reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

U mnie brak jakichkolwiek objawów ciąży, co najwyżej biust bardziej jędrny:) Ale mam takie mieszane uczucia, bo we wtorek hcg miałam 14970 a w czwartek 19270. Teoretycznie przyrost mały a z drugiej strony przy tych wartościach już się wynik nie podwaja co dwa dni. Pozostaje mi czekać na wizytę u gin w czwartek.
Znów się wtrącę, żebyś się nie martwiła takim przyrostem bety. Ja leżałam w szpitalu z synkiem (nie było jeszcze zarodka), badali mi betę. Jednego dnia ponad 13 tys a na drugi dzień 16 tys ;)
 
reklama
U mnie brak jakichkolwiek objawów ciąży, co najwyżej biust bardziej jędrny:) Ale mam takie mieszane uczucia, bo we wtorek hcg miałam 14970 a w czwartek 19270. Teoretycznie przyrost mały a z drugiej strony przy tych wartościach już się wynik nie podwaja co dwa dni. Pozostaje mi czekać na wizytę u gin w czwartek.
Na tym etapie już się bety nie bada. Istotne jest już USG :)
 
Ja dziś w miarę ok, ale wczoraj wieczorem wymiotowałam. Myślę, że to wynik zbyt dużego łakomstwa 🙈 spać mi się chce, ale już nie ma tragedii. Niby w 9tc objawy są najbardziej dokuczliwe, a u mnie właśnie wszystko powoli mija.
 
No co tyyy... betę miałas 14 tys. To jeszcze mogło nie być zarodka. Ja z synem miałam betę 16 tys, z córką 15 tys I nie było jeszcze zarodka ;) a badania mi robili w uniwersyteckim szpitalu klinicznym. Za tydzień poszłam i już był zarodek 4 mm z bojącym serduszkiem. A z córką prawie tydzień później 0.9 cm już. Także różnie z tą beta a i owu się mogła przesunąć;) mówię Ci, idź za tydzień będzie już zarodek :)
Ja przy 20.000 nie miałam zarodka a potem piękny zarodek z sercem :)
Mnie odrzuca od wszystkie co jest jedzeniem, jem z rozsądku bo już schudłam dwa kilo, ale wszystko smakuje jak papier :( Dziś USG i mam nadzieję że zobaczymy już maleństwo z nóżkami i raczkami.
 
Ostatnia edycja:
A ja się pożalę 😩 posłałam córkę do przedszkola 1 marca. Skubana jest non stop chora a ja z nią. Od kiedy dowiedzialam sie o ciąży już raz mialam oskrzela, zapalenie gardla i teraz rozwija sie najprawdopodobniej jakas angina. A na to wszystko kaszel = wiekszy odruch wymiotny. Mam dosc. No nie znosze placówek typu żłobki i przedszkola. Macie jakies domowe sposoby na bol gardla? Na katar? Albo wiecie o jakichs lekach dla ciężarnych? 🥺🥺🥺
 
A ja się pożalę 😩 posłałam córkę do przedszkola 1 marca. Skubana jest non stop chora a ja z nią. Od kiedy dowiedzialam sie o ciąży już raz mialam oskrzela, zapalenie gardla i teraz rozwija sie najprawdopodobniej jakas angina. A na to wszystko kaszel = wiekszy odruch wymiotny. Mam dosc. No nie znosze placówek typu żłobki i przedszkola. Macie jakies domowe sposoby na bol gardla? Na katar? Albo wiecie o jakichs lekach dla ciężarnych? 🥺🥺🥺
Sa leki z seri pre-na len tam sa i na gardlo i inne specjalne dla kobiet w ciąży
 
A ja się pożalę 😩 posłałam córkę do przedszkola 1 marca. Skubana jest non stop chora a ja z nią. Od kiedy dowiedzialam sie o ciąży już raz mialam oskrzela, zapalenie gardla i teraz rozwija sie najprawdopodobniej jakas angina. A na to wszystko kaszel = wiekszy odruch wymiotny. Mam dosc. No nie znosze placówek typu żłobki i przedszkola. Macie jakies domowe sposoby na bol gardla? Na katar? Albo wiecie o jakichs lekach dla ciężarnych? 🥺🥺🥺
Na ból gardła można stosować prawie wszystkie tabletki do ssania oprócz tych zawierających flurbiprofen, do psikania to larimax. Jeśli chodzi o katar no to często używać wody morskiej, najlepiej roztwór hipertoniczny. A jeszcze zrobię polecajke - niedługo będą zielone szyszki sosny i warto zrobić sobie z nich syrop, jest rewelacyjny na wszelakie choroby górnych dróg oddechowych. Ja daję to córce cały okres jesienno-zimowy i od września zachorowała jedynie 3 razy 🙂
 
reklama
Na ból gardła można stosować prawie wszystkie tabletki do ssania oprócz tych zawierających flurbiprofen, do psikania to larimax. Jeśli chodzi o katar no to często używać wody morskiej, najlepiej roztwór hipertoniczny. A jeszcze zrobię polecajke - niedługo będą zielone szyszki sosny i warto zrobić sobie z nich syrop, jest rewelacyjny na wszelakie choroby górnych dróg oddechowych. Ja daję to córce cały okres jesienno-zimowy i od września zachorowała jedynie 3 razy 🙂
Przy astmie tylko polecam uważać z sosną i czymkolwiek z nim, bo nie powinno się używać. Dla wielu astmatyków jest zabójcza. Mnie raz mama prawie na drugi świat wysłała syropem z sosny 🤣🤣🤣
 
Do góry