reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to zrobić?

M
A co z pojemnością pęcherza? Zaobserwowałyście, że nagle jest większy odstęp czasu między jednym siku a drugim?
Ja mam wrażenie że u nas nic się nie zmieniło. Najgorzej bo podczas jedzenia tez na ogół jest siku, to znaczy przebieram pieluchę tuż przed wsadzeniem Dziecka do krzesła, zanim zje to trochę trwa, wyciągam z krzesła a już w pieluszce jest siku. Czy jak ściągam pieluchę to już tak na amen, czy mogę na takie sytuacje np jak jazda autem czy jedzenie zakładać?
My zakładaliśmy na spacer do spania wszystko stopniowo na początku robil co chwilę a później coraz rzadziej jakoś tak samo
 
reklama
Moje dzieciaki w podobnym wieku (2,5) były na różnych poziomach 😉 Syn bez pampersa w dzień i w nocy a córka nadal z nim. Jak widać co dziecko to inaczej. Nocnik na chwilę ok ale żeby zrobić siku to nie. Aż nadszedł dzień i sama z siebie w wieku 2 i 8 mies u siadła i zrobiła siku gdy poczuła że chce. Od tego momentu zaczęła sama z niego korzystać. Z kupą było trochę trudniej się jej przekonać i dopiero po 3 urodzinach zaczęła korzystać z toalety (wcześniej jedynie w Pampa robiła). Również po 3 urodzinach całkowicie odstawiłam pampersy na noc, bo rano był suchy.
Nie miałam ciśnienia, wakacje minęły a ona mimo biegania w majteczkach podsikiwała. Uznałam, że nie będę męczyć dziecka i dam czas. To nie wyścigi. Nadszedł jej czas i odpieluchowala się w jeden dzień.

Poczekaj, nie zmuszaj pytaj czy chce skorzystać. Przyjdzie czas, że sam stwierdzi że nocnik jest fajny.
U nas sprawdza się deska toaletowa 2w1. Dużo lepsza niż wszelkie nakładane na standardową deskę nakładki.
 
A co z pojemnością pęcherza? Zaobserwowałyście, że nagle jest większy odstęp czasu między jednym siku a drugim?
Ja mam wrażenie że u nas nic się nie zmieniło. Najgorzej bo podczas jedzenia tez na ogół jest siku, to znaczy przebieram pieluchę tuż przed wsadzeniem Dziecka do krzesła, zanim zje to trochę trwa, wyciągam z krzesła a już w pieluszce jest siku. Czy jak ściągam pieluchę to już tak na amen, czy mogę na takie sytuacje np jak jazda autem czy jedzenie zakładać?
podobno już nie powinno się tak mieszać dziecku że na niektóre sytuacje pampers a na niektóre nie. Jedynie nocne odpieluchowanie jest osobnym procesem do dziennego i normą jest że nawet do roku później się zdejmie pampersa w nocy. Właśnie jak pojemność pęcherza się zwiększy i dziecko będzie w stanie wytrzymać te 11-12h
 
podobno już nie powinno się tak mieszać dziecku że na niektóre sytuacje pampers a na niektóre nie. Jedynie nocne odpieluchowanie jest osobnym procesem do dziennego i normą jest że nawet do roku później się zdejmie pampersa w nocy. Właśnie jak pojemność pęcherza się zwiększy i dziecko będzie w stanie wytrzymać te 11-12h
A to ja kojarzę że panie w żłobku zakładają odpampersowanym dzieciom pampka do spania na drzemce 🤔
 
U mnie też dwójka różnie odpieluchowana - starszy na 2 lata już dawno nie pamiętał co to pielucha, a młodszy dopiero na 3,5 roku pożegnał się z pampersami. W wakacje kiedy miał 3 lata jeszcze kompletnie mu nie przeszkadzało jak posikał się biegając bez pampersa, dopiero pół roku później załapał. Z kupą mieliśmy u niego większy problem, bo nie chciał robić ani na nocniku ani w pampersa i mieliśmy taki moment, że popuszczał kupę kilka razy dziennie (tak bywa przy zaparciach). Mimo, że na siku wołał bez wpadki ze względu na to popuszczanie do przedszkola zakładałam mu pieluchomajtki i nie zaburzyło nam to odpieluchowania. Wiedział, że na siku się woła, a to co ma na sobie jest tylko awaryjnie i po 2 tygodniach ogarnął też kupę. Ale fakt jest taki, że każde dziecko jest inne. Natomiast uważam, że jeśli ewentualna wpadka na spacerze/drzemce ma wywołać duże napięcie i niefajną atmosferę, to lepiej założyć tego pampersa, bo takiemu dużemu dziecku można wiele wytłumaczyć. U nas właśnie do tego przydatne były pieluchomajtki, bo powiedziałam, że to nie pielucha, tylko specjalne majteczki, które noszą dzieci, które właśnie uczą się korzystać z nocnika.
 
Ostatnia edycja:
U mnie też dwójka różnie odpieluchowana - starszy na 2 lata już dawno nie pamiętał co to pielucha, a młodszy dopiero na 3,5 roku pożegnał się z pampersami. W wakacje kiedy miał 3 lata jeszcze kompletnie mu nie przeszkadzało jak posikał się biegając bez pampersa, dopiero pół roku później załapał. Z kupą mieliśmy u niego większy problem, bo nie chciał robić ani na nocniku ani w pampersa i mieliśmy taki moment, że popuszczał kupę kilka razy dziennie (tak bywa przy zaparciach). Mimo, że na siku wołał bez wpadki ze względu na to popuszczanie do przedszkola zakładałam mu pieluchomajtki i nie zaburzyło nam to odpieluchowania. Wiedział, że na siku się woła, a to co ma na sobie jest tylko awaryjnie i po 2 tygodniach ogarnął też kupę. Ale fakt jest taki, że każde dziecko jest inne. Natomiast uważam, że jeśli ewentualna wpadka na spacerze/drzemce ma wywołać duże napięcie i niefajną atmosferę, to lepiej założyć tego pampersa, bo takiemu dużemu dziecku można wiele wytłumaczyć. U nas właśnie do tego przydatne były pieluchomajtki, bo powiedziałam, że to nie pielucha, tylko specjalne majteczki, które noszą dzieci, które właśnie uczą się korzystać z nocnika.
Widzisz, Twój młodszy Synek w wieku 3,5 lat pożegnał się z pieluchą i dla mnie to jest okey.

Tak jak piszą tu Mamy, każde dziecko jest inne, to nie wyścig ale nie każdy to rozumie. Moja sąsiadka parsknęła śmiechem gdy dowiedziała się ze moje Dziecko ma jeszcze pampersa w wieku 2 lat…
 
Widzisz, Twój młodszy Synek w wieku 3,5 lat pożegnał się z pieluchą i dla mnie to jest okey.

Tak jak piszą tu Mamy, każde dziecko jest inne, to nie wyścig ale nie każdy to rozumie. Moja sąsiadka parsknęła śmiechem gdy dowiedziała się ze moje Dziecko ma jeszcze pampersa w wieku 2 lat…
Pewnie jakby to było moje pierwsze dziecko, to bym się przejmowała, ale że to drugie, to czułam, że nie muszę nikomu nic udowadniać - próbowałam tak jak przy starszym, ale młodszy po prostu potrzebował więcej czasu. Komentarze ludzi potrafią być okropne i choć niby każdy wie, że nie ma się czym przejmować, to jednak bolą. Na szczęście widać, że jest wśród ludzi coraz większa świadomość i z roku na rok takich komentarzy jest mniej, choć wiadomo, że są jednostki niereformowalne. Także olej sąsiadkę, wrzuć na luz, co jakiś czas próbuj, a w końcu przyjdzie ten moment, że dziecko załapie😉
 
Ja odpieluchiwalam syna przed 2 urodzinami. Ale już dlugo sygnalizował kupkę, wiec tylko o sikanie chodziło. Zdjęłam mu wszystko na 2 dni, tzn bez majteczek po domu, ogarnął bardzo szybko. Tydzień i nie mieliśmy wpadek. Na noc zakładałam pampka, ale jak po kilku nocach zdejmowałam suchego to i z tego zrezygnowaliśmy. Ale każde dziecko jest inne..
 
reklama
Ja odpieluchiwalam syna przed 2 urodzinami. Ale już dlugo sygnalizował kupkę, wiec tylko o sikanie chodziło. Zdjęłam mu wszystko na 2 dni, tzn bez majteczek po domu, ogarnął bardzo szybko. Tydzień i nie mieliśmy wpadek. Na noc zakładałam pampka, ale jak po kilku nocach zdejmowałam suchego to i z tego zrezygnowaliśmy. Ale każde dziecko jest inne..
To znaczy chodził z gołą dupką po domu przez te dwa dni?

I przez ten tydzień sikał bez kontroli a potem zrozumiał że musi do nocnika?

Może głupie te moje pytania ale nigdy nie widziałam jak przebiega proces pożegnania pieluszki.
 

Podobne tematy

M
Odpowiedzi
1
Wyświetleń
185
Do góry