki, gdzie usłyszałam że wynik prawidłowy ale nie miał kto go opisać, więc jak napiszę zgodę wyśla mi poczta.
Od razu miałam krótka rozmowę z genetykiem z Polnej, który poinformował mnie co i jak.
Na połówkowe jechałam bez wyników, dotarły do mnie po 5tym.lipca, chyba bliżej 10tego...

Tez nie mieszkam w Poznaniu tylko kilkadziesiąt km od. Super ze u ciebie wszystko wyszło w porządku :) tez sie modlę aby mi amniopunkcja wyszła dobrze...
dzięki za informacje
 
Hej wczoraj byłam na 3 prenatalne z moja gwiazda jest wszystko w porządku serduszko 130 id/ min waga 1.467 ruchliwa strasznie jak badała przepływy w łożyska to strasznie kopala nam chyba się denerwowala Pani genetyk powiedziała że będzie miała dużo włosków że widzi że główka jest owłosiona więc nie będzie łysa jak się urodzi mówię jej że dobrze bo to w końcu dziewczynka dużo mi po opowiadała na temat dzidziusia że się rozwija prawidłowo i powiedziała mi że mogło być przyczyną złego wyniku krwi to że dzidzia miała za szybką akcję serca ale teraz jest idealnie nie ma żadnej wady wszystkie zastawki pracują i mówi że będzie, piękna zdrowa dzidzia i ułożona jest już do porodu prawidłowo.
 
Przepraszam, że tak długo czekacie na moją odpowiedź. Nie byłam na siłach. I nie wiem czy kiedykolwiek będę.

6 listopada cc. 28 tydzień ciąży. Ariana żyła 1.5 h. Dostała 1 pkt w skali Agpar. 40 cm i 1620 wagi.

Jestem raz na wozie raz pod wozem. Opieka szpitala rewelacyjna. Wszystko przebiega sprawnie. Dostałam laktacji, norma, miałam siarę już w ciąży. Można mnie dobić jeszcze bardziej. W sumie czemu nie?! Jestem raz wściekła, a raz tak pełna żalu i smutku, że zwyczajnie to dobija...
 
Miałam w 27 tygodniu 29 afi wod płodowych.

W 28 tygodniu już 32 afi.

Norma to 25 afi w końcówce ciąży max.

Dlatego szybka decyzja - ratujemy pani macicę i przyszłe ciąże. Wyję jak bóbr. Z jednej strony ulga - bo kręgosłup zdrowo napierniczał z bólu. Z drugiej strony - gdybym jej pozwoliła być dłużej w brzuchu - dłużej by żyła i mnie kopała ;((( O Boże...
 
reklama
@MonikaAria tak mi przykro :( mogę się jedynie domyślać jak Ci ciężko i żadne słowa Ci nie pomogą, ale musisz uwierzyć lekarzom. Dla Twojego zdrowia, nie mogli dłużej czekać :( nie wiem co napisać, bo takie rzeczy nie powinny się dziać :( siedzę i ryczę razem z Tobą :(
 
Do góry