reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

@Pyska12
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że amniopunkcja moze nie wykazać pewnych wad.W tym mozaiki, delecji, insercji i inwersji.
Na pewno wykaże monosomię i trisomie.

Ryzyko poronienia i innych powikłań jest bardzo niskie, tym nie mniej istnieje.
Ja Również swojej strony polecała bym Ci wizytę u genetyka, tak jak pisze @aspekt

On w oparciu o wyniku kariotypu męża pomoże Wam ustalić czy jest możliwa ewentualna wada, i czy zabieg taki jak amniopunkcja w ogole bedzie ja w stanie wykryć.
Bo Twój przypadek jest zdecydowanie skomplikowany. Zazwyczaj zła biochemia lub zle USG powodują zwiększenie ryzyka.
A u Ciebie samo ryzyko skorygowane jest niskie, tylko cała sytuacje komplikują naświetlania i wada kariotypu męża.
 
reklama
Szaer! Super wyniki! Reszta tez będzie git! Głowa do góry! Najgorsze za tobą!!! :))

Avanza! Tobie tez ogromnie gratuluje i cieszę się waszym szczęściem! :)))

Dwie dziewuchy! A w koło mnie sami chłopcy!
 
Cześć Dziewczyny,

Śledzę wasze forum od niedawna, właściwie to od momentu, w którym sama zdecydowałam się na amniopunkcje. Długo się zbierałam, żeby założyć konto, ale ciągle nie byłam do końca pewna.

W moim przypadku zaczęło się od zbyt dużej przeziernosci karkowej - 4 mm, pani dr ja zbadala, choć potem stwierdziła, że dziecko jest jeszcze trochę za małe by to sprawdzać.
Dwa tygodnie później było już odpowiedniej wielkości i NT wyszło 3mm. Z tym poszłam na Papp'a i po wszystkich wynikach wyszło podwyższone ryzyko ZD.
W pierwszej ciąży nie było żadnych problemów, mam przecudownego syna, a teraz umieram ze strachu. Choć staram się nie myśleć o tym, że coś może być nie tak...

Amniopunkcje wykonywał dr Puzio w klinice Invicta w Gdańsku. Na wynik musze czekać aż do 21 czerwca na wizycie u genetyka. Czy któraś z Was też może była w invikcie i orientuje się czy dzwonią szybciej z wynikami?

Ja robiłam badania w Opolu i czekałam 3 tyg i 2 dni
Nie wzięłam fisza( mój błąd) ale warto rozważyć opcje dopłaty za wcześniejszego fisza
 
@msmisia

Na moje oko to ryzyko nie jest duże.Biochemia jest niezła.A ryzyko 1:474 nie jest wysokim ryzykiem.
Za wysokie bierze się te powyżej 1:300.

Bądź dobrej myśli, ja osobiście przy ryzyku 1:168 w ogole nie decydowałam się na amnio.
 
Witam Was dziewczyny. Podobnie jak Wy wszystkie mam problem w zwiazku z badaniami prenatalnymi. Obecnie stoję przed dylematem czy robić amnio czy po prostu odpuścić. Po teście pappa wyszły mi ryzyka ZD: podstawowe 1: 148 a skorygowane 1:455. Moje parametry: kosc nosowa obecna, NT 1.8, białko pappa 0.78 mom, wolne beta 1.6 mom. Dodam że wiek 37lat. Mój lekarz prowadzący uważa że mój wynik to wina pesela i ze wg niego jest bezpieczny. Moje ryzyko spadło 3krotnie więc wg niego nie jest źle ale jakoś mnie to nie przekonuje. Czytałam na forach że dziewczyny z lepszymi ryzykami robiły amnio. Poradzcie proszę co robic. Teraz mam 14 tydzień.
 
@msmisia już doczytałam wcześniejszy post i u Ciebie pewnie NT wpłyneło na wynik. Bo biochemia raczej jest ok.
Tak, to NT, ale nie sądziłam, że może ono aż tak zawyzac wynik. Ryzyko zalicza się niby do średnich, ale i lekarz prowadzący i genetyk zalecali amniopunkcje zamiast np. Nifty, bo jak najbardziej się kwalifikuję. Człowiek, kiedy styka sie pierwszy raz z tematem nie ma ani wiedzy ani doświadczenia i polega na specjalistach, wiadomo. Ale zastanawiam się czy za chwile nie dojdę do wniosku, że namącili mi niepotrzebnie w głowie.
 
Ja robiłam badania w Opolu i czekałam 3 tyg i 2 dni
Nie wzięłam fisza( mój błąd) ale warto rozważyć opcje dopłaty za wcześniejszego fisza
Ja o czymś takim jak Fish dowiedziałam się dopiero tutaj i żałuję, że nie wiedziałam przrd amnio. Dopytalabym i pewnie też bym skorzystała z tej opcji, bo oczekiwanie jest najgorsze...
 
reklama
Do góry