reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Aktywna mama: w ciązy i po porodzie :)

Brawo Kruszka! Pozazdroscic. Mi to nie kolezanki ale motywacji brakuje.

Na ten moment jestem +5kg, wiec malo raczej. Po tej wizycie u tesciow czuje sie chudsza I mniejsza niz przed. Moze dlatego, ze moja szwagierka, ktora ma termin tydz przede mna ma troche wiekszy brzuszek I wszyscy nas porownywali... Do tej pory ten 2gi trymestr wydawalo mi sie, ze jestem ogromna w porownaniu z poprzednimi ciazami w tym czasie.
 
reklama
Lunera ja jestem uzależniona od aktywności. Zle mi jeśli nie poćwiczę, nie pójdę na nordic.

Lilija oświadczam,ze po miesiącu cwiczeń z Mel B widzę różnicę w pośladkach. A jak ja widzę tzn, ze jest efekt. Cellulit tylko ciut mniejszy. Kontynuuje ćwiczenia :)

Co do porównań to mam koleżsankę, z którą dzieli nas dzień w terminach i Ona i jej mąż bardzo lubią się porównywać. Pewnie dlatego, ze K ma mniejszy brzuch, jest szczupła. Ostatnio byli u nas i nie zauważyli, ze wróciłam do kuchni. Słyszalam kawałek ich roizmowy. Wku.... mnie już ta sytuacja. Ale coż, wiedziałam,ze jeśli będziemy razem w ciąży to to się może zdarzyć.
 
Kruszka a kolezanka w pierwszej ciazy ?
Ja wczoraj tez spotkalam kolezanke w pierwszej ciazy i ma termin na 10.07 a brzucho duzo wiekszy odemnie tzn bardzies spiczasty do przodu itd i ogolnie przytyla ale ladnie wygląda.
Kolezanka sie nie przejmuj bo pewnie będzie pozniej dzieci porownywac itd.. a to tak nie idzie w parze wcale.
 
Ja sie w ogole tym nie przejmuje. Ale moze dlatego, ze to nie pierwsze dziecko ani ciaza, wiec wiem co bedzie i takim gadaniem trudno juz na mnie wplynac, wczesniej bylam mniej pewna siebie jesli rozumiecie o co mi chodzi.

Troche filozofujac, to takie porownywanie jest wszedzie, w szkole stopnie, w pracy wyniki, w internecie rankingi, czesc z tego ulatwia zycie i nawet to lubimy, mozna sie dowartosciowac, w takiej kulturze wiele z nas sie wychowywalo etc. Ale bardzo trudno sie do tego zdyntansowac czy uwolnic, bo chcac nie chcac korzystamy / slyszymy taka komunikacje prawie poczatku zycia. Nie jestem ekspertem w komunikacji empatycznej, ale trudno jest przyswoic inny jezyk nawet w rozmowie z dzieckiem, bo latwiej zmotywowac mowiac jak ladnie zjadl/posprzatal etc brat czy siostra niz tlumaczac bez uzywania porownan. Ale to tak na marginesie, mam chyba dzis taki trudny dzien, z szefem mialam rozmowe ze 2h i chyba przesadzilam...
 
Hehe wyszlo jakbym ja porownywala a zapomnialam dopisac ze z nia byla jej koleznka i mowila wlasnie o tej roznicy..tylko ze tez roznica a wielkosci dzieci jest.

Lunera tak masz racje ja sie staram dzieci nie porownywac.. choc nie raz nie dwa mowie Viki jedz ..Alex juz zjadl itd.. ale np nie porownuje nauki i innych takich bo wiem ze moglabym go skrzywdzic mowiac cos co on by inaczej zrozumial.
Ogolnie syaram sie nie porownywac choc nie raz to wyskoczy samo.
I masz racje w szkole dzieci sie pprownuja i w pracy ludzie itd.. tak juz chyba wychowani jesteśmy i chyba trzrba nauczyc dzieci hy mialy do tego dystans i nie odbieraly tego do siebie.
 
Hej dziewczyny, ja mam +5 kg w 25 tyg, codziennie cwicze, 3 x w tyg na silowni. Mysle, ze to swietna sprawa pod warunkiem, ze przed ciaza bylyscie aktywne. Jest tu jakas przyszla mama chodzaca na silownie? :D
 
Tak Akuku jej pierwsza. Ale miałam nadzieję, że skoro trochę musieli na nią poczekać to nie będą na takie duperele zwracać uwagi. No ale cóż, porównywania chłopaków to na pewno nie wytrzymam. Gdybyście słyszeli jej męża to byście zrozumiały ;-)

Ja po prostu nie lubię porównać. Jesteśmy zbyt różni.

Zuzagk czesc. Jlnx chyba jeszcze chodzi na siłownię.
Mnie dupsko po nordiku przyjemnie boli.
 
reklama
Hej dziewczyny, ja mam +5 kg w 25 tyg, codziennie cwicze, 3 x w tyg na silowni. Mysle, ze to swietna sprawa pod warunkiem, ze przed ciaza bylyscie aktywne. Jest tu jakas przyszla mama chodzaca na silownie? :D

Hej zuzaqk

Ja cwicze 4 razy w tygodniu, tzn prowadze zajęcia fitness wzmacniające tbc, plus zumbe. Póki co 4kg na plus 22 tydzień. Wczesniej prowadzilam około 6-7h, musialam zredukować z wiadomego wzgledu :)
Waga nie jest wyznacznikiem i jakoś się nią nie kieruje, ale samopoczucie i kondycja super :)
 
Do góry