reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

W żadnej ciąży nigdy nie miałam w pierwszym trymestrze objawów
Nie mam żadnych mdłości
Fakt, że ktoś ma mdłości nie oznacza, że ciąża jest zdrowa, a jak nie ma to od razu źle
Mając mdłości można tak samo poronić, mieć zaśniad i tak dalej
To żaden wyznacznik
Przestańcie się tym sugerować i stresować, bo to już któryś post na ten temat 😅😅😅
Ja też w poprzednich ciążach nie miałam żadnych mdłości i wiem, że to żaden wyznacznik🙂 praktycznie nie miałam żadnych objawów.
Za to w tej trochę mam, ale właśnie tak jeden dzień bardziej, drugi wcale..I się oczywiście nakręcam🙂jak większość z nas tu obecnych😛
 
reklama
I jeszcze co do objawów to w ciazy, ktora niestety zle sie skonczyla to w momencie kiedy przestały boleć mnie piersi..(czego też się przestraszylam) właśnie poroniłam..9 tydzień..
 
Ja mocno zazdroszczę tego braku mdłości niektórym. U mnie nie mają one nic wspólnego z porannymi 🙈

A któraś z was miała skierowanie na CC że względu na duże dziecko?
Ja miałam pierwszy wywoływany, bo córka była za duża na USG i nie chciano, bym dalej była w ciąży, bo przekroczy granicę i będzie musiało być CC. 😅
 
I jeszcze co do objawów to w ciazy, ktora niestety zle sie skonczyla to w momencie kiedy przestały boleć mnie piersi..(czego też się przestraszylam) właśnie poroniłam..9 tydzień..
Właśnie to też spotyka się w literaturze i w przykładach "z życia", że zanik objawów zwiastuje poronienie. Dlatego gdzieś to tak z tyłu głowy siedzi...
 
Prywatnych jest w cholerę. Najlepsze jest to że "szychy" szpitalowskie przyjmują tylko prywatnie. Co lepsze, jednego takiego ginekologa pacjentką była moja przyjaciółka, gdy miała rodzic i tak trzeba było posmarować bo by miał

Ja mocno zazdroszczę tego braku mdłości niektórym. U mnie nie mają one nic wspólnego z porannymi 🙈

A któraś z was miała skierowanie na CC że względu na duże dzieckoja

Ja mocno zazdroszczę tego braku mdłości niektórym. U mnie nie mają one nic wspólnego z porannymi 🙈

A któraś z was miała skierowanie na CC że względu na duże dziecko?
Ja należę do tych szczupłych ( aż tak że szukając spodni szukam w dziale dziecięcym bo damskie na mnie za duże 😂 ) dzieciaki miałam 3780 i 3950 i lekarz nie wspominał o cesarkach, położna mówiła że mam miednicę stworzona do rodzenia. Bardziej patrzą na wymiary miednicy właśnie, bo niekiedy kobieta ma bardzo wąska miednicę i nawet małe ledwie 3-kg dziecko przez kanał rodny nie przejdzie. Nieraz i dzieciaki mają sporo powyżej 4 kg i kobiety rodzą naturalnie. Moja koleżanka ma właśnie ta wadę anatomiczna (jak to określił lekarz ) miednicy i przez to miała aż 3 cesarskie cięcia
 
Ostatnio pisaliśmy kiedy powiemy rodzinie o ciąży. U mnie już większość wie 🤦🏻‍♀️ a wszystko przez to że dostałam wczoraj mega biegunki i poprostu opuściłam całe towarzystwo i pędziłam do domu. Mężu był ciągnięty za język i zamiast powiedzieć tylko o problemach z brzuchem wygadał że jestem w ciąży 🤦🏻‍♀️
 
Ostatnio pisaliśmy kiedy powiemy rodzinie o ciąży. U mnie już większość wie 🤦🏻‍♀️ a wszystko przez to że dostałam wczoraj mega biegunki i poprostu opuściłam całe towarzystwo i pędziłam do domu. Mężu był ciągnięty za język i zamiast powiedzieć tylko o problemach z brzuchem wygadał że jestem w ciąży 🤦🏻‍♀️
O rety, to faktycznie... Jak mąż się czuje? Przeżył? 😉
A tak serio - dobrze się czujesz? To taka jednorazowa akcja, czy jakiś wirus? No i jak rodzina zareagowała?
 
O rety, to faktycznie... Jak mąż się czuje? Przeżył? 😉
A tak serio - dobrze się czujesz? To taka jednorazowa akcja, czy jakiś wirus? No i jak rodzina zareagowała?
Przeżył, plus taki że jest bardzo milutki 😁
Jednorazowa, chyba za duży miks spożywczy zrobiłam i zaczęło kręcić w brzuchu 😬
Co do rodziny, to wszyscy zadowoleni, jego siostra to aż się popłakała. Nam raczej wszyscy życzą jak najlepiej 🙂
 
reklama
Moja córka wg USG robionego w dniu porodu miała mieć 2900-3000g i wszyscy mówili, że spoko urodzi pani szybko. A tu klusek miał 3470 i 51cm 🙈 potem położne się już nie dziwiły, że miałam problem z wypchnięciem dziecka 😅 ja należę do szczupłych osób, biodra mam raczej wąskie
 
Do góry