reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótkie drzemki 7m-cy

Podpinam się pod temat. Moja trochę młodsza bo 25 tygodni więc nie ma jeszcze 6 m-cy. Śpi w nocy Ok 12 godzin. W ciągu dnia dotychczas 3 spania, dwa krótsze i jedno Ok 2 h, od niedawna wydłużyła okno aktywności do 2,5 a nawet 3 godzin. I pojawił się problem, bo z takimi przerwami ostatnie spanie zaczęło nsm wypadać na 18 i wtedy był wieczorem problem z zaśnięciem. Piszecie że to za długie okno aktywności, ale jak próbuje ją kłaść szybciej to jest płacz a jak po 2,5-3 h to zasypia od razu jak położy glowę. Jak nie robię tej ostatniej drzemki to wieczorem zasypia bez problemu. Tylko czy w tym wieku mogę już jej obciąć te drzemki do 2? Wszędzie na forum czytam że nie. W sumie przy tych dwóch drzemkach jest łącznie 15 h snu na dobę, a to ostatnie spanie trwa tylko pół godziny. Co myślicie?
 
reklama
Dzięki za odpowiedź! Kombinowałam z oknami aktywności - skracałam, wydłużałam :| efekt był taki, że przy skróconym oknie (2h) potrafiła jeszcze z godzinę szaleć w łóżeczku - jest bardzo aktywnym bobasem i przez cały czas chce siadać, czworakować i przewracać się we wszystkie strony, aż w końcu zaczyna po prostu płakać ze zmęczenia i w tym płaczu dopiero udaje mi się ją uśpić. Przy wydłużonym, wiadomo… ale dzięki za podpowiedź, spróbuję jeszcze raz z krótszym OA :)
Wiesz co, ja tylko tak gdybam, bo u nas ten okres 7-8 miesiecy to byly drzemki po 30 min i absolutnie nic nie dzialalo na wydluzenie 🙈 Ja w pewnym momencie juz stwierdzilam, ze przestaje kombinowac i dopiero jak mial 2 drzemki to wydluzyl do godziny.
 
Podpinam się pod temat. Moja trochę młodsza bo 25 tygodni więc nie ma jeszcze 6 m-cy. Śpi w nocy Ok 12 godzin. W ciągu dnia dotychczas 3 spania, dwa krótsze i jedno Ok 2 h, od niedawna wydłużyła okno aktywności do 2,5 a nawet 3 godzin. I pojawił się problem, bo z takimi przerwami ostatnie spanie zaczęło nsm wypadać na 18 i wtedy był wieczorem problem z zaśnięciem. Piszecie że to za długie okno aktywności, ale jak próbuje ją kłaść szybciej to jest płacz a jak po 2,5-3 h to zasypia od razu jak położy glowę. Jak nie robię tej ostatniej drzemki to wieczorem zasypia bez problemu. Tylko czy w tym wieku mogę już jej obciąć te drzemki do 2? Wszędzie na forum czytam że nie. W sumie przy tych dwóch drzemkach jest łącznie 15 h snu na dobę, a to ostatnie spanie trwa tylko pół godziny. Co myślicie?
Ja obcinam drzemki w momencie, kiedy zadowala mnie godzina snu nocnego:)
MIelismy drzemki o 18 i sen nocny o 22. Więc robilabym tak, jak Wam pasuje.

U nas na 6m to jeszcze byly 4 drzemki 😂
 
Ja obcinam drzemki w momencie, kiedy zadowala mnie godzina snu nocnego:)
MIelismy drzemki o 18 i sen nocny o 22. Więc robilabym tak, jak Wam pasuje.

U nas na 6m to jeszcze byly 4 drzemki 😂
Też tak myślę żeby się sztywno nie trzymać tej ilości drzemek skoro ilość dobowa snu jest Ok. U nas tez się zdążają 4 drzemki ale to z reguły jak gdzies jedziemy i wtedy są drzemki w samochodzie krótkie i więcej. W swoim łóżku śpi najlepiej a fotelika nie lubi. 🤔
 
U nas Mały 7 miesięcy i jest całkiem podobnie. Ma 3 drzemki w ciągu dnia okna aktywności około 2-2,5 godziny, ostatnie jedynie trochę dłuższe. Drzemka zazwyczaj trwa max 40 minut. Czasem środkową uda się przedłużyć, ale rzadko. Wydaje mi się to normalne.
 
Też tak myślę żeby się sztywno nie trzymać tej ilości drzemek skoro ilość dobowa snu jest Ok. U nas tez się zdążają 4 drzemki ale to z reguły jak gdzies jedziemy i wtedy są drzemki w samochodzie krótkie i więcej. W swoim łóżku śpi najlepiej a fotelika nie lubi. 🤔
Mialam taki moment, że liczylam to dobowo, a teraz mam wyrąbane. Ale u nas aktualnie powoli przejścke z 2 w 1 drzemkę będzie, bo okienka coraz dłuższe. Ale generalnie drzemkę ucinam w momencie, kiedy jest w stanie dotrwać bez drzemki do spania na noc nie wcześniej niż o 19:30 :)
 
Mialam taki moment, że liczylam to dobowo, a teraz mam wyrąbane. Ale u nas aktualnie powoli przejścke z 2 w 1 drzemkę będzie, bo okienka coraz dłuższe. Ale generalnie drzemkę ucinam w momencie, kiedy jest w stanie dotrwać bez drzemki do spania na noc nie wcześniej niż
Mialam taki moment, że liczylam to dobowo, a teraz mam wyrąbane. Ale u nas aktualnie powoli przejścke z 2 w 1 drzemkę będzie, bo okienka coraz dłuższe. Ale generalnie drzemkę ucinam w momencie, kiedy jest w stanie dotrwać bez drzemki do spania na noc nie wcześniej niż o 19:30 :)
U nas dzisiaj było tak, pobudka o 8, spanie o 10.40 do 11.40, spanie drugie 14.10 do 16.20 i już nie robiłam tej trzeciej drzemki bo wypadłaby Ok 18.30 najszybciej. Dotrwała do kąpieli o 19.30 troszkę pod koniec marudząc i Od 20 śpi. Wczoraj robiłam to spanie po 18 i wieczorem miałam cyrki ze spaniem a pobudka i tak była o 8 niezależnie o której idzie spać na noc. Po zmianie czasu kilka dni budziła się ok 9 😊 ale już się przestawiła.
 
reklama
Zależy jak się patrzy 🙈 14, ale to wcześniak, więc korygowane 11. Drzemki jak do tej pory zgodnie z wiekiem korygowanym.

U nas jest pobudka o 7, drzemka 10-11:30/12, potem drzemka 16-17:30 i spanie 20:30/21.
O to ładnie na ten wiek. Ciekawe jak u nas długo będą dwie drzemki, pewnie zależy ile godzin snu będzie w nocy. Chociaż pamiętam, że mój drugi syn, aktualnie 14 lat, spał od 20-8 i w ciągu dnia 2-3 godziny do Ok 2 lat. Straszny z niego śpioch był, do wieku szkolnego jak gdzieś jechaliśmy to zasypiał w aucie za pierwszym zakrętem.
 
Do góry