reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

reklama
Gencjana bardzo ladnie obsusza, tylko po nalozeniu trzeba poczekac az wyschnie no i brudzi jak cholera, a do tego zmywa sie pozniej z tydzien jak nie lepiej.

W ogole to powiem Wam ze wstydem, ze na ten temat praktycznie w ogole nie zagladalam :zawstydzona/y: No i zemscilo sie - bylismy dzisiaj u pediatry alergologa i dowiedzielismy sie, ze Jagoda ma atopowe zapalenie skory (wysypka na nozce, wysuszona luszczaca sie skora na klatce piersiowej i pleckach, na buzia sucha, czerwona, luszczaca sie i popekane naczynka krwionosne, plus infekcje skorne bakteryjne i grzybiczne na cipuszce wlasnie...). Troche sie podlalamalam, ale babka mowi, ze to jeszcze lagodna forma azs, no ale jutro mam dzwonic i umawiac sie na testy na alergie na przyszly rok na listopad (bo juz na listopad zapisuja dzieci...) bo trzeba sie dowiedziec, czy to jej potem nie przejdzie w forme astmy oskrzelowej... Slabo mi :-( no ale coz - trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i wiekszy zapas gotowki na kosmetyki i leki w dniu jutrzejszym :baffled:
 
Karo ja pierdziele ale Wam sie porobiło, skąd to świństwo się wzięło:szok::szok::szok:biedna Jagódka, ją to swędzi albo cos, czy tylko to sa zmiany skórne?? oby szybko tego cholerstwa sie pozbyła...
 
o kurde :szok: Karoo a nic tego nie zapowiadało :no: kurde, jak się to układa w życiu. Ewcia Agi od początku z AZS, który chyba jej powoli ustępował. a tu proszę... po takim czasie :-( mam nadzieję, że lekarka dobierze jakieś odpowiednie leki.
 
karoo- kurcze, dopiero teraz małej to wyszło??? a może trzeba byłoby skonsultować te wyniki z innym alergologiem:confused: z jednej strony- wiesz przynajmniej co małej dolega i skąd te problemy, ale z drugiej... z tego co piszesz z tym AZS nie m przelewek...
 
Sluchajcie, ja jak juz wczesniej bylam u tej lekarki, jak mala miala chyba 7 miesiecy to mi mowila, ze Jagoda ma skore atopowa - tzn wtedy nie miala azs, ale babka powiedziala, ze przy takiej skorze jaka ona ma to moze sie zdarzyc i moze sie okazac, ze bedzie jednak miala atopowe zapalenie skory i ze musimy byc na to przygotowani, wiec ja w sumie w jakims tam stopniu bylam na to przygotowana. Poza tym lekarz dermatolog u ktorej bylismy prywatnie tez o tym mowila, ale kilka miesiecy temu Jagoda miala po prostu bardzo sucha skore i tez stwierdzila, ze moze to byc atopia...
 
Biedna Jagodka! :-:)-:)-(

Piotrek tez ma sucha skore (z cechami atopowymi), ale nasza pani doktor mowi, ze dopoki mozna to zalagodzic kosmetykami, to jest dobrze. Karoo, a Ty, albo G. macie takie problemy? Bo Piotrus me to po P.
 
Oj Karoo, biedna Jagodka! :-:)-:)-( Oby wyrosla z AZS'u jak najszybciej! Bo szkoda by bylo dziewczynki, gdyby miala sie z tym meczyc...A jakie leki macie przepisane? A kosmetyki?

My dzisiaj bylysmy u alergologa i jestesmy na jak najlepszej drodze, zeby alergie sie skonczyly :tak: Od dzisiaj odstawiamy Ketotifen, czekamy tydzien, jak nic sie nie pogorszy to jeszcze tydzien i wprowadzamy normalne mleko krowie do picia - z woreczka i mamy na nim robic np. budyn albo kawe inke. Poza tym Sara dalej moze pic Bebilon Pepti, bo innego mleka z butli nie akceptuje, ale po kolejnej wizycie, ktora mamy 3 stycznia, bedziemy powoli zamieniac Pepti na Juniora. Mam nadzieje, ze wysypka sie nie pojawi jak odstawie Ketotifen :baffled:
 
reklama
Do góry