reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

a jeszcze napomnę że przed jak i na poczatku ciązy miałam nadciśnienie i to może mieć wpływ na biochemię bo może być doś z łozyskiem
 
reklama
A badania robiłaś prywatnie ? Bo czemu masz teraz donieść skierowanie?
Właśnie badania prenatralne miałam zrobione z programu z Unii Europejskiej za darmo ( kobiety ze śląska przed 35 rokiem zycia kwalifikują się na te badania ) , a jak jest ryzyko wystapienia trysomi to można dalszą diagnostykę zrobić na NFZ
A skierowanie dostałam wczoraj od genetyka.
 
Ale to juz po testach Pappa miałaś wyliczone to ryzyko 1:800?


Moim zdaniem ryzyko nie jest wysokie.Wynik od 300 w dół jest wskazaniem do amniopunkcji.Jesli USG jest prawidłowe, to osobiście nie robiłabym.amniopunkcji.Aczkolwiek jest to Twój wybór, musisz.miec jednak na uwadze, że ryzyko wystąpienia powikłań (choć niskie) zdecydowanie przewyższa ryzyko urodzenia chorego dziecka.
Ja przy trisomii 1:163 zdecydowałam się nie robić amniopunkcji.Dopiero zrobiłam ją w kolejnej ciąży z ryzykiem 1:57, mimo że obraz z USG był prawidłowy. Ale to musi być .decyzja Twoja i ojca dziecka.Przemyslcie ja dobrze.Powodzenia!
 
no to ja nie rozumiem dlaczego masz mieć robioną amniopunkcje, naprawdę.

To nie jest zabieg hop-siup, jest obrażony ryzykiem poronienia- 1 %, choć nowsze badania mówią o mniejszym ryzykylu,ale lekarze jeszcze nie mogą się powoływać na te nowsze badani
 
Jeżeli będziesz mimo to robić amniopunkcje to mogę polecić Ci Sonomedico w Tychach. Sam zabieg amniopunkcji nie jest miły,ale starają się tam zadbać o Ciebie, lekarz odpowiada na wszystkie pytania, widzisz monitor z dzidziusiem, po każą odczekać pół h i masz kontrolne badanie. Jesteś umawiana na konkretną godzinę.

Genetyka zaś mogę polecić w Rudzie Śląskiej, w Goduli.
 
Moim zdaniem ryzyko nie jest wysokie.Wynik od 300 w dół jest wskazaniem do amniopunkcji.Jesli USG jest prawidłowe, to osobiście nie robiłabym.amniopunkcji.Aczkolwiek jest to Twój wybór, musisz.miec jednak na uwadze, że ryzyko wystąpienia powikłań (choć niskie) zdecydowanie przewyższa ryzyko urodzenia chorego dziecka.
Ja przy trisomii 1:163 zdecydowałam się nie robić amniopunkcji.Dopiero zrobiłam ją w kolejnej ciąży z ryzykiem 1:57, mimo że obraz z USG był prawidłowy. Ale to musi być .decyzja Twoja i ojca dziecka.Przemyslcie ja dobrze.Powodzenia!
Mogę zapytać czy dziecko urodziło się zdrowe przy tym ryzyku 1 : 163
 
reklama
Jeżeli będziesz mimo to robić amniopunkcje to mogę polecić Ci Sonomedico w Tychach. Sam zabieg amniopunkcji nie jest miły,ale starają się tam zadbać o Ciebie, lekarz odpowiada na wszystkie pytania, widzisz monitor z dzidziusiem, po każą odczekać pół h i masz kontrolne badanie. Jesteś umawiana na konkretną godzinę.

Genetyka zaś mogę polecić w Rudzie Śląskiej, w Goduli.
Dziękuję, nie wiem co mam mysleć bo jakby nie było mam zasiane ziarenko strachu o dziecko ze jednak może coś być nie tak . Choć mam zdrową córkę która ma 7 lat. przez całą ciążę będę mieć obawę czy dziecko dobrze się rozwija. Chociaz mogłabym poczekać do drugiego badania prenatralnego i wtedy zdecydować o aminopunkcji ale nie wiem czy nie bedzie za późno
 
Do góry