reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

@Patrycja1403 będzie dobrze, ja się zdecydowałam na amnio tylko dlatego,że miałam NT ponad 8mm i obrzęk ciała u płodu, nie chciałam wcale robić, ale przekonali mnie lekarze,że mogę pomóc dziecku już w łonie matki jeśli to jakaś wada którą da się zoperować, bez amnio nic by nie mogli wykonać. Tak samo jeśli ktoś nie chcę dziecka z wadą genetyczną nie może usunąć póki nie zrobi amnio. Ja jednak nawet jeśli będzie chore nie zdecyduje się na terminacje, chcę córeczkę nosić jak najdłużej, chociaż rokowania lekarze dają takie , że i w brzuszku może umrzeć. Za dwa tyg wyniki zobaczymy co tam wyjdzie.





No tak rozumiem. Mam nadzieję że wyniki wyjdą dobrze. Trzymam kciuki. Chyba czekanie jest najgorsze. Ja czekam na piątek i tak wolno lecą dni jak na złość:(
 
reklama
A jak uważacie? Bo jutro dostanę wyniki testu paapa i wolnego betagcg.. czy jest wyjdą dobre to sugerować się nimi i ich wiarygodnoscia czy wykonać jakiś inny test ? :)
 
A jak uważacie? Bo jutro dostanę wyniki testu paapa i wolnego betagcg.. czy jest wyjdą dobre to sugerować się nimi i ich wiarygodnoscia czy wykonać jakiś inny test ? :)
Test Pappa to tylko statystyka. Choć pewnie jak wyjdzie dobrze, to trzeba się cieszyć, bo małe ryzyko wad. Jednak przy gorszych wynikach wcale nie świadczy to o tym, że dziecko będzie miało wadę. Czy robić inną diagnostykę to kwestia indywidualna. Zresztą - poczekaj na wynik, pogadaj z lekarzem i wtedy zdecydujesz :)
Daj znać co tam Ci wyszło, trzymam kciuki :)
 
NT wyszło mi 1.8
Pozostałe parametry ok ale myślę że na to że mnie skierował na testy wpłynęło to że przepływu żylne są dużo ponad norma (ductus venosus pi 1.5) :(
 
jak będzie zły wynik a stać cię na testy płatne to mozesz zrobić dla uspokojenia, ja bym nie robiła wcale gdyby nie NT8mm i obrzęk dziecka, ogólnie nawet przy takich wartościach długo się zastanawiałam czy ryzykować i robić amnio
 
NT 8 ? To dużo. A ktoś tłumaczył dlaczego taka wartość ? Bo pewnie kilka razy sprawdzone było ?
nigdy nikt nie umie podać dokładnej odpowiedzi, może być to wada genetyczna, chore serce, może infekcja w macicy, nie wiedzą póki nie zobaczą wyników. Straszą mnie zgonem dziecka w brzuchu itp. Także na wszystko jestem przygotowana
 
reklama
nigdy nikt nie umie podać dokładnej odpowiedzi, może być to wada genetyczna, chore serce, może infekcja w macicy, nie wiedzą póki nie zobaczą wyników. Straszą mnie zgonem dziecka w brzuchu itp. Także na wszystko jestem przygotowana




Oby wszystko było dobrze, w sumie będziesz już spokojna po tych badaniach. Miejmy nadzieję że ci lekarze zakładają zawsze najgorsze :(:*
 
Do góry