reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

uff wkoncu wrocilam, odwiozlam Lilke do przedszkola, zalatwilam sprawe w US, zrobilam zakupy, i teraz chlodze sie przy wiatraku, za chwilke zabieram sie za robienie ciasta bo popludniu maja wpasc "teściowie"., a propo zakupow, to chcialam kupic te pampki w biedronce niby w promocji okazalo sie ze tylko wybrane sa w promocji, oczywiscie tych 2 nie bylo tylko premium, które w promocji nie sa, kupiłam tylko 1 w rossmanie bo zapewne 2 beda za duzę...
 
reklama
eli robie to: Moje Wypieki | Lekkie ciasto z owocami dziś ze śliwką

dostalam info z mops jakie papiery sa potrzebne do becikowego, juz przy samym czytaniu wymiękam....

"
Formularz wniosku o ustalenie prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka znajduje się na stronie MOPS, w zakładce świadczenia rodzinne – link Rozporządzenia Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z dnia 3 stycznia 2013 r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne (Dz.U. z 2013 r., poz. 3), gdzie znajduje się m.in. wzór wniosku, który Panią interesuje. Ustalenie prawa do w/w świadczenia uzależnione jest od dochodu rodziny, dochód miesięczny rodziny w przeliczeniu na osobę nie może przekroczyć kwoty 1 922,00 zł. Podstawą do przyznania (aktualnie) prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka są dochody rodziny za 2013 r.




Wzór wniosku o ustalenie prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka jest określony w załączniku nr 15 do rozporządzenia. Do wniosku należy dołączyć odpowiednio:

1. zaświadczenie lekarskie lub zaświadczenie wystawione przez położną, potwierdzające pozostawanie kobiety pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu – wzór zaświadczenia stanowi załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 września 2010 r. (Dz.U. z 2010 r. nr 183, poz. 1234),

2. skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (lub zupełny gdy ojciec dziecka nie jest znany) lub inny dokument stwierdzający wiek

3. dokumenty stwierdzające wysokość dochodu rodziny, w tym odpowiednio:
a) zaświadczenia z urzędu skarbowego albo oświadczenia członków rodziny o dochodzie podlegającym opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych osiągniętym w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy; wzory zaświadczenia i oświadczenia są określone odpowiednio w załącznikach nr 4 i 5 do rozporządzenia,

b) oświadczenia członków rodziny rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne o dochodzie osiągniętym w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy; wzór oświadczenia jest określony w załączniku nr 6 do rozporządzenia,


c) oświadczenia członków rodziny o dochodzie niepodlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych osiągniętym w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy; wzór oświadczenia jest określony w załączniku nr 7 do rozporządzenia,


d) zaświadczenia albo oświadczenia członków rodziny zawierające informację o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy; wzór oświadczenia jest określony w załączniku nr 8 do rozporządzenia,



e) zaświadczenie właściwego organu gminy, nakaz płatniczy albo oświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w hektarach przeliczeniowych ogólnej powierzchni w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy; wzór oświadczenia jest określony w załączniku nr 9 do rozporządzenia,


f) umowę dzierżawy − w przypadku oddania części lub całości znajdującego się w posiadaniu rodziny gospodarstwa rolnego w dzierżawę, na podstawie umowy zawartej stosownie do przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, albo oddania gospodarstwa rolnego w dzierżawę w związku z pobieraniem renty określonej w przepisach o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich ze środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej,


g) umowę o wniesieniu wkładów gruntowych − w przypadku wniesienia gospodarstwa rolnego do użytkowania przez rolniczą spółdzielnię produkcyjną,


h) odpis podlegającego wykonaniu orzeczenia sądu zasądzającego alimenty na rzecz osób w rodzinie lub poza rodziną lub odpis protokołu posiedzenia zawierającego treść ugody sądowej, lub odpis zatwierdzonej przez sąd ugody zawartej przed mediatorem, zobowiązujących do alimentów na rzecz osób w rodzinie lub poza rodziną,


i) przekazy lub przelewy pieniężne dokumentujące wysokość zapłaconych alimentów, jeżeli członkowie rodziny są zobowiązani orzeczeniem sądu, ugodą sądową lub ugodą zawartą przed mediatorem do ich płacenia na rzecz osoby spoza rodziny,



j) w przypadku gdy osoba uprawniona nie otrzymała alimentów albo otrzymała je w wysokości niższej od ustalonej w orzeczeniu sądu, ugodzie sądowej lub ugodzie zawartej przed mediatorem:

− zaświadczenie organu prowadzącego postępowanie egzekucyjne o całkowitej lub częściowej bezskuteczności egzekucji alimentów, a także o wysokości wyegzekwowanych alimentów, lub
− informację właściwego sądu lub właściwej instytucji o podjęciu przez osobę uprawnioną czynności związanych z wykonaniem tytułu wykonawczego za granicą albo o niepodjęciu tych czynności, w szczególności w związku z brakiem podstawy prawnej do ich podjęcia lub brakiem możliwości wskazania przez osobę uprawnioną miejsca zamieszkania dłużnika alimentacyjnego za granicą, jeżeli dłużnik zamieszkuje za granicą,

k) dokument określający datę utraty dochodu oraz miesięczną wysokość utraconego dochodu,


l) dokument określający wysokość dochodu uzyskanego przez członka rodziny oraz liczbę miesięcy, w których dochód był osiągany − w przypadku uzyskania dochodu w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy,


m) dokument określający wysokość dochodu uzyskanego przez członka rodziny z miesiąca następującego po miesiącu, w którym dochód został osiągnięty − w przypadku uzyskania dochodu po roku kalendarzowym


4. kartę pobytu − w przypadku cudzoziemca przebywającego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich, zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony udzielonego w związku z okolicznością, o której mowa w art. 53 ust. 1 pkt 13 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2011 r. Nr 264, poz. 1573 oraz z 2012 r. poz. 589 i 769), lub

w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej;

5. odpis prawomocnego orzeczenia sądu orzekającego rozwód lub separację albo odpis zupełny lub

6. odpis prawomocnego postanowienia sądu orzekającego przysposobienie lub zaświadczenie sądu lub ośrodka adopcyjnego o prowadzonym postępowaniu sądowym w sprawie o przysposobienie dziecka;

7. orzeczenie sądu o powołaniu opiekuna prawnego dziecka;
8. inne dokumenty, w tym oświadczenia, niezbędne do ustalenia prawa do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka.

9. dokument tożsamości osoby ubiegającej się o świadczenia rodzinne oraz współmałżonka np. kopie dowodów osobistych
 
ania_kropla ja pamietam, bo sama to nawet pisalam, ze ma tak chlodno byc, gdzies uslyszalam i powtarzalam a tu nici :/ zaraz spadam na basen :D

kasik moze od synka sie zaraziłas? a jak sie dzisiaj czujesz, troche lepiej? zdrówka

Buba haha no to niezle na badanku bylo, a powiedzialas jej ze to juz 8 msc? pewnie jej mina bezcenna :D

ladyk a jak czesto ta wasza coreczka sie budzi? znam bardzo duzo dzieci ktore sie budzily w nocy do 2-3 roku zycia, wiec moze poprostu tak ma, a co do metody 3-5-7 jednak nie dałas rady sie przekonac?

eli jest ograniczenie do becikowego prawie 2000zł na osobe z tego co pamietam, a te drugie niby becikowe tj chyba raczej jakies rodzinne to juz w ogole jakas niska kwota, ale tamtej juz nie pamietam
 
Ladyk polecam te moczenie stop w zimnej wodzie nawet w misce czy cos. Ja wczoraj na dzialce siedzialam ze stopami w zimnej wodzie i ksiazke czytalam i bylo przyjemnie - takze proboj .

Ja wlasnie wracam z miasta. U diabetologa pobrali mi 4fiolki krwi i zmierzyli cukier , ok 1,5-2h po sniadaniu wyszlo mi 89. Dostalam aparat z akcesoriami i mam przez tydz jesc jak do tej pory, bo lekarz pow ze odrzywiam sie ok tylko zrezygnowax ze slodkosci musze calkiem i mierzyc cukier 4x dziennie naczczo i 2h po kazdym posilku a za tydz kontrola i zobaczymy wtedy czy to wystarczy czy dostane leki jakies .
Pogoda spoko to poszlam po sklepach za jakims fajnym stanikiem i kupilam w hm mama sobie szary mieciutki hihi i 2koszulki na ramiaczkach do karmienia beda w sam raz do szpitala czy Do spania nawet
 
No i jestem po lekarzu i w sumie od poniedziałku nic się nie zmieniło szyjka 3cm, zamknięta ktg skurczy nie wykazuje, akcja serc prawidłowa. Ale dziewczyny obie ułożyły się główka do dołu i najpewniej to ostatnimi dniami mnie bolalo.
Kazal mi unikać wychodzenia w ten skwar i w sumie tyle wiem. Szpital ponoć przez te upały oblężony jest dużo przedwczesnych porodów i mam na siebie uważać.
 
reklama
Ja tez mialam pierw z zaskoczenia po posilku badana krew wynik na granicy wiec zlecili mi glukoze 75mg 3 klucia i wyniki sa nie ciekawe - teraz zaraz jade do diabetologa i zobacze co dalej - cukrzyca mnie nie martwi jedynie insulina jesli by mi dali

U mnie wyniki były Ok. Tyko ze tyle przytyłam to kazali mi zrobic. Gdyby moja waga wstępna była mniejsza to nie byłoby problemu bo pani doktor powiedziała ze 15 kg w pierwszej ciazy to normalką ale moja waga wyjściowa była większa wiec dlatego.
Mam nadzieje ze u ciebie wszystko bedzie dobrze i obejdzie sie bez insuliny trzymam&&&&&&
Buba dzieki za wsparcie xx
 
Do góry