reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

W tym wieku główne zainteresowanie budzi to co jest albo kolorowe albo wydaje dźwięki. Wiec w przypadku mojego dziecka takze sa to grzechotki i różne piszczace misie.
 
reklama
Ja tez o tym czytałam i przyznam ze sprawa jest bardzo ciekawa. Napisz proszę coś więcej na ten temat,przede wszystkim wiek dziecka.
 
Niesamowite! Ale faktycznie, od jakiego wieku? Jest to oparte ja jakiejś konkretnej teorii, czy sprawdzone przez Ciebie?
 
hej:)) ja też pracuję z moim maluszkiem tą metodą ( Glenna Domana) Jest to zestaw do wczesnaej nauki czytania dla dzieci od 6-go mc do 6 lat. Polega na pokazywaniu 5 wyrazów 3x dziennie. dziecko ma tylko przez chwilkę skupić wzrok. Jest to nauka a zarazem świetna zabawa. Gotowe zestawy dostępne są np na allegro. Ja z moim synkiem pracuję tą metodą od czterech mc. polecam i życzę miłej zabawy;)))
 
Ja polecam matę edukacyjną, mój Nikoś ma 9 tyg i w ciągu dnia kładę go na niej nawet klika razy. Raz zdarzyło mu się leżeć tak leżeć 40 minut. Często się wtedy kładę obok i do niego mówię i ruszam też zabawkami.:-)Kiedy zaczyna się już nudzić i zaczyna płakać to szybko go z maty zabieram aby nie kojarzyła mu się z czymś nieprzyjemnym.
Z tym balonem to fajny pomysł, muszę spróbować. :-D
 
Ja wam powiem że czytanie o dziwo w okresie niemowlęcym doskonale wpływa na jego rozwój. nawet jak maluszek śpi można a nwet według mnie trzeba czytać bajki puszczać muzyczkę itd.
 
ważne jest to żeby nie myśleć o takim niemowlaczku jak o roślince która nic nie ruzumie :D to jest taka malutka gąbeczka która chłonie wszystko to co jest przedstawiacie, tylko pamietajcie że chłonie wszystko i dobre emocje i te złe również dlatego trzeba bardzo na to uważać. wszystko w Waszych rękach rodzice!!!!
 
reklama
Czy znacie jakieś inne bajki/wiersze dźwiękonaśladowcze niż "ptasie radio" i "lokomotywa"? Chciałabym zacząć czytać swojej siedmiomiesięcznej córce, bo dowiedziałam się, że w tym okresie dzieci zwracają duża uwagę na dźwięki.
 
Do góry