reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aktywna mama: w ciązy i po porodzie :)

reklama
Jlnx TROCHĘ Cię rozumiem ☺
Ja przestałam ćwiczyć 2 tygodnie temu, bo już mi kręgosłup siadał. Bardzo k tego brakuje, a przede mną jakieś dwa miesiące szlabanu. ..
 
Jinx ja tez bym chetnie sie na rowerze przejechala - jestem 3 tyg po- nie bylam nacinana, mialam kilka szwow- ale nadal czuje bol w miejscu rozerwania - ostatnio przeZ kilka dni nie moglam kucnac- mam nadzieje ze u Ciebie proces gojenia bedzie szybszy :-)
 
Na pewno poczekam aż się zagoi, chyba, że wymyślę takie formy aktywności, które nie szkodzą, zamiast roweru. Na razie zgodnie z zaleceniami fizjoterapeutki ze szkoły rodzenia, ćwiczę tylko mięśnie kegla, żeby zapobiec nietrzymaniu moczu w przyszłości. Powoli będę musiała wprowadzić brzuszki i inne ćwiczenia na kręgosłup, bo już mnie zaczyna boleć.
 
Ostatnia edycja:
Borysiatko u mnie będzie to samo.

Jlnx ten kręgosłup to tak może boleć teraz bo miał obciążenie z przodu i nagle go nie ma. Uspokoi się. No chyba, że masz inne problemy z kręgosłupem.
 
Dzisiaj już jest lepiej,w sumie faktycznie może zmiana środka ciężkości też ma znaczenie. Jeszcze trochę poćwiczę i wróci do normy. Ja w sumie już miałam takie bóle, np.po niektórych dłuższych wyścigach na rowerze. Tam po prostu się czasem ten dysk trochę bardziej musi wysuwać i ćwiczenia umieszczają go z powrotem na miejscu.
 
reklama
JInx jak ja Ciebie rozumiem :) ,w prawdziwe ją rodze za około miesiąc, ale jestem bardzo ciekawa jak to będzie że mną jeśli chodzi o powrót do aktywności ;) teraz zostały mi tylko zajęcia aktywne 9miesiecy, ale na szczęście nie są wcale takie bardzo lightowe i nawet czuje ze cwicze :)
Po porodzie podobno warto uważać na skośne mięśnie brzucha,tzn raczej skupić się na prostych a nie skośnych.
 
Do góry