reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy siadamy????

Twój maluszek jeszcze nie opracował metody siadania:-) moja Majeczka z pozycji lezącej na pleckach, przekreca się na brzuszek, he potem na kolanka, az wreszcie unosi pupkę podpierając się na wyciągniętych rączkach i bec z wielkim impetem wreszcie osiaga swój cel - czyli siada:happy::-D wygląda to naprawdę przekomicznie, jednak dopiero od kilku dni próbuje zwyczajnie usiąśc z pozycji leżacej, chociaz musi się jeszcze czegoś złapać...
wytrwałości, wszystko w swoim czasie :tak:
pozdrawiam:happy:
 
reklama
Nie ma się czym martwić. Jesli twój maluch wykazuje pewna aktywność ruchową: przewraca się z boku na bok, raczkuje( nie wszystkie dzieci raczkuję więc jeśli jeszcze tego nie robi to nic takiego, naprawdę) lub próbuje się przemieszczać w jakikolwiek sposób to wszystko w porządku. Oczywiście mała konsultacja nie zaszkodzi:) Robiłaś może dziecku prześwietlenie bioder?
 
7 miesiecy i juz stoi/...? woww.. moj ma 6 mies i dopiero zaczyna raczkowac,,, siadac mu sie nie chce ma lenia...;/
 
Wszystko zależy od tego, co innego i w jaki sposób robi twoje dziecko. Czy chetnie obraca sie na brzuszek? Czy podnosi sie i raczkuje? Rozwój malucha to ciag przyczynowo-skutkowy, w ktorym kazdy etap rozwoju ma ogromne znaczenie dla kolejnego. Niewiem, jak to powinno byc dokladnie o 8-miesieczniaka, ale na pewno cos trzeba zrobic, zeby zalapal, o co chodzi:) Polecam ci wizyte u pediatry, ktory da ci skierowanie do neurologa, a ten oceni, czy brak samodzielnego siadania to rzeczywiscie lenistwo, czy wiekszy problem wymagajacy rehabilitacji. Słowem rehabilitacja nie chce cie tu straszyc, ale czasem wystarczy kilka prostych cwiczen dziennie, zeby maluch "ruszyl z miejsca". Wiem, bo tak bylo u nas:) Jesli masz ochote, to zapraszam na watek NDT Bobath na forum Wczesniaki https://www.babyboom.pl/forum/wczesniaki-f20/ndt-bobath-43149/index14.html#post5964112 . Tam wiele z nas ma problem taki, jak Ty:)
Pozdrawiam
 
nie moj ma juz ponad 7 mies i nadal sam nie siada jak go posadze to siedzi ale sam nie. ma lenia

hej! wydaje mi się że nie ma się czym przejmować. Ja mam dwie córeczki w podobnym wieku, też nie siadają, nie raczkują, za to chętnie leżą na brzuszkach, ładnie podnoszą się na rączkach, mam wrażenie że zaraz ruszą z miejsca. Ponieważ to bliźniaki, od 3 m-ca chodzimy na rehabilitację. Rehabilitant nie zauważył nic złego w tym że jeszcze nie siadają. Powiedział że do 9 m-ca mają czas "książkowy", a często bywa ze 8my miesiąc okazuje się być przełomowy.
 
Dokladnie. dziecko ma czas do 9mies na siadanie, do tego czasu nie trzeba interweniowac. Natomiast jesli dziecko ma ponad 10 nalezy to skonsultowac z lekarzem i moze wtedy bedzie potrzebna mala pomoc w postaci cwiczen zachecajacych dziecko i wzmacniajacych miesnie
 
Mój maluszek ma 10 miesięcy jest po konsultacjach u pediatry i rehabilitanta nie siada sam ale próbuje się podnosić ćwiczymy ćwiczenia do siadu bocznego i pozycję czworaczą. Byliśmy na kontroli i kazała dalej na luzie ćwiczyć bo już jest znaczna poprawa czego i wam życzę :-)
 
Piszę w sprawie mojej bratanicy, o którą trochę się martwię. Dziewczynka skończyła właśnie 8 miesięcy, a jeszcze nie siedzi samodzielnie. Posadzona na dywanie leci do przodu już po krótkiej chwili, zupełnie nie utrzymuje korpusu prosto. Moja córka w tym wieku umiała już samodzielnie usiąść z leżenia, a jak miała 8,5 miesiąca zaczęła śmigać na czterech i sama stawać przy meblach. Wiem, że każde dziecko rozwija się w innym tempie i nie należy jednego z drugim porównywać, ale po prostu zastanawiam się czy w tym wieku mała mojego brata nie powinna już być w stanie siedzieć. Nie chcę się wtrącać czy wymądrzać, ale martwię się o nią i dlatego chciałabym zapytać jak to było z Waszymi maluchami i co Wam na ten temat wiadomo. Jeśli może to być jakiś problem i powód do konsultacji z lekarzem, to delikatnie o tym bratu powiem, ale być może, że nie ma o czym w ogóle gadać?
 
reklama
dziecko zaczyna siadać samodzielnie między 8 a 9 miesiącem, ma jeszcze czas, jak zdążyłaś zauważyć każde dziecko rozwija się inaczej, a wbrew pozorom nauka siedzenia jest najtrudniejszą dla maluszka umiejętnością do nabycia. mój też nie siedzi. ale ma czas. poczytaj o rozwoju dziecka na danym etapie.
 
Do góry