reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ZUS ,chorobowe L4

Kati33

Aktywna w BB
Dołączył(a)
1 Luty 2022
Postów
97
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak to jest. Pracuje w firmie na pół etatu . Zaszłam w ciążę . Czy mój pracodawca powinien mnie zgłosić do Zusu?pytam bo po tym czasie co on mi płacił ostatni raz nic nadal nie otrzymałam . Pisze ,że czeka się około 30 dni ,ale mam wrażenie,że u mnie już dawno to minęło . dziękuję za wszystkie odpowiedzi
 
reklama
Trochę za mało informacji. Jeżeli jesteś zatrudniona na umowę o pracę na pół etatu to jesteś zgłoszona do ZUS. Jeśli otrzymałaś zwolenie lekarskie to od 34 dnia płaci ZUS (chyba, że wcześniej w tym roku byłaś ba jakimś l4 to chyba sie sumuje). No ale pracodawca musi zgłosić do ZUS zaświadczenie Z-3. Na swoim koncie pue ZUS możesz sprawdzić datę wypłaty zasiłku
 
Ale pracujesz dalej czy jesteś na zwolnieniu?
Pracujesz na umowie o pracę czy na umowie zleceniu?

Może podaj konkretne daty, to będzie łatwiej ogarnąć - tj. datę ostatniej @, od kiedy jesteś na zwolnieniu, kiedy otrzymałaś ostatnią wypłatę od pracodawcy i ile osób zatrudnia pracodawca (tj. czy zatrudnia powyżej 20 osób). I czy masz umowę na czas nieokreślony czy terminową (i ewentualnie do kiedy)?
 
Trochę za mało informacji. Jeżeli jesteś zatrudniona na umowę o pracę na pół etatu to jesteś zgłoszona do ZUS. Jeśli otrzymałaś zwolenie lekarskie to od 34 dnia płaci ZUS (chyba, że wcześniej w tym roku byłaś ba jakimś l4 to chyba sie sumuje). No ale pracodawca musi zgłosić do ZUS zaświadczenie Z-3. Na swoim koncie pue ZUS możesz sprawdzić datę wypłaty zasiłku
Tak ,umowa o pracę na pół etatu.poszukam na pue takiej informacji. Dziękuję za odpowiedź
 
Trochę za mało informacji. Jeżeli jesteś zatrudniona na umowę o pracę na pół etatu to jesteś zgłoszona do ZUS. Jeśli otrzymałaś zwolenie lekarskie to od 34 dnia płaci ZUS (chyba, że wcześniej w tym roku byłaś ba jakimś l4 to chyba sie sumuje). No ale pracodawca musi zgłosić do ZUS zaświadczenie Z-3. Na swoim koncie pue ZUS możesz sprawdzić datę wypłaty zasiłku
Marlusia a możesz mi podpowiedzieć gdzie mam to zobaczyć na swoim koncie pue ZUS ?
 
Marlusia a możesz mi podpowiedzieć gdzie mam to zobaczyć na swoim koncie pue ZUS ?
Chyba w przysługujących zasiłkach jak dobrze kojarzę. Ale najlepiej własnej spytać w pracy czy księgowa nie zapomniała wysłać do ZUS. U mnie trafił się urlop głównej księgowej, inne nie przypilnowaly i też miałam taką sytuację. Ale spokojnie jak tylko to wyprostują to ZUS wszystko wyrówna ;)
 
Chyba w przysługujących zasiłkach jak dobrze kojarzę. Ale najlepiej własnej spytać w pracy czy księgowa nie zapomniała wysłać do ZUS. U mnie trafił się urlop głównej księgowej, inne nie przypilnowaly i też miałam taką sytuację. Ale spokojnie jak tylko to wyprostują to ZUS wszystko wyrówna ;)
Prawdopodobnie nie zostało nic wysłane . Nie mam informacji o jakichkolwiek zasiłkach . Tą sprawę będę wyjaśniać na pewno z pracodawcą. A jak dośle to zas będę musiała czekać koło 33 dni ?
 
reklama
Prawdopodobnie nie zostało nic wysłane . Nie mam informacji o jakichkolwiek zasiłkach . Tą sprawę będę wyjaśniać na pewno z pracodawcą. A jak dośle to zas będę musiała czekać koło 33 dni ?
Nie, jak moje dosłali to chwile to jeszcze trwało żeby się w zusie ogarnęli ale napewno nie 33 dni :)
 
Do góry