reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zostałem ojcem w wieku 17 lat

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

MateuszS

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Maj 2020
Postów
62
W niedzielę dowiedziałem się od mojej dziewczyny że zostałem ojcem. Jestem na maksa podłamany dziecko planowałem ale dopiero po studiach. Byliśmy 2 razy w łóżku ale zawsze używaliśmy antykoncepcji. Martwię się ponieważ mamy niezbyt sprzyjający czas ciąży. Moja dziewczyna ma 17 lat mieszkamy razem w wynajętym przez naszych rodziców mieszkaniu. Mamy tam jakieś oszczędności ale nie wiem czy jest to wystarczające na początek. Został na jeszcze rok nauki. Boimy się szczególnie rozmowy z rodzicami szczególnie mojej dziewczyny. Myślę nad oświadczynami ale nie wiem czy jest to dobry moment. Boję się o nas bo jest to trudna sytuacja dla nas dwoje. Boję się o moją dziewczynę czy jest gotowa na poród czy dziecku się nic nie stanie przez młody wiek matki. Dziecko mamy zamiar wychowywać. Tylko nie wiem co ze szkołą oboje chcielibyśmy skończyć tą w której jesteśmy. I tutaj zapytanie do dziewczyn/kobiet które miały taką sytuację. Jak wygląda nauka?
 
reklama
Rozwiązanie
Ale skoro uważasz że to trol to po co tracisz swój czas na powtarzanie tego jak mantrę? :) ja nie wiem czy ta historia jest prawdziwa czy nie, tak samo jak wszystkie na forum, w internecie można napisać co tylko się chce, ale odpowiadając zakładam że to prawda ;) po to że ktoś może będzie kiedyś w podobnej sytuacji i będzie chciał przeczytać. Sama kiedyś czytałam takie tematy

Po pierwsze, nigdzie nie napisałam, że to troll, dopiero staram się to ustalić.
Po drugie, po to tracę swój czas, żeby właśnie trolla zdemaskować, usunąć z forum i zablokować temat.
Gdyby autorowi zależało tylko na konkretnych odpowiedziach, wątek by brzmiał "Wpadłem w wieku 17 lat, jak powiedzieć rodzicom i jak wspierać partnerkę w tym trudnym czasie?"...
Z pewnością...[emoji23] w 5 tygodniu w większości przypadkach lekarz jest w stanie określić tylko czy jest pęcherzyk dlatego się chodzi w granicach 7-8 tygodnia aby usłyszeć bicie serca a są przypadki gdzie nawet i w 7-8 nie ma jeszcze serduszka. Ja już pasuje w tym temacie ponieważ dla mnie jest zakończony. [emoji6]a Ty nadal wiesz we wszystko co tutaj jest napisane mimo podanych twardych argumentów. I tak jak wyżej koleżanka napisała to jest nielegalne[emoji724] ponieważ dzieci MUSZĄ być pod opieką osoby dorosłej
Dobrze ze ty jesteś taka doinformowana aż żal słuchać. Chciałabym widzieć jaka ty miałaś wiedzę mając 15 czy 17 lat. Ale uprzedzając twoja odpowiedź to byłaś najmądrzejsza i Wszechwiedząca. Nikt cię z niczym nie mógł zagiąć bo ty wiedziałaś wszystko od a do z

Gdyby to było takie nie legalne to myślę że ktoś by doniósł że nastolatki mieszkają razem bez żadnej osoby dorosłej. A czegoś takiego się nie stało i autor wątku o czymś takim nie wspomniał a nie mnie to oceniać.

Wy też nie powinniście oceniać osób których nie znacie. Bo zapewne wam też by nie było miło. A jeśli coś się nie podoba to lepiej nie komentować i zostawić ten jad na języku na kogoś kto na to zasłuży.
 
reklama
Taaa i magicznym trafem nie potrafi powiedzieć czy będzie pełnoletni ponieważ ginekolog wyznaczył datę porodu przybliżoną do jego urodzin no traf 😉 do ginekologa też oczywiście sie bez problemu dostał gdzie moja siostra jest 5 miesiącu i PRYWATNIE ma odwołane wizyty a jak czuje że coś sie dzieje to teleporada bądź wizyta online nie wspominając że dziewczyna nie jest pełnoletnia i ginekolog nie miał prawa jej przyjąć bez opiekuna😛 a już nie wspomnę jak to zapewne wygląda w publicznej przychodni 😊
 
Taaa i magicznym trafem nie potrafi powiedzieć czy będzie pełnoletni ponieważ ginekolog wyznaczył datę porodu przybliżoną do jego urodzin no traf [emoji6] do ginekologa też oczywiście sie bez problemu dostał gdzie moja siostra jest 5 miesiącu i PRYWATNIE ma odwołane wizyty a jak czuje że coś sie dzieje to teleporada bądź wizyta online nie wspominając że dziewczyna nie jest pełnoletnia i ginekolog nie miał prawa jej przyjąć bez opiekuna[emoji14] a już nie wspomnę jak to zapewne wygląda w publicznej przychodni [emoji4]
Przecież napisał jak to się stało że przyjęli go z dziewczyną do gin tak szybko i dlaczego bez opiekuna. Opisał sytuację.

Ja też wspomniałam że mieszkając w Pl i mając 15 lat poszłam do gin sama bez opiekuna i nikt nie miał problemu żeby mnie przyjąć czy zbadać. Nawet do lekarza rodzinnego sama chodziłam i też żadnego problemu nie było.
 
Przecież napisał jak to się stało że przyjęli go z dziewczyną do gin tak szybko i dlaczego bez opiekuna. Opisał sytuację.

Ja też wspomniałam że mieszkając w Pl i mając 15 lat poszłam do gin sama bez opiekuna i nikt nie miał problemu żeby mnie przyjąć czy zbadać. Nawet do lekarza rodzinnego sama chodziłam i też żadnego problemu nie było.
Pewnie a właściciel mieszkania bez problemu sie zgodził na układ rodziców aby dwoje nastolatków w wieku 15 lat mieszkało tam bez opieki. Zakończmy już tą dyskusję a Ty nadal wierz w każde słowo na forum 😉
 
Pewnie a właściciel mieszkania bez problemu sie zgodził na układ rodziców aby dwoje nastolatków w wieku 15 lat mieszkało tam bez opieki. Zakończmy już tą dyskusję a Ty nadal wierz w każde słowo na forum [emoji6]
Jeśli mieszkają razem to chyba się właściciel mieszkania zgodził. Gdyby się nie zgodził to by nie mieszkali razem.
 
13 lat? Matematyka się kłania. Są razem od 6 klasy podstawówki a mają teraz 17 lat więc jakie 13 lat?

Do 6 klasy się idzie mając 12-13 lat a mieszkają ze sobą od 15r.z czyli 2 lata.

A tak dla przykładu co w tym dziwnego że od tak młodego wieku są razem? Moja mama była z moim ojcem od 14r.z i są do tej pory razem i mam 5 rodzeństwa i moja mama jest już 30 lat po ślubie najstarsza siostra ma 31 lat w tym roku. Więc wszystko możliwe.

To, że coś jest możliwe jeszcze nie oznacza, że jest normalne. Związki 13/14 latek się zdarzają, ale raczej bym to rozpatrywała jako patologię. A że Twoja mama zaczęła tak wcześnie to nic dziwnego, że dla Ciebie jest to czymś naturalnym. Dla mnie nie. Mam prawo mieć własne zdanie.

Autor wątku chyba marzy o karierze scenarzysty w ‚Trudnych sprawach’. Niektórzy wierzą, że historie tam opowiadane są na
‚faktach autentycznych’. 😄
 
Taaa i magicznym trafem nie potrafi powiedzieć czy będzie pełnoletni ponieważ ginekolog wyznaczył datę porodu przybliżoną do jego urodzin no traf [emoji6] do ginekologa też oczywiście sie bez problemu dostał gdzie moja siostra jest 5 miesiącu i PRYWATNIE ma odwołane wizyty a jak czuje że coś sie dzieje to teleporada bądź wizyta online nie wspominając że dziewczyna nie jest pełnoletnia i ginekolog nie miał prawa jej przyjąć bez opiekuna[emoji14] a już nie wspomnę jak to zapewne wygląda w publicznej przychodni [emoji4]
Miałam 17lat jak byłam w ciąży, na wizyty i prywatnie i państwowo chodziłam sama [emoji2368] nikt nigdy nie robił problemu, nie mieli mnie prawa przyjąć bo nie byłam z prawnym opiekunem? [emoji2368]To chyba bym nie była na żadnej wizycie przez całą ciąże [emoji2356]
 
Miałam 17lat jak byłam w ciąży, na wizyty i prywatnie i państwowo chodziłam sama [emoji2368] nikt nigdy nie robił problemu, nie mieli mnie prawa przyjąć bo nie byłam z prawnym opiekunem? [emoji2368]To chyba bym nie była na żadnej wizycie przez całą ciąże [emoji2356]
Przeczytaj cały wątek nie poszczególne komentarze 😉
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry