reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Wychodzę.do domku.Mam wypis i tylko czekam na męża.
Dalej już tylko czekanie.Nie czuje bólu ani dyskomfortu.
Rozmawiałam z drugą dziewczyna po amnio_Oby nam się udało, choć jej ryzyko jest dużo wyższe bo 1:4
 
reklama
Dziewczynka
Wczoraj mieliśmy rozmowę z Panią Genetyk. Gdy zaczęła wymieniać możliwe wady i choroby pomyślałam sobie dobra skończ już gadać babo z czego na końcu wyskoczyła z tekstem a z takich pozytywnych rzeczy to...... Ale czuję się teraz spokojniejsza mąż mnie wspiera cały czas rozsmiesza. Mówi że mała będzie pierwsza kobieta z zespołem downa najlepsza w sztukach walki ze damy sobie ze wszystkim radę ze dostaliśmy kolejna próbę od Boga i musimy sobie z nią poradzić. Co prawda cały czas mam wrażenie że to sen i przy porodzie okaże się że mała jest zdrowa
 
Dziewczynka
Wczoraj mieliśmy rozmowę z Panią Genetyk. Gdy zaczęła wymieniać możliwe wady i choroby pomyślałam sobie dobra skończ już gadać babo z czego na końcu wyskoczyła z tekstem a z takich pozytywnych rzeczy to...... Ale czuję się teraz spokojniejsza mąż mnie wspiera cały czas rozsmiesza. Mówi że mała będzie pierwsza kobieta z zespołem downa najlepsza w sztukach walki ze damy sobie ze wszystkim radę ze dostaliśmy kolejna próbę od Boga i musimy sobie z nią poradzić. Co prawda cały czas mam wrażenie że to sen i przy porodzie okaże się że mała jest zdrowa
No najgorsze jest to podejście lekarzy. Jak ja byłam u genetyka to myślałam że się tam rozpłaczę. Zero dobrego słowa, tylko że wysokie nt musi o czymś świadczyć, że nie może być wszystko dobrze i że na pewno wskazuje to na jakąś wadę . Dzięki Bogu wszystkie badania idealne ale moim zdaniem Ci genetycy powinni inaczej podchodzić do kobiety, okazać więcej zrozumienia, wsparcia, powiedzieć gdzie szukać pomocy kiedy dzieciątko ma wadę to byłaby prawdziwa porada.
Najważniejsze że masz takie ogromne wsparcie w mężu, we dwoje na pewno dacie sobie radę. Jesteście bardzo odważnymi ludźmi i bardzo silnymi . Trzymam kciuki za was i za waszą córeczkę.
 
Wychodzę.do domku.Mam wypis i tylko czekam na męża.
Dalej już tylko czekanie.Nie czuje bólu ani dyskomfortu.
Rozmawiałam z drugą dziewczyna po amnio_Oby nam się udało, choć jej ryzyko jest dużo wyższe bo 1:4
Super że już wychodzicie do domu i fajnie że się tak dobrze czujesz po zabiegu :) to teraz tylko czekać na dobre wieści
 
Dziewczynka
Wczoraj mieliśmy rozmowę z Panią Genetyk. Gdy zaczęła wymieniać możliwe wady i choroby pomyślałam sobie dobra skończ już gadać babo z czego na końcu wyskoczyła z tekstem a z takich pozytywnych rzeczy to...... Ale czuję się teraz spokojniejsza mąż mnie wspiera cały czas rozsmiesza. Mówi że mała będzie pierwsza kobieta z zespołem downa najlepsza w sztukach walki ze damy sobie ze wszystkim radę ze dostaliśmy kolejna próbę od Boga i musimy sobie z nią poradzić. Co prawda cały czas mam wrażenie że to sen i przy porodzie okaże się że mała jest zdrowa

Genetycy to paskudni lekarze- z mim się pokłóciłam.
Cieszę się ze masz wsparcie, to najważniejsze- mój mąż był za terminacja w razie złych wyników i to było straszne dla mnie. Wiec w obliczu prawdziwych problemów dobrze ze macie wspólne zdanie
Pamiętaj ze to ze ty jeszcze być może nie czujesz jeszcze się pewnie w nowej sytuacji ale bądź cierpliwa i dobra dla siebie
Trzymam ogromnie kciuki za sile dla was, a ciebie zwłaszcza!
 
Dziewczynka
Wczoraj mieliśmy rozmowę z Panią Genetyk. Gdy zaczęła wymieniać możliwe wady i choroby pomyślałam sobie dobra skończ już gadać babo z czego na końcu wyskoczyła z tekstem a z takich pozytywnych rzeczy to...... Ale czuję się teraz spokojniejsza mąż mnie wspiera cały czas rozsmiesza. Mówi że mała będzie pierwsza kobieta z zespołem downa najlepsza w sztukach walki ze damy sobie ze wszystkim radę ze dostaliśmy kolejna próbę od Boga i musimy sobie z nią poradzić. Co prawda cały czas mam wrażenie że to sen i przy porodzie okaże się że mała jest zdrowa
Ja też miałam niemiłe spotkanie z genetykiem. Powiedział, że nie każda ciążą musi być przyjemna...
Dziewczynka
Wczoraj mieliśmy rozmowę z Panią Genetyk. Gdy zaczęła wymieniać możliwe wady i choroby pomyślałam sobie dobra skończ już gadać babo z czego na końcu wyskoczyła z tekstem a z takich pozytywnych rzeczy to...... Ale czuję się teraz spokojniejsza mąż mnie wspiera cały czas rozsmiesza. Mówi że mała będzie pierwsza kobieta z zespołem downa najlepsza w sztukach walki ze damy sobie ze wszystkim radę ze dostaliśmy kolejna próbę od Boga i musimy sobie z nią poradzić. Co prawda cały czas mam wrażenie że to sen i przy porodzie okaże się że mała jest zdrowa

No najgorsze jest to podejście lekarzy. Jak ja byłam u genetyka to myślałam że się tam rozpłaczę. Zero dobrego słowa, tylko że wysokie nt musi o czymś świadczyć, że nie może być wszystko dobrze i że na pewno wskazuje to na jakąś wadę . Dzięki Bogu wszystkie badania idealne ale moim zdaniem Ci genetycy powinni inaczej podchodzić do kobiety, okazać więcej zrozumienia, wsparcia, powiedzieć gdzie szukać pomocy kiedy dzieciątko ma wadę to byłaby prawdziwa porada.
Najważniejsze że masz takie ogromne wsparcie w mężu, we dwoje na pewno dacie sobie radę. Jesteście bardzo odważnymi ludźmi i bardzo silnymi . Trzymam kciuki za was i za waszą córeczkę.
Ja również nie mam miłego doświadczenia z z genetykiem. Powiedział, że nie każda ciążą musi być przyjemnością...Brakuje wsparcia ze strony lekarzy, znieczulica i tyle. Wy jesteście silni i dacie sobie radę. Masz wspaniałego męża, macie siebie a to największy skarb. Myślę o Was cieplutko i wspominam o Was...
 
Dziewczynka
Wczoraj mieliśmy rozmowę z Panią Genetyk. Gdy zaczęła wymieniać możliwe wady i choroby pomyślałam sobie dobra skończ już gadać babo z czego na końcu wyskoczyła z tekstem a z takich pozytywnych rzeczy to...... Ale czuję się teraz spokojniejsza mąż mnie wspiera cały czas rozsmiesza. Mówi że mała będzie pierwsza kobieta z zespołem downa najlepsza w sztukach walki ze damy sobie ze wszystkim radę ze dostaliśmy kolejna próbę od Boga i musimy sobie z nią poradzić. Co prawda cały czas mam wrażenie że to sen i przy porodzie okaże się że mała jest zdrowa

Super tata.. trzymajcie się kochani. Trzymam kciuki za cud
 
Mi genetyk powiedział że tak to jest jak się stare kobiety biorą za rodzenie dzieci...

Pani, która robiła mi amnio powiedziala, że kilka dni temu rodziła kobieta starsza 10 lat ode mnie i jakoś nikt jej tu stara nie nazwał, a wbrew wynikom 1:3 ZD urodziła zdrowego synka.
U mnie powiedziała że USG jest idealne i że pewnie właśnie ten wiek mi dokopał...
Aczkolwiek w każdej ciąży miałam ryzyko podwyższone w stosunku do podstawowego, ale nigdy aż tak.Stwierdzila, że widać taka moja uroda i dziewczynki zawyżają.

Pani psycholog była miła, ale... Nie miała buraczanego pojęcia ani o ciąży, ani genetyce , ani nawet o zabiegu.
Odszukała mnie druga dziewczyna, która.miala amnio, bo jak sama stwierdziła, tylko ja tutaj jestem w stanie ja zrozumieć bo przechodzę to samo.

@justus7775
Myślę, że z takimi rodzicami Wasza corcia może osiągać szczyty. Że nawet jeśli będzie dzieckiem zespołowym, to dzięki Waszej miłości, opiece i rehabilitacji bedzie się dobrze rozwijala i da Wam mnóstwo szczęścia.Powoli też zgłębiam ten temat i wiem, że dzieci z ZD potrafią wnieść mnóstwo miłości.
Masz cudownego męża,.że Cię tak.wspiera.Moj nie potrafi jest malo uczuciowy ;(
 
Justus7775 przepraszam, ze wbijam sie Wam watek ale doczytalam Twoja historie jesttescie cudowna rodzina Wasza coreczka ma duzo szczescia! Sama nie bylam w takiej sytuacji ale wiem, ze tez bym postapila tak jak Ty.Zespol Downa wiadomo to ciezki temat ale dziecko moze zyc i byc szczesliwie a Wy rowniez.

Jesli masz instagram polecam Ci obserowac aniasle85 ona ma coreczke Kornelje wlasnie z ZD mala jest cuuuudowna! Do tego pozuje i jest mala modelka!

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry