reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Witam po dłuższej przerwie, podczytuje Was, ale brak czasu na pisanie, praca, dom, dzieci itd
Jestem już po badaniu anatomii płodu, zdecydowałam się jednak na Premedicare w Poznaniu zamiast na Polnej. W chwili obecnej jestem 12+5 tyg. Wyniki USG wyszły prawidłowe, teraz czekam na wynik Pappa 2-3 tyg. Ogólnie klinika ok. lekarz też konkretny, no i super sprawa bo jestem już zarejestrowana na 2 kolejne wizyty w tym rezerwacja na amniopunkcję na 16.10 będę wtedy 15+3 tydz. Czy to nie za wcześnie na amniopunkcję? Nastepna wizyta 13.11 wtedy to będzie 19+3 tydz.

Wszystkim życzę wytrwałości w oczekiwaniu na wyniki, oczywiście prawidłowe inaczej być nie może...
Ja miałam amnio w 15 tyg wiec jak najbardziej może byc.

Wisienka - ja przy takim wyniku do amnio bym nie podeszła ale to sprawa indywidualna. Myśle ze w twoim przypadku dzieciątko jak najbardziej jest zdrowe.
 
reklama
Niestety amniopunkcja to nie koniec. Wiadomo do 40 tygodnia wszystko się może okazać a po urodzeniu jeszcze więcej. Nie ma co do końca polegać, że jak amnio. jest OK. to potem już tylko będzie cudownie. Sama wiem tylko, że wykluczyłam mikroskopijną część chorób. Teraz czekam cierpliwie dalej, już nic nie mogę zmienić.

A ja sie wystraszylam i koniec ☹️ Pojde, najwyzej zwieje
już pewnie czytałaś, że to po pierwsze nie boli a po drugie jeśli dziecku coś dolega, lepiej wiedzieć by rodzić w takiej placówce gdzie mogą dziecku pomóc. Wszystkie moje znajome, które mają dzieci niepełnosprawne zgodnie twierdzą, że lepiej wiedzieć wcześniej. Może wynik dostaniesz w 2 tygodnie, tym bardziej, że wiedzą iż tobie zleży na czasie. I jeszcze będzie czas na terminacje. Jednak nastaw się pozytywnie :)
 
Dzisiaj otrzymałam wyniki pappa i opis USG czekałam tylko 4 dni

Rozpoznanie Żywy płód Czynność serca płodu Uwidoczniono Długość ciemieniowo - siedzeniowa (CRL) 71,7 mm Przezierność karku (NT) 1,8 mm Wymiar dwuciemieniowy (BPD) 22,4 mm Ductus Venosus PI 1,460 Lokalizacja łożyska przednia ściana Płyn owodniowy W normie

do tego pappa
wolne ß-hCG 30,8 IU/l Odpowiada 0,949 MoM PAPP-A 2,540 IU/l Odpowiada 0,687 MoM

Stan ryzyko podstawowe ryzyko skorygowane
trisomia 21 1: 74 1: 327
trisomia 18
 
vilemo
wyniki masz spoko :) nie masz się o co martwić !

a ja mam bostonkę... syn przechodził i teraz mam ja. Generalnie przechodzę całkiem dobrze. Miałam lekki stan podgorączkowy w nocy i 2 krosty na dłoniach, lekki ból gardła. Ach zawsze coś się przypałęta.[/QUOTE]
 
vilemo
wyniki masz spoko :) nie masz się o co martwić !

a ja mam bostonkę... syn przechodził i teraz mam ja. Generalnie przechodzę całkiem dobrze. Miałam lekki stan podgorączkowy w nocy i 2 krosty na dłoniach, lekki ból gardła. Ach zawsze coś się przypałęta.
[/QUOTE]

Bostonka - co to za choroba? pierwszy raz słyszę

Z wyników oczywiście się cieszę, ale twardo stąpam po ziemi i nie wierzę w statystykę komputerową, w każdym bądź razie w kwestii zdrowia dziecka, dlatego 16.10 mam amniopunkcję. Tyle z Was ją miało więc i ja przeżyję a reszta w rękach lekarza.......no i czekanie na wyniki.

Ogólnie czuję się super, tylko popołudniami ciężko, brzuszek ciągnie, ale nadal mam wrażenie , że to nie dzieje się naprawdę, że to jakiś sen......
Rodzinka jeszcze nic nie wie, nawet córki, czekam do amnio i wtedy powiem a będzie to już 17 tydzień.......szczęka na pewno opadnie co niektórym albo i wszystkim.
 
Kaśka, o rany... szybkiego powrotu do zdrowia!

Villemo, no niezle ze Ci się udalo do tej pory utrzymać tajemnicę! [emoji4]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kaśka, o rany... szybkiego powrotu do zdrowia!

Villemo, no niezle ze Ci się udalo do tej pory utrzymać tajemnicę! [emoji4]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom

to nic takiego, jeden dzień czułam się słabiej ale już 3 dzień. Jest kilka krost na dłoniach i na stopach może w sumie z 10. To jest właśnie tak, że wszyscy dramatyzują, że oby amniopunkcja była dobra albo usg, nigdy nie wiadomo czy dziecko będzie zdrowe. Może bostonka małemu zaszkodziła a może nie. Nie wiem i pewnie nikt tego nie wie. Jutro idę jeszcze po 3 dni Zwolenia, żeby w pracy nie zarażać i wracam do pracy. I
 
reklama
to nic takiego, jeden dzień czułam się słabiej ale już 3 dzień. Jest kilka krost na dłoniach i na stopach może w sumie z 10. To jest właśnie tak, że wszyscy dramatyzują, że oby amniopunkcja była dobra albo usg, nigdy nie wiadomo czy dziecko będzie zdrowe. Może bostonka małemu zaszkodziła a może nie. Nie wiem i pewnie nikt tego nie wie. Jutro idę jeszcze po 3 dni Zwolenia, żeby w pracy nie zarażać i wracam do pracy. I
Masz rację, po drodze mnóstwo rzeczy może dziecku zaszkodzić. ..
Szwagierka dostala półpaśca w ciąży i to na dodatek w terminie porodu wuec byla chwila grozy zeby dziecko się nie zaraziło. Na szczęście przetrzymala jeszcze 2 tygodnie i urodzilo się zdrowe [emoji3]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry