reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy :)

Hej!

Co do tych rozpinanych body, to uwazam osobiscie ze super sprawa, w szczegolnosci dla swiezo upieczonych mam:tak:
Chyba juz podjelam decyzje co do wozeczka...quinny buzz:tak:
 
reklama
Marika- właśnie mam ten sam dylemat. Jaki rozmiar kupić tych majtek?? W sumie pupa bardzo mi nie urosła, ale moje stare majtki są maławe. Hm...ostatnio kupiłam na rynku majciory XXXL i kurcze....są w sam raz....a ja myślałam, że będą na końcówkę ciąży. Albo moje dupsko jest większe niż mi się wydaje albo coś z tymi rozmiarami jest nie tak...
 
Ja w swoim terminarzu "W oczekiwaniu na dziecko" znalazłam rozdział "Rzeczy do szpitala". I tak:

RZECZY NA CZAS PRZEBYWANIA W ODDZIALE PORODOWYM:
Pieniądze na taksówkę
Karty telefoniczne
Książeczka zdrowia
Aparat fotograficzny/kamera
Zegarek z sekundnikiem do określania czasu skurczów
Płyn do masażu
Mała torebka papierowa do zapobiegania hiperwentylacji
Bezcukrowe lizaki lub cukierki do ssania, aby utrzymywać wilgotność w jamie ustnej
Ciepłe skarpety
Odrobina szampana z twoim nazwiskiem (toast)

PAKOWANIE SIĘ NA POBYT W SZPITALU:
Szlafrok
Koszula nocna
Kapcie
Perfumy, puder beztalkowy, kosmetyki, szczotka i pasta do zębów
Mdło, dezodorant, tonik, szampon, odżywka
Szczotka do włosów, suszarka, lokówka
Karty do gry, książki i gazety, iine rozrywki
Rodzynki, orzechy, pełnoziarniste krakersy i drobne przekąski
Notesik z telefonami osób, do których chcesz zadzwonić po porodzie

DLA MAMY:
Obszerne wierzchnie okrycie
Stanik (specjalny, jeśli planujesz karmienie piersią)
Majtki
Buty

DLA DZIDZIUSIA:
Koszulka
Śpioszki
Buciki
Kocyk
Sweterek w zimne dni
Ciepła czapeczka, jeśli jest chłodno
Śpiworek
Dwie jednorazowe pieluszki
Niemowlęcy fotelik do samochodu

Trochę dziwna ta lista...:eek:
 
Oj dziewczyny! po trudach porodu chcecie być tak seksowne... ;-) :laugh2: :laugh2: :laugh2: Z tym rozmiarem to ja tez przed porodem miałam rozmiar 38 ale gatki kupiłam 42-44 i całe szczęscie :szok: nie uciagają się,nie przylegaja, one są z siateczki albo z czegos takiego jak te ubranko dla tatusiów do porodu (ja takie miałam), takie wielkie byłay dla mnie wygodne, potem mąz mi kupił 40 i były trochę za krótkie nie przykrywały całego brzucha... a w tym szpitalu i tak poza lekarzami nikt nas nie ogląda... co do zmiany to w miare potrzeby ja zuzywałam ok 3-4 par dziennie, niby powinno się za każdym razem... jak komu pasuje... A co do atrakcyjności to z dzidzią przy cycu, rozczochrane z podkrązonymi oczami i tak będziecie naj... dla mężów!!! :tak: :-)
 
:-) dziewczyny lozeczko juz stoi;-) , w srodku misiaczki i takie tam rozne maskotki:-D . Kupilismy zwykle drewniane tradycyjne (nie drogie)... a zdiecia nie umiem zrobic:eek: tzn: wkleic...jak sie naucze to wam pokaze
milego dnia;-)
 
reklama
Dzięki dziewczyny za odpowiedź:)
Moje majtki z przed ciązy zrobiły się też za małe ale przybyło mi cm w biodrach-pewnie każdej przybywa bo musi trochę, a dwa brzuch"ciągnie" gacie więc faktycznie lepiej kupić większe bo jeszcze wchodzi w nie mega wkład poporodowy-więc musi być miejsce:tak:
 
Do góry