reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

żółtaczka-pomocy

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dziewczyny moja Lena ma monopol na wszystkie dolegliwosci;-)
Wczoraj bylysmy u okulisty i ma skierowanie na dno oka , strasznie zezuje tzn, wywraca oczy i trzeba to skontrolowac.
Do tego w szpitalu stwierdzili,ze ma wzmozone napiecie miesniowe i za tydzien idziemy do neurologa,zeby to ocenil.
Za pewne ortopeda przyczepi sie do bioderek, bo niesymetrycznie ukladaja sie ej faldki na udach.
jutro kardiolog
Dzis bylysmy u pediatry i malej znow waga stanela. Przez tydzien nic nie przytyla. Od urodzenia ma dopiero 1,1 kg na plusie. za to idzie bardzo ostro w dlugosci. :-) Dlugi chudzielec mi rosnie ...
A do tego wszystkiego przez ten antybiotyk i nutrition na jej refluks nie robi kupy, a jak robi to twarde stolce jak dorosla osoba!!! Flora bakteryjna jej sie cos zepsula w uk. pokarmowym .Nie wiem jak ona potrafi zrobic takie stolce!!! I od dzis dostaje priobiotyk dicoflor + detridat na refluks.


VIEW - moja tez sinieje wokol ust. Miala juz echo serca + EKG. Ma mala dziurke w serduszku, ale na razie nie ma przez nia przeplywowo, wec luz . Jutro znow idziemy na Echo serca i do kardiologa na kolejna kontrole. A my bierzemy jeszcze vit. B6 wlasnie z kwasem foliowym, a i vit E.
 
reklama
OJ Stopi jak to czytam co napisałas to nie wierzę że Lenka tak wszystko łapie.Bidulka sie nacierpi, ale jak wyjdziecie z tego to zobaczysz będzie zdrowa jak ryba:tak:
Ja od wczoraj zaczęłam podawać żelazo narazie po 1 kropli na dzień. Mam stopniowo powiększac dawkę az dojdziemy do 3*3, no i pól tabletki dziennie kwasu foliowego przez 3 tygodnie.
Pisałas że Lenka dostaje witamine E, słyszałam że ta świetnie wypłukuje bilirubinę. Do kardiologa zarajestrowałam nas dopiero na koniec listopada( szybciej miejsc nie było) no i czekamy.
Za dwa tygodnie morfologię mamy powtórzyć, za 3 tygodnie mamy usg bioderek( mam nadzieję że z tym przynajmniej będzie ok)
STOPI trzymajcie się Z Lenką i pisz na bieżąco co u WAs:)
KAROLA daj znac jak wyniki moczu wyjdą i FELA czekamy na wieści o bioderkach.
POzdrawiam WAs Mamuski:)
 
Ostatnia edycja:
Stopi- faktycznie Lenka przebija wszystkich, ale bedzie dobrze. Jeszcze troche cierpliwosci. sorki,ze pisze bez polskich znakow,ale maly spi mi na ramieniu. Maly bierze teraz cebion multi, zelazo i wit. d. ja za niego biore a i e. byl taki moment, ze bral 12 roznych specifikow. glownie witaminy,ale zawsze to leki. jak to wszystko wypil, to jakby zjadl jeden posilek.
 
VIEW bylysmy znow u kardiologa, to sinienie wokol ust + marmurkowatosc calego ciala bedzie dopoki nie pozbedziemy sie niedokrwistosci. Stwiedzila, tez ze Lena przez te wszystkie chorobska i brak sily zaczela sie cofac troszke w rozwoju (przestala juz podnosic glowke jak kiedys, przewracac sie na boczek). Poprostu nie ma sily!!. Za tydzien mamy neurologa i ustali czy rehabilitacja itd.
A chudzielec z niej robi sie niezly... ehh mogla by zaczac ladnie przybierac na wadze..:wściekła/y:
Wogole kardiolog mnie zaskoczyla pytaniem : czemu Lena nie miala przetaczanej krwi.:confused2: Zdziwilo mnie to pytanie.... W sumie ja miala transfuzje uzupelniajaca ze wzgledu na silna zoltaczke & anemie i z tego co wiem dzieki tej transfuzji szybko wyzdrowialam. Teraz to chyba robi sie w ostatecznosci transfuzje???
 
stopi Mój Adasiek też po urodzeniu dźwigał lepiej główkę, to samo było z Tomkiem... wydaje mi się że dzieciaczki tuż po urodzeniu (nie wiem z jakiego powodu) mają więcej siły niż miesiąc czy dwa później... czytałam gdzieś, że jak noworodek chwyci rurkę to jest w stanie na niej zawisnąć :szok:, a potem to zanika... to samo z podnoszeniem główki... ale nie wiem czy z lenistwa, czy z tego, że główka rośnie i jest coraz cięższa...
Twoja Lenka na pewno jest słabsza, niż zdrowe dzieci przez te wszystkie choróbska które się jej czepiają, ale jak tylko zacznie przybierać na wadze to i siły wrócą :tak:
Dużo zdrówka dla Was!
 
ja gdzies wyczytałam, że dzieci na tym etapie jakby na chwile zapominają o pewnych umiejętnościach bo skupiają się na nowych np. prestają dzwigać główke bo zaczynają gaworzyć i ich cała energia i mózg "programuje sie" zdobycie i opanowanie tej umiejetności. Potem te stare umiejętności powracaja.
A propo marmurkowatości czy jak to tam nazwałaś, ja sie zastanawiałam dlaczegfo mój młody ma taka dziwna skórę (czasami) a to chyba skutek tej niedokrwistości. Dziś byłam z nim u lekarza bo zaczął odasływać. Nie wiem, czy to skutek ulewania a co za tym idzie podrażnienia gardła przez kwasy żołądkowe czy skutek tego, że ja i Wiki byliśmy przeziębieni. Osłuchowo nic nie było słychać, ale dostał Bactrim osłonowo. Wacham się czy mu go podać, ale moja siostra piguła twierdzi, ze lepiej podac przez pare dni na wypadek gdyby to była jakaś infekcja. W sumie ten lek można podawać od 6 tyg życia, więc chyba podam.
 
STOPI wydaje mi sie że transfuzja w ostateczności,a co do rozwoju malej i do wagi to nie ma sie co dziwić że tak sytuacja wygląda. Mała Lenka wciąż jest faszerowana lekami i męczona badaniami. Jak z tym sie troszke uspokoi u Was to i mała szybko wróci do normy zobaczysz:tak: Co do wagi to chętnie MIkołaj Lence użyczy kilogramów, mój głodomorek waży juz ponad 6,500( nie wiem jak on to robi:-D)
FELA ja ostatnio tez tak mialam że młody zacząl pokasływać ale osłuchowo i w gardełku nic nie miał. Myślałam że przeziębienie bo córa cos załapała, ale pediatra stwierdziła że od ulewania.I jakoś bez leków kaszelek zniknął.
 
Dziewczyny dzieki za info z tyi postepami w rozwoju:tak:

Ja dzis rano niestety musialam zapodac malej czopka, bo juz 8 dzien bez kupy...I znow byla trwada jak kamien... Kurcze jak ja jeszcze wczora wazylam to przez 12dni przytyla 80g. jak dzis zrbila kupe to pewnie bedzie wazyc mniej :-D:-D:-D
W takim tempie to ona 5kg bedzie miala za 2 msc :-D:-D:-D:-D
VIEW - chetnie przyjmiemy kilka kg :tak::tak:
 
jutro\ ide na badanie krwi mam nadzieje ze ta bilirubina spadla juz ponizej 100 bo wkoncu bede mogla zaszczepic malego. ostatnio wynik byl niewiarygodny nie pamietam czemu, mam nadzieje ze teraz bedzie ok.
 
reklama
jutro\ ide na badanie krwi mam nadzieje ze ta bilirubina spadla juz ponizej 100 bo wkoncu bede mogla zaszczepic malego. ostatnio wynik byl niewiarygodny nie pamietam czemu, mam nadzieje ze teraz bedzie ok.
Adddaaa bilirubina koło 100:szok: to niemożliwe chyba:szok:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry