reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.

Ja zaszłam zdaje się w 2 cyklu, jakoś rok i 3 miesiące po porodzie, niestety puste jajo. Po poronieniu znowu zaszłam w 2 cyklu, teraz 35 t.c. Karmiłam w ciąży dopóki mleko nie zanikło czyli jakoś w okolicach 20/25 t.c.
 
reklama
Przyznam szczerze, że w staraniach o pierwszą ciążę miałam ogromne ciśnienie 😔 mylnie myślałam że to takie "łatwe" przez co trudno było mi pogodzić się z tym że nie zawsze coś się uda za pierwszym razem. Z perspektywy czasu wiem że i tak mieliśmy sporo szczęścia, że wystarczy 4 cykle i się udało 😁
Natomiast teraz bogatsza o doświadczenie 😉 podchodzę do sprawy na luzie i rozumiem że czasem potrzeba więcej czasu by zaskoczyło 😉
Początkowo chcieliśmy czekać ze staraniami do początku tego roku, ale z obawy że kp może wszystko wydłużyć zaczęliśmy wcześniej 😁
czasami warto odpuścić, chodź wiemy jak to ma się z praktyką 🤪
 
Ja zaszłam zdaje się w 2 cyklu, jakoś rok i 3 miesiące po porodzie, niestety puste jajo. Po poronieniu znowu zaszłam w 2 cyklu, teraz 35 t.c. Karmiłam w ciąży dopóki mleko nie zanikło czyli jakoś w okolicach 20/25 t.c.
To super wiadomość gratulacje 🥰
Właśnie też zastanawiałam się jak to jest dalej z kp w następnej ciąży.
Moje dziecko bardzo cycowe 😁 więc nie chciałabym tak nagle musieć tego przerywać
 
Byłam tylko na początku starań, by sprawdzić czy wszystko jest ok i czy mamy zielone światło.

Cyfrowych testów używałam przy pierwszych staraniach i udało się z ich pomocą za drugim razem (ogólnie powodzenie w czwartym cyklu starań).
Teraz sięgnęłam po nie tak pomocniczo, by nie przegapić "momentu"😉 zużyłam w tym cyklu ostatnie pałeczki i już do nich nie wracam.
Aktualnie leci nam 4 cykl starań, więc jeszcze bez spiny 😁 Na początku lutego okaże się czy owocny 🙂

Tobie w którym cyklu udało się w pierwszej ciąży, a który aktualnie?
hej, i jak sytuacja? :-)
 
dałaś post, więc pomyślałam że może teścik pozytywny
Chciałam się zorientować jak wyglądają formalności w tym temacie. Wolę wiedzieć wcześniej niż, gdy przyjdzie moment martwić się nie tym co trzeba 😉
W środę 26 dc i według testów owulacyjnych 13 dzień po ovu, więc chyba będę testować 😎 akurat mam jeden test w domu i tak mnie korci...
Niby sobie obiecałam, że na chłodno zrobię test dopiero jak @ będzie się spóźniać 🙈 no ale...
 
reklama
Cześć, udało się którejś z Was zajść w ciążę przy karmieniu piersią?
Mam synka 7m, karmimy się cały czas - rozszerzenie diety idzie nam powolutku.
Okres dostałam już w miesiąc po porodzie - w lipcu, sierpniu, październiku, listopadzie, grudniu. Na styczniowy czekam (termin @na poniedziek) test robiłam dzisiaj, niestety negatyw. Próbujemy działać, lecz nie wychodzi. U gin byłam w grudniu to akurat byłam po owu, ale później dostałam okres.
Trace, nadzieję, że się uda
Tak, ja zaszłam w ciążę przy karmieniu i to nawet nie zaczęłam miesiączkowac ( 8m po porodzie). Fakt, że dieta była już rozszerzana i u nas szło dość łatwo, dodatkowo córka po 6m dostawała butelkę raz dziennie. Piersią karmiłam ok 3 razy dziennie i w nocy też ok 3 razy (chodź te nocne karmienia to były dosłownie minutowki na uspokojenie) . W każdym razie jeśli miesiączkujesz, masz owulację to zajście w ciążę jest wysoce prawdopodobne;)
 
Do góry