reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwa zarodki, jedno bicie serca

Dołączył(a)
3 Kwiecień 2024
Postów
7
Hej!
Ostatnio miałam pierwszą wizytę u ginekologa na wstępnych badaniach w ciąży. Aktualnie jestem w 7 tygodniu. Lekarz na badaniu dopochwowym stwierdził, że widzi dwa pęcherzyki, tak, jakbyśmy spodziewali się bliźniaków. W jednym widać było bicie serca, w drugim natomiast nie było nic. Ginekolog stwierdził, że nie jest pewny czy to drugi zarodek, czy coś innego. Stwierdził, że może miały być to bliźniaki, ale drugi zarodek się nie rozwinął :/ Miała któraś z was taką sytuację? Czy faktycznie okazało się, że jedna ciąża obumarła? Czy jeszcze może się coś zmienić?
 
reklama
Hej. U mnie tak było. Już na pierwszym USG lekarz stwierdził ciążę bliźniacza, niestety tylko jeden zarodek odpowiadał tygodniowi ciazy i biło serduszko. Na pytanie czy ten drugi może jeszcze podgonić usłyszałam odpowiedź, że lepiej żeby nie... Ostatecznie ten drugi nie rósł i w okolicy 20 tygodnia całkowicie się wchłonął. Nie wpłynęło to na drugi, prawidłowy zarodek. Aktualnie 28tc.
Pozdrawiam
 
U mnie też tak było, na pierwszym usg było widać tylko jeden pęcherzyk, na drugim USG dwa, ale tylko w jednym był zarodek z bijącym serduszkiem, w tym drugim niestety zarodek był dużo mniejszy i bez akcji serca. Potem z czasem ten pęcherzyk został spłaszczony i przestał być widoczny na usg w ciągu kilku tygodni.
 
Hej. U mnie tak było. Już na pierwszym USG lekarz stwierdził ciążę bliźniacza, niestety tylko jeden zarodek odpowiadał tygodniowi ciazy i biło serduszko. Na pytanie czy ten drugi może jeszcze podgonić usłyszałam odpowiedź, że lepiej żeby nie... Ostatecznie ten drugi nie rósł i w okolicy 20 tygodnia całkowicie się wchłonął. Nie wpłynęło to na drugi, prawidłowy zarodek. Aktualnie 28tc.
Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź i szczęśliwego rozwiązania dla was :)
 
Do góry