reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to zrobić?

M

mniszek

Gość
Cześć!
Moje Dziecko ma 2 lata i 3 miesiące. Chciałam nauczyć korzystania z nocnika. Ale jak to zrobić gdy nocnikiem jedynie chce się bawić? Jak usiąść to tylko na sekundę i dalej bieganie.
Inna kwestia w tym temacie to czy jest gotowe? Czytałam, że jedna z oznak gotowości jest żeby zwiększyła się pojemność pęcherza, czyli przerwy w siku minimum 2-3 h. U nas jest siku bardzo często, bardzo.
Myślicie, że powinnam poczekać? Czy jest nadzieja, że uda mi się odpieluchować moje Dzieciątko przy częstym siku?
Proszę bez hejtu.
 
reklama
Moja córka dopiero skończyła dwa latka, na nocnik siada dla zabawy, więc schowałam na razie. Siku kompletnie nie kuma że jest coś takiego, nie sygnalizuje w żaden sposób że coś zrobiła że ma mokro, nic. Dwójkę czaaaasem powie że zrobiła albo odpowie twierdząco na pytanie czy zrobiła. Ewidentnie nie ma żadnej gotowości jeszcze. Chodzi z nami do toalety, mówimy że robimy siku, zagląda, ale nie wiele z tego kuma. Czytamy książeczki na ten temat, mamy akurat z Pucia i Kici Koci, ale wiem że jest tego mnóstwo. Chętnie poczytam Wasze rady :D Absolutnie mi się nie spieszy, jeszcze ma dużo czasu, ale tak na przyszłość
 
Cześć!
Moje Dziecko ma 2 lata i 3 miesiące. Chciałam nauczyć korzystania z nocnika. Ale jak to zrobić gdy nocnikiem jedynie chce się bawić? Jak usiąść to tylko na sekundę i dalej bieganie.
Inna kwestia w tym temacie to czy jest gotowe? Czytałam, że jedna z oznak gotowości jest żeby zwiększyła się pojemność pęcherza, czyli przerwy w siku minimum 2-3 h. U nas jest siku bardzo często, bardzo.
Myślicie, że powinnam poczekać? Czy jest nadzieja, że uda mi się odpieluchować moje Dzieciątko przy częstym siku?
Proszę bez hejtu.
Poczekaj do wakacji, jak będzie ciepło. Wtedy jak raz, drugi, trzeci zasika majtki to w końcu zacznie to przeszkadzać i będzie chciała na nocnik :)
U nas właśnie będziemy próbowali uczyć latem :)
Kupiłam nawet zabawkowy nocnik żeby w zabawie pokazywać jak lalki robią siku 😁
 
Co do gotowości to bywa różnie znam dziecko które korzysta z nocnika zaraz po przekroczeniu roczka a znam takie które dopiero przed pójściem do przedszkola. Po prostu ściągaliśmy mu majtki i zaczęło mu przeszkadzać i zaczął siadać w później sam wołał. Najlepiej właśnie latem gdzie jest bardzo ciepło i dziecko się nie przeziebi. Także na pewno się uda powodzenia
 
Poczekaj do wakacji, jak będzie ciepło. Wtedy jak raz, drugi, trzeci zasika majtki to w końcu zacznie to przeszkadzać i będzie chciała na nocnik :)
U nas właśnie będziemy próbowali uczyć latem :)
Kupiłam nawet zabawkowy nocnik żeby w zabawie pokazywać jak lalki robią siku 😁

Co do gotowości to bywa różnie znam dziecko które korzysta z nocnika zaraz po przekroczeniu roczka a znam takie które dopiero przed pójściem do przedszkola. Po prostu ściągaliśmy mu majtki i zaczęło mu przeszkadzać i zaczął siadać w później sam wołał. Najlepiej właśnie latem gdzie jest bardzo ciepło i dziecko się nie przeziebi. Także na pewno się uda powodzenia
A latem to po prostu na podwórko w majtkach?
 
Mieliśmy problem z odpieluchowaniem syna. Doskonale wiedział do czego służy nocnik, korzystał z niego, a później cofnął się do etapu pampersów i nie było mowy o tym, żeby chociaż zechciał usiąść na nocniku czy nakładce na ubikację. Czekałam na okres, gdy zrobi się cieplej i na większość dnia nie zakładaliśmy mu pampersa, ale on sikał w majtki i totalnie nie przeszkadzało mu, że ma mokre ubrania i buty, bawił się jak gdyby nic się nie stało... Kupiliśmy mu pisuar (taką plastikową żabkę z "młynkiem", który po nakierowaniu na niego strumienia moczu obracał się), było to dla niego tak atrakcyjne, że zaczął korzystać w tym samym dniu i tak zostało. Do nocnika już nie wrócił. Nałożyło się to u nas na ospę, miał ogromne, dokuczliwe zmiany w okolicach odbytu i nagle zaczął wołać, że chce kupę. Podjęliśmy próby odpieluchowania, gdy miał jakieś 1,5 roku, a ostatecznie udało się dopiero w wieku 3 lat.
Uważam, że dziecko musi samo dojrzeć do takiej decyzji, bo my bardzo się staraliśmy, a on i tak wiedział swoje. Jak byliśmy na tym etapie i się martwiłam, to kilka razy zadano mi pytanie, czy znam zdrowego 18-latka, który sika do pampersa. No i nie znam, więc chyba wszystko w swoim czasie po prostu ☺️
 
reklama
A co z pojemnością pęcherza? Zaobserwowałyście, że nagle jest większy odstęp czasu między jednym siku a drugim?
Ja mam wrażenie że u nas nic się nie zmieniło. Najgorzej bo podczas jedzenia tez na ogół jest siku, to znaczy przebieram pieluchę tuż przed wsadzeniem Dziecka do krzesła, zanim zje to trochę trwa, wyciągam z krzesła a już w pieluszce jest siku. Czy jak ściągam pieluchę to już tak na amen, czy mogę na takie sytuacje np jak jazda autem czy jedzenie zakładać?
 

Podobne tematy

M
Odpowiedzi
1
Wyświetleń
185
Do góry