reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dzięki za słowa otuchy.
Wyniki badania krwi miałam bardzo niskie:
Beta 0,0904 MOM
Pappa 0,0633 MOM
Do tego od początku ciąży mam krwiaka. W 5 tygodniu był dużo większy od pęcherzyka, wręcz go okalał :(
Teraz ten krwiak może trochę się zmniejszył, niby jest około 3 x 2 cm, przynajmniej tak dostrzegł gin. Brałam duphaston, ale nie krwawiłam i nie odczuwałam żadnych dolegliwości.
 
reklama
Dzięki za słowa otuchy.
Wyniki badania krwi miałam bardzo niskie:
Beta 0,0904 MOM
Pappa 0,0633 MOM
Do tego od początku ciąży mam krwiaka. W 5 tygodniu był dużo większy od pęcherzyka, wręcz go okalał :(
Teraz ten krwiak może trochę się zmniejszył, niby jest około 3 x 2 cm, przynajmniej tak dostrzegł gin. Brałam duphaston, ale nie krwawiłam i nie odczuwałam żadnych dolegliwości.
Ojej, to brzmi dokładnie tak, jak w moim przypadku. Niska bardzo krew plus duphaston... U mnie to wskazywała krew na triploidie. W 20 tygodniu po amnio się potwierdziło. Na USG 12 tydz miałam fale wsteczną i zła krew. Na USG 16 tydz niby ok, ale maluch nie rośnie. Potem zaczęły się pojawiać takie wady jak u Ciebie. Pozostaje mi tylko liczyć,że to jednak nie triploidia. Ale rób amniopunkcję, będziesz wiedzieć na czym stoisz i co dalej robić. Ściskam i przesyłam moc wsparcia.jwstem myślami z Tobą!
 
Czuję się dobrze. Wczoraj miałam biopsję kosmowki, bo lekarze stwierdzili, że mam za mało wod płodowych na amniopunkcję. Sam zabieg nieprzyjemny, ale da się przeżyć. Żadnych komplikacji nie miałam.Dzisiaj chcą mnie wypisać ze szpitala.
Jestem w ICZMP, lekarze są tu bardzo mili.
Na wyniki wstępne muszę poczekać 3 dni, ostateczne mogą być najwcześniej za 10 dni. Ale lekarze stwierdzili, że nawet jeśli to nie trisomia 18, to i tak będą problemy. Dziecko jest malutkie, nie rośnie, nie ma prawie wcale wód.
A ja się zastanawiam, jakim cudem to maleństwo we mnie jeszcze żyje?
 
Czuję się dobrze. Wczoraj miałam biopsję kosmowki, bo lekarze stwierdzili, że mam za mało wod płodowych na amniopunkcję. Sam zabieg nieprzyjemny, ale da się przeżyć. Żadnych komplikacji nie miałam.Dzisiaj chcą mnie wypisać ze szpitala.
Jestem w ICZMP, lekarze są tu bardzo mili.
Na wyniki wstępne muszę poczekać 3 dni, ostateczne mogą być najwcześniej za 10 dni. Ale lekarze stwierdzili, że nawet jeśli to nie trisomia 18, to i tak będą problemy. Dziecko jest malutkie, nie rośnie, nie ma prawie wcale wód.
A ja się zastanawiam, jakim cudem to maleństwo we mnie jeszcze żyje?
przykro mi, to wyglada na triplodie. ja poronilam ciaze w 14 tyg z ta chotoba. tez nie bylo wod, w 14 tyg byla wielkosc jsl 12 tydzien, czy mialas objawy ciazowe? ja praktucznie nie, kompletnie nie czulam sie w ciazy chyba dlatego ze beta byla taka mala.
 
Ja teraz jestem w 19 tygodniu, a wg usg dziecko wygląda na 16.
Z objawów ciążowych to miałam takie bóle rozciągające wiazadła, no i powiększenie i wrażliwość piersi. Poza tym fizycznie tą ciążę znoszę bardzo dobrze, tak jak poprzednią z której mam zdrowego synka.
Tylko w tej ciąży dużo się stresuję, płaczę po kątach i nie czuję więzi z tym dzieckiem w brzuchu.
 
Ja teraz jestem w 19 tygodniu, a wg usg dziecko wygląda na 16.
Z objawów ciążowych to miałam takie bóle rozciągające wiazadła, no i powiększenie i wrażliwość piersi. Poza tym fizycznie tą ciążę znoszę bardzo dobrze, tak jak poprzednią z której mam zdrowego synka.
Tylko w tej ciąży dużo się stresuję, płaczę po kątach i nie czuję więzi z tym dzieckiem w brzuchu.
ja mialam trochr podobnie, jakby organizm wiedzial ze ciaza jest chora. bralas leki na podtrzymanie na poczatku? ja bralam steryd i progesteron czego potem zalowalam:( 99% takich ciaz sir roni w pierwszych tygodniach. chyba ze u Ciebie okaze sie jednak cos innego, ale dzwnie to wyglada
 
reklama
Do góry