reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A co z piciem??!!

reklama
Podałam pierwszy raz mleczko krowie i mała nie kapneła sie,wypiła normalnie.Tylko dodałam łyzke miodu ze wzgl na ten katar.Mam nadzieje ze nie wyjdzie jutro zadne uczulenie, bo na Nestle waniliowe miała choc nie jest alergiczka.
 
Własnie, a można juz podawać miód? bo wiem, że do jakiegos wieku nie polecano miodu maluszkom, a teraz?
 
Elis ostatnio własnie lekarz pytał mojej mamy czy Emi już jadła miód mama powiedziała, że nie i on na to, że w takim razie poczekamy, i wydaje mi się, że chodziło o to, czy jeśli jadła to nie miała uczulenia bo jeśli nie miała to można stosować ale pewności nie mam
więc jak sie teraz do lekarza wybiore to go zapytam, bo on chyba chciał na to przesziebienie jej zalecić ale to moje przypuszczenia tylko
 
U nas w nocy Ala pije tylko wode przegotowaną - ze względu na zęby - w ten sposób załatwiłam Asi ząbki i nie popełnię drugi raz tego błędu....

Miód dawałam Ali jak miała katar - słodziłam nim herbatkę - ale nie smakował jej

Jeśli chodzi o mleko juz całkiem zrezygnowałam z modyfikowanego

A wątek jest o piciu pytanko ile piją Wasze maluchy - Ala około litra i sama się domaga - czy to nie za dużo??
 
Agnieszko ten litr to tylko picie, czy liczysz tez wode w zupkach, mleko itp.:confused:

Gdzies czytalam, ze dziecko powinno dostac dziennie ok. 1,5 L plynow.

Paula tyle nie wypija:no:. Mleka jest ok. 800ml- litr, do tego 200 ml kisielku, troszke w obiadku. Dodatkowo pije niewiele, bo kilkadziesiat ml dziennie. Najczesciej wypija lyczek- dwa naraz. Ale sa dni, kiedy w ogole nie chce pic:szok::no:.
 
Elis no ja myśle, że chyba tak a tak wogóle to mnie wywód leakrza zdziwił bo niby jak dawałam jej miód to moge dawać a jak nie dawałam to poczekać dziwne, ja dam jej do mleczka i zobacze.
Emilka też mało pije i już sie tym nie przejmuje pije ile może i już, a za to jak jej kupiłam kubeczek o którym tu pisałyście, z canpola z rureczką to wydoiła cały wielki kubeł bo tak jej sie podobało
 
Renik - u na zaczęło sie od tego kubka z rurką i tak juz zostało robię jej butle 250 ml i wypija całą 3-4 razy w ciągu dnia
Kajenko - liczę tylo picie , nie liczę mleka bo Ala go nie pije i nie liczę zupki ani kaszek czy czegos tam
Liczę tylko herbatkę, wodę sok
 
reklama
Mój Kuba wypija ok 3-4 butelki po 120 ml - mało. No i nadal nie chce pić z niczego poza butlą:baffled:
 
Do góry