reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Estera, naprawdę nie ma podstaw, żebyś straciła dziecko! Amniopunkcja jest badaniem bezpiecznym. Minęło kilka dni, nic się nie dzieje. Moi lekarze (trzech) zalecali mi nawet spacer wieczorem w dniu amniopunkcji i normalne funkcjonowanie. Ja pół godziny po amniopunkcji przejechałam jako kierowca 70 km. I nie, nie jestem niepoważna, konsultowałam to z lekarzami. Odpoczywaj, pij melisę, głaszcz brzuszek. Najgorsze za Tobą.
Czy miałaś dodatkowo mikromacierze lub wybrałaś metodę FISH? Kiedy możesz spodziewać się wyników?
 
Estera, naprawdę nie ma podstaw, żebyś straciła dziecko! Amniopunkcja jest badaniem bezpiecznym. Minęło kilka dni, nic się nie dzieje. Moi lekarze (trzech) zalecali mi nawet spacer wieczorem w dniu amniopunkcji i normalne funkcjonowanie. Ja pół godziny po amniopunkcji przejechałam jako kierowca 70 km. I nie, nie jestem niepoważna, konsultowałam to z lekarzami. Odpoczywaj, pij melisę, głaszcz brzuszek. Najgorsze za Tobą.
Czy miałaś dodatkowo mikromacierze lub wybrałaś metodę FISH? Kiedy możesz spodziewać się wyników?
dziekuje Ci bardzo za wsystkie slowa. Jest mi naprawde ciezko.

Wybralam dodatkowo mikromacierze, bo u mnie przez te odkrycia przypadkowe w nifty potrzebna byla poszerzona doagnostyka. Zabieg przeprowadzal prof Wiecheć z Krakowa
 
dziekuje Ci bardzo za wsystkie slowa. Jest mi naprawde ciezko.

Wybralam dodatkowo mikromacierze, bo u mnie przez te odkrycia przypadkowe w nifty potrzebna byla poszerzona doagnostyka. Zabieg przeprowadzal prof Wiecheć z Krakowa
Super, to jeszcze tylko kilka dni i będziesz wszystko wiedziała. Wierzę, że będzie dobrze :)
 
reklama
Mam 35 lat. Robiłam test PAPP-A wyszedł zły, podwyższone ryzyko trisomii 21 1:69. Wszystkie dotychczasowe usg mam prawidłowe. Pani Doktor, która mnie prowadzi radzi żebym zrobiła amniopunkcję. Nawet sama wykonuje takie zabiegi. Jest bardzo dobrym lekarzem, ale ja strasznie boję się tego zabiegu. Wiem, że jest bez znieczulenia, krótko trwa, zaraz po nim wracam do domu. Wiem, że nikt za mnie nie podejmnie tej trudnej decyzji, ale czy miał ktoś zabieg bez znieczulenia? Pozdrawiam
Beata.
Strach jest duży, rozumiem.
Ja zrobiłam amnio, bo po 1 prenatalnym miałam ryzyko 1:8 i pomyślałam, że do końca ciąży nie zniosę tego stresu, szczególnie, że wcześniej jedną ciążę straciłam.
Badanie przeszło bez jakichkolwiek powikłań, szybko, sprawnie i bez bólu, pomimo braku znieczulenie, to na prawdę nie boli :). wyniki przyniosły taką ulgę, że nie da się tego określić słowami, dzisiaj cieszę się moją już 9 miesiączną, zdrową córeczką:):).
Polecam sprawdzić, nie namawiam, ale polecam, dobry wynik daje mega spokój na całą resztę ciąży:)
 
Do góry