reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
No u mnie zaraz się piaty zacznie i wyników nadal jak nie było tak nie ma.Wrrrr

No ja jak dziś byłam na amniopunkcji to według okresu jest 17 tydzień a jemu z USG wychodzi 18 tydzień i 3 dni. Więc półtora tygodnia różnicy. Powiedział mi że wynik będą za 2.5 lub 3 tygodnie. A ty gdzie robiłaś badanie ??
 
No ja jak dziś byłam na amniopunkcji to według okresu jest 17 tydzień a jemu z USG wychodzi 18 tydzień i 3 dni. Więc półtora tygodnia różnicy. Powiedział mi że wynik będą za 2.5 lub 3 tygodnie. A ty gdzie robiłaś badanie ??

W szpitalu na Polnej w Poznaniu.Najwiekszy szpital tego typu w moim województwie.
W wypisie też mam podane 2-3 tygodni.
Niestety wyniku ani widu, ani sluchu.Wciaz tyle samo płytek i ciągle '' to proszę.moze zadzwonić za tydzień.."
Ale dzisiejsze badania i wyniki.pkytek dotychczasowych dają mi nadzieję i powoli, choć nieśmiało zaczynam.sie cieszyć ciaza
 
Tak lekarz też mi tak dziś powiedział że jak z amniopunkcji wszystko wyjdzie dobrze to nie ma się czym martwić. Dzięki za informacje, wsparcie i pomoc.
Ty masz amniopunkcję z powodu torbielek czy jeszcze z jakiegoś powodu? Pytam, bo torbiele splotu naczyniowego absolutnie nie są wskazaniem do amniopunkcji! Rozmawiałam na temat tych torbieli i z moim ginekologiem i na każdej wizycie mnie uspokajał i niedawno też byłam prywatnie na usg całościowym u super specjalisty pediatry - mówił, że o tych torbielkach, to się w ogóle nie powinno mówić matce, ale mówią, bo to oznaka dobrego sprzętu i że sane w sobie są zupełnie niegroźne. Mama ginekog także pisze na blogu o tych torbielkach, a na jakieś anglojęzycznej stronie znalazłam swego czasu informację, że stanowią fizjologię przy kształtowaniu się mózgu.
 
Ty masz amniopunkcję z powodu torbielek czy jeszcze z jakiegoś powodu? Pytam, bo torbiele splotu naczyniowego absolutnie nie są wskazaniem do amniopunkcji! Rozmawiałam na temat tych torbieli i z moim ginekologiem i na każdej wizycie mnie uspokajał i niedawno też byłam prywatnie na usg całościowym u super specjalisty pediatry - mówił, że o tych torbielkach, to się w ogóle nie powinno mówić matce, ale mówią, bo to oznaka dobrego sprzętu i że sane w sobie są zupełnie niegroźne. Mama ginekog także pisze na blogu o tych torbielkach, a na jakieś anglojęzycznej stronie znalazłam swego czasu informację, że stanowią fizjologię przy kształtowaniu się mózgu.

Nie ja byłam kierowana z powodu nieprawidlowego kariotypu u męża.
 
@Shaer r piękna panna :) powiedz kochana czy mierzono małej na połowkowym fałd karkowy NF?

A powiem Ci że nie wiem?Sprawdzę jak dostanę wyniki - za kilka dni będą na mailu.
Ogólnie mierzył serce, nerki (bo wspomniał o pielektazjach) i kości udowej.To tak co pamiętam na szybko.Podniebienie.Dlonie, stopy i powiedział, że nie widzi nic niepokojącego, że dzidzia rozwija się wzorowo tylko nogi ma długasne.I pytałam czy jest coś, cokolwiek co może wskazywać na ZD.Powiedzial, że nie da mi 100% pewności, ale tego nikt mi nie da że nie ma ZD, ale jego zdaniem ani jednej cechy na to wskazujacej nie widzi.
Rozmawialiśmy o testach PAPPa i powiedział że mają służyć kobietompo 35rz, a.w sumie są dla nich bardzo bezlitosne i zawyżają ryzyko.I że przy takim USG on by mnie na amnio nie wiem wysyłał, chyba że bym chciała sama.Bo uważa, że to po prostu dowalił mi PESEL, że poprzednie ciążę były na ryzyku skorygowanym wyższym, więc te i kilka innych czynników po prostu ryzyko moje zawyzyly.
Mam się cieszyć brzucholkiem, kupić sobie dobre lody i obejrzeć relaksujący dom i poprosić kogoś o masaż żeby się odstresować.
 
reklama
Dziewczyny czy długo odpoczywalyscie i lezakowalyscie po zabiegu ?? I jak się czulyscie ??

Ja sie położyłam.po amnio i zasnęłam.Chyba z nudów.Jak się obudziłam i odkryłam kołdrę to myślałam że padnę.Tak jechałam spirytusem ;)
Później sobie troszkę spacerowałam czytałam książkę szydełkowqlam idt.Na drugi dzień odebrał mnie mąż i nie dzwigalam z dwa dni, ale wszystko normalnie - obiady i sprzątanie.
Brzuch mnie bolał w miejscu wkłucia jakbym się uderzyla, i troszkę jakby 'ciagnal' chwilkami, poza tym nic.Nie brałam żadnych leków, znieczulaczy polowych itd.
Ponoć są dziewczyny, które się zwijają z bolu, ale u mnie było ok na szczescie
 
Do góry