reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

CO MÓWIĄ ZWIERZAKI?

Co mówi bocian, gdy żabę zjeść chce?
Kle kle kle
Co mówi żaba, gdy bocianów tłum?
Kum kum kum
Co mówi kaczka, gdy jest bardzo zła?
Kwa kwa kwa
Co mówi kotek, gdy mleczka by chciał?
Miau miau miau
Co mówi kura, gdy znosi jajko?
Ko ko ko
Co mówi kogut, gdy budzi w kurniku?
Ku ku kukuryku
Co mówi koza, gdy jeść jej się chce?
Mee mee mee
Co mówi krowa, gdy brakuje jej tchu?
Mu mu mu
Co mówi wrona, gdy wstaje co dnia?
Kra kra kra
Co mówi piesek, gdy kość zjeść by chciał?
Hau hau hau
Co mówi baran, gdy jeść mu się chce?
Bee bee bee
Co mówi ryba, gdy powiedzieć chce?
Nic! Przecież ryby nie maja głosu.

KURNIK Z GRZĘDĄ
Na podwórzu dziś zebranie,
Są panowie i są panie.
Wszyscy radzić dzisiaj będą,
Czy budować kurnik z grzędą.

Kaczki kwaczą: kwa kwa kwa,
Zbudujemy go raz – dwa.
Świnki kwiczą: kwi kwi kwi,
Zbudujemy kurnik w mig!

Konik na to: I–ha–ha, i-ha-ha,
Ja stajenkę swoją mam.
Po co więc budować coś.
Czy przybędzie do nas gość?

-Nie bądź taki, gę – gę – gę –
Zagęgała tłusta gęś.
-Dzisiaj kury tu przybędą,
musi być ten kurnik z grzędą!

Kaczki znowu: kwa kwa kwa,
Zbudujemy go raz – dwa.
Świnki kwiczą: kwi kwi kwi
Czy w kurniku będą drzwi?

Konik na to: I–ha-ha, i-ha-ha,
Koń najwięcej siły ma.
Jeśli kury tu przybędą,
Będzie kurnik z piękną grzędą.

Tak zwierzęta zbudowały
Dla kur z grzędą kurnik mały.
Kury na to: ko ko ko,
Piękny dom, nie ma co!

Do środeczka zapraszamy,
Poczęstunek dla was mamy.
Kaczki kwaczą: kwa kwa kwa,
Zjemy ziarno tak tak tak.

Świnki kwiczą: kwi kwi kwi,
My mieszankę zjemy w mig!
Konik woła: i-ha-ha, i-ha-ha,
Ja na proso chętkę mam!

Gąska na to: gę gę gę,
Ja na trawkę też mam chęć.
Kurki gdaczą: ko ko ko, Każdy z was to miły gość!

W zagrodzie cioci Małgosi

Wieczorem w zagrodzie ciocia Małgosi
każde zwierzątko o jedzenie prosi.
Piesek szczeka: Hau, hau, hau.
Kotek miauczy: Miau, miau, miau.
Kura gdacze: Kod, ko, dak.
Kaczka kwacze: Kwa, kwa, kwa.
Gąska gęga: Gę, gę, gę.
Ona też chce najeść się.
Owca beczy: Be, be, be.
Koza meczy: me, me, me.
Indor gulgocze: Gul, gul, gul.
Krowa ryczy: Mu, mu, mu.
Konik parska: Prr, prr, prr.
A pies warczy: Wrr, wrr, wrr.
I tak gra orkiestra ta,
aż Małgosia jeść im da.
 
reklama
Ja polecam kolorowanki, są niezwykle "rozwojowe" i w przeciwieństwie do wszystkich edukacyjnych zabawek, nie są wcale drogie. Wystarczy coś wyszukać w internecie i wydrukować...
 
Myślę, że wystarczy dziecku czytać, nie musi być dźwiękonaśladowczo. :-)
Polecam Brzechwę, Tuwima, Chotomską no i koniecznie Wawiłow.



 
Wydaje mi się, że 7-miesięczne dziecko zamiast kolorować, kredkę weźmie do buzi...

No tak, to prawda, ale na przyklad zabawy farbami, róznego typy masami do kształtowania nawet w tak wczesnym wieku mogłyby być rozwijające.

No, i jeszcze przyjemna muzyczka do snu dla maluchów! :)
 
Witam
Wszystkich zainteresowanych Wczesną edukacją i wszechstronym rozwojem maluchów a także tych nieco większych dzieci zapraszam na swojego bloga. :-)
 
kochane mamyy
czy wasze maluchy tez tak maja ,,nasz skarb uwielbia pilota, telefon komorkowy, laptop ,, a wszytskie zabawki na ktore wydaje majatek i dostoowane niby juz do jego wieku a nawet 6mcy nie ma mowy moze chwila zainteresowania i nudaa .. ksiazeczki i inne klocuszki itd moze pare sekund go zajma... ehh nawet jak z nim siedze caly czas bawimy sie razem ,,niestety woli stawac trzymajac sie mebli urywac drzwi szafek , dreczyc TV oraz demolowac wazony kwiaty hahaha , powiedzcie mi jedno kiedy nadejdzie taki czas.. ze nasz maly zywe zloto , ogien zywiol baby zacznie sie bawic sie dluzej i interesowac czym s skupiac dluzej swoja uwage na czyms typowym dla dzieci... czy to od okolo roku siedzieje dopiero... na dworze w wozku jest b,grzeczny obserwuje , reaguje na kazdy dzwiek , osoby itd.. a jazde w np w tesco w koszyku uwielbia,, seven heaven
 
mój ma 18 miesięcy i bardziej woli grzebać przy telewizorze i kablach niż bawić się zabawkami.. także pewnie ok.2-3 lat zacznie się bardziej interesować zabawkami etc
 
reklama
A ja myślę, że to kwestia indywidualna dla każdego dziecka. Mimo, że rzadko kiedy zdarzy się sytuacja, że coś zainteresuje mojego Pawełka bardziej niż komputer czy komórka, to jednak bywają zabawki które pochłoną go na chwilę bez reszty.

Dzieciaczki mają to do siebie, że wszystko szybko im się nudzi i stale poszukują nowych wrażeń:-)

Z tym, że jakoś koło roku zabawy Pawełka zaczęły dość mocno ewaluować. Nie wszystko służy już do rzucania, więc być może już niebawem nauczy się "ładnie" bawić i to pozwoli mu się na dłużej czymś zainteresować:-D

Moja koleżanka ma córeczkę, która w zasadzie w ogóle nie broi. Na początku jej zazdrościłam, bo Pawła trzeba było cały czas pilnować, podczas gdy jej mała siedziała cały czas i bawiła się tym co dała jej mama. Nie interesowała się niczym innym!!
Z tym, że teraz Pawełek jest jakby troszkę lepiej rozwinięty. Mimo iż nadal broi strasznie, to pewnych rzeczy już nie rusza, wiele rozumie i potrafi.
 
Do góry