reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.

Nie wiem czy jest bezpieczne, dlatego szukam informacji. Slyszalam ze nie nadaje się dla niemowląt, ale muszę to skonsultować z lekarzem. Dopiero zaczynam research.
Możesz powiedzieć coś więcej? Jakie wskazania do używania kołdry były w waszym przypadku? Jak Używaliście tej kołderki? Widzisz poprawę? Polecasz/nie polecasz?
kołderkę dobiera się do wagi dziecka i nie może ono całą noc pod kołdrą spędzić. Z regoly to ok 20 min. Tylko to wszystko zależy od zaleceń terapeuty.
 
reklama
Tak jak piszą dziewczyny. Najlepiej skonsultować to z terapeutą on z pewnością udzieli ważnych rad i rozwiązań.
Ja stosuję kołdrę obciążeniową ale u 9 latka.
 
Tak jak piszą dziewczyny. Najlepiej skonsultować to z terapeutą on z pewnością udzieli ważnych rad i rozwiązań.
Ja stosuję kołdrę obciążeniową ale u 9 latka.
Można wiedzieć jakie były u was wskazania do używania takiej kołdry? Są jakieś rezultaty?
 
Wiesz, niby się tę kołdrę dobiera do wagi, ale ja jednak bałabym się uduszenia przy tak małym dziecku.
Mój syn był już wtedy kilkulatkiem także ciut inna sytuacja. Jako niemowlę miał wzmożone napięcie mięśniowe, z czasem zaburzenia SI i ma wiele cech dziecka autystycznego (nie ma diagnozy, bo według terapeutów i masy lekarzy, to nadal jest za mało na 100% diagnozę). Akurat ze snem nie miał nigdy problemu, nie ma też alergii, nie dostarczaliśmy też mu jak był mały dużo bodźców itp. Nam to bardziej pomagało na ogólne wyciszenie, bardziej właśnie w ciągu dnia, przy zachowaniu agresywnym (łatwo się denerwuje i wtedy wpadał w szał) - czy to pomogło też ciężko mi powiedzieć bo syn jest cały czas pod opieką psychologa, terapeuty itp. więc była tu włożona jeszcze dodatkowa praca specjalistów. Obecnie ma 11 lat i właściwie tylko została nam praca nad kontaktami społecznymi bo reszta jest ogarnięta
Boję się że i nas to czeka w przyszłości :(
 
Można wiedzieć jakie były u was wskazania do używania takiej kołdry? Są jakieś rezultaty?
Syn ma autyzm. Pojawiły się problemy z zasypianiem i agresją. Kołdra pomaga mu się zarówno wyciszyć jak i spokojnie zasnąć. Oczywiście nie tylko kołdra pomogła ale póki co widzę, że mu służy grzecznie zasypia i jest spokojniejszy.
 
Syn ma autyzm. Pojawiły się problemy z zasypianiem i agresją. Kołdra pomaga mu się zarówno wyciszyć jak i spokojnie zasnąć. Oczywiście nie tylko kołdra pomogła ale póki co widzę, że mu służy grzecznie zasypia i jest spokojniejszy.
Dziękuję, po cichu czekałam na taką odpowiedź, bo szukam dla nas ratunku...
 
Syn nie dał rady przespać z tym nawet jednej nocy, zrzucał. Co prawda miał trzy lata jak próbowaliśmy. Też SI. Jako niemowlę miał wzmożone napięcie. Ogrom rehabilitacji. Nie chciał raczkowac. Problem był żeby wyciszyć przed zaśnięciem. Milion razy wstawał. Trochę pomagały masaże, uciskanie, dociskanie itp. Trzy lata terapii i jesteśmy na prostej. Zostało w sumie wybiórcze jedzenie.
 
Zanim zakupisz i zastosujesz kołdrę obciążeniową polecam udać się do dobrego fizjoterapeuty. Tak, żeby ocenił całokształt sylwetki, napięć u dziecka i coś polecił. Jeśli jest problem z napięciem to powinien pokazać Wam ćwiczenia i masaże, które to napięcie wyregulują. Bez tego dziecko zacznie sobie kompensować napięcia na swój sposób, co niestety może prowadzić do wad postawy, chodu itp. Lepiej zająć się tym teraz niż później, bo z takim kilkulatkiem trzeba już mocno negocjować wykonywanie ćwiczeń.
Terapeuta powinien też pomóc w doborze takiej kołdry obciążeniowej jeśli uzna to za konieczne. Nie powinno się ich stosować "profilaktycznie".
 
Syn nie dał rady przespać z tym nawet jednej nocy, zrzucał. Co prawda miał trzy lata jak próbowaliśmy. Też SI. Jako niemowlę miał wzmożone napięcie. Ogrom rehabilitacji. Nie chciał raczkowac. Problem był żeby wyciszyć przed zaśnięciem. Milion razy wstawał. Trochę pomagały masaże, uciskanie, dociskanie itp. Trzy lata terapii i jesteśmy na prostej. Zostało w sumie wybiórcze jedzenie.
Czy jest możliwość żeby w wieku niemowlęcym rozpoznać czy dziecko ma zaburzenia si?
 
reklama
Zanim zakupisz i zastosujesz kołdrę obciążeniową polecam udać się do dobrego fizjoterapeuty. Tak, żeby ocenił całokształt sylwetki, napięć u dziecka i coś polecił. Jeśli jest problem z napięciem to powinien pokazać Wam ćwiczenia i masaże, które to napięcie wyregulują. Bez tego dziecko zacznie sobie kompensować napięcia na swój sposób, co niestety może prowadzić do wad postawy, chodu itp. Lepiej zająć się tym teraz niż później, bo z takim kilkulatkiem trzeba już mocno negocjować wykonywanie ćwiczeń.
Terapeuta powinien też pomóc w doborze takiej kołdry obciążeniowej jeśli uzna to za konieczne. Nie powinno się ich stosować "profilaktycznie".
Tak tak, zdaje sobie z tego sprawę. Pytam bardziej w celach informacyjnych. Czekamy na wizytę u neurologa, zobaczymy co powie. Następna stacja to będzie chyba właśnie fizjoterapeuta
 
Do góry