reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

4-ro, 5-cio i 6-cio latki - zapraszam do rozmowy o naszych pociechach :)

annaoj kc oznacza to tyle że pewien odcinek jelita grubego u Martynki nie funkcjonuje:-( jest sztywny i ściśnięty inaczej mówiąc spastyczny.:confused:
Dziś już myślałam ze będę znać wyniki biopsji ale niestety pani nie mogła mnie połączyć z lekarzem i powiedziała żebym zadzwoniła po weekendzie.
Głównym sposobem leczenia tego schorzenia jest zabieg operacyjny ale mam nadzieję że w Warszawie znają jeszcze jakieś metody :confused:
 
reklama
MamGabisi jeśli jesteś zdecydowana posłać Młodą, to ja bym nie podpisywała, bo to przecież coś wbrew Tobie. Dla pewności możesz zrobić Gabi test na gotowość szkolną. Ja myślę, że z pójściem 6 latków do szkoły to naprawdę indywidualna sprawa, ja syna nie posłałam i jestem zadowolona, ale nie jestem ogólnie zdania, że 6latki się nie nadają.
Aluśka próbowałam czytać co to takiego, ale bełkot medyczny nic mi nie powiedział. Czy to znaczy konieczność jakiegoś zabiegu czy środki farmakologiczne? Bardzo Wam współczuję, teraz tak dzieciaczki chorują.
uciekam na kawkę

Wszyscy pedagodzy mówią, ze spokojnie da sobie radę, łącznie z naszą kuzynką, która ma z nią zajecia i babcią nauczycielką ;)
Aluśka, zdrówka...

A w ogóle jak wasze majówki? U nas udana - na mazurach pogoda była od wtorku niezła, Gabi przekuliśmy uszka :sorry2:
 
Ja mam 6-latka. :D Jest baaardzo śmiały, bardzo rozmowny.. :D bardzo inteligentny. Najlepszy ze swojej grupy. Dobrze się uczy.. już dużo umie. Bo sama też go uczyłam niektórych rzeczy :) Wychwalić się go nie mogę skaaarbek mój kochany :D
 
Hej, witam. Z chęcią pogadam, jeśli wątek jest nadal aktualny. Jestem mamą pięcioletniej Tosi, niedługo na świat przyjdzie siostrzyczka. Tosia ma 121 cm i waży równo 20 kg.
 
Witaj Kasia.
Widzę, że podobnie dzieciaczków oczekujemy. U mnie będzie synek.

Wątek niestety odżywa i zamiera, jakoś jest problem, żeby się na stałe rozkręcił. Zobaczymy...

Aluśka co u Was? Jak Martynka?

Teoretycznie niedługo wypadam z wątku, mój syn będzie miał 7 lat, a córka 4 w przyszłym roku, ale co tam;-)
 
Hej
witam po dłuższej przerwie.

anaojkce - wow ale Ci suwaczek mknie :szok:. Gratuluję synka

Wszystkim oczekującym mamusiom zdrówka życzę i &&& za szybki poród.
Witam nowe mamusie.

Ja Natalki nie posłałam do 1-szej klasy i nie żałuję. Ma jeszcze rok laby ;-)
 
Witajcie :-)
Mam 4-letnią córeczkę i 6-letniego synka.
Miko w grudniu kończy 7 lat i rocznikowo od września powinien iść do 1 klasy, ale go odroczyłam. Ma poważne problemy z mową, więc będzie chodził do zerówki przy ośrodku dla dzieci z niedokształceniem mowy. Chcę żeby szkoła nie była dla niego stresem, a wiem, że teraz na pewno sprawiałoby mu trudność porozumiewanie się z nauczycielami i rówieśnikami. Zresztą jest z końca grudnia, to nie będzie aż takiej przepaści, jeśli jeszcze ten jeden rok będzie w zerówce i na terapii.
Córeczka z kolei nie ma problemów z niczym, wręcz jest za bardzo wygadana i pyskata :tak: Ją już obejmie obowiązkowa zerówka 5-latków i obowiązkowa 1 klasa 6-latków, ale zupełnie się nie martwię. Pewnie i za rok mogłaby iść do szkoły i poradziłaby sobie :-D
 
Witam
Ja mam 7 letnia córe, która rusza do 1 - klasy też nie zdecydowałam sie na wcześniejszą szkołe ale dałam do szkolnej zerówki zeby obyła sie z budynkiem, zasadami, dzwonkami, swietlicami wyszlo nam na dobre teraz idzie do szkoły do 1-kl i bez lęku i stresu bo wie o co w tej całej szkole chodzi.
Mam również 5 letniego łobuziaka, z którym mam wieczne urwanie głowy.Łobuz jakich mało :-D na razie został w zerówce w przedszkolu w przyszłym roku bede chciała dać go do szkolnej zerówki o ile jeszcze będą i starała sie - wszystko zależy od jego rozwoju emocjonalnego ale raczej załatwie dokumenty aby nie poszedł do 1- klasy jako 6-cio latek.

Córka dużą jest dziweczynka ma 137cm i wazy 24kg
Syn to taka drobnica bo ma 103cm i wazy 12,5 troszke mały ale mam nadzieje ze nadgoni.

99Kasia
to z Tosi wysoka dziewczynka

 
witam nowe mamusie

Nanya pewnie, jako matka wiesz najlepiej. Też uważam, że lepiej rok zaczekać, niż dziecko stresować i zniechęcić do szkoły.
Moja córcia też bardzo samodzielna i rezolutna, nawet jak się przepisy nie zmienią to wiem, że jako 6latka sobie poradzi.
Heksa wow duża Twoja córcia, mój syna ma 128 cm i 21-22 kg. Teraz na wywczasach to pewnie znowu szczuplejszy wróci:baffled:, bo oczywiście szkoda czasu na jedzenie.
miłego dzionka
 
reklama
Tak jest duza no i problemów z tym co niemiara, bo chciała by jeszcze ubrac sie jak taka mała dziewczynka ale niestety ubrania musimy kupować juz w tym przedziale dla starszych dziewczynek i tak miałyśmy problem na te wakacje dostac spódniczki takie falbankowo zwiewne bo niestety same spodenki itd wiadomo inny styl ubioru przeszłyśmy koszmar z sukienkami nie było co i gdzie. Co do wagi mi tez sie marzy zeby troszke zrzuciła bo wiem co przechodza dzieci ważące więcej ale cos kiepsko nam idzie. Trzymamy diete, godziny posiłków ale niestety no moze też "braknie jaj czasu na jedzenie" było by fajnie.
 
Do góry