reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zły wynik pappa.Czy któraś z Was tak miała?

aga1986...

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Maj 2023
Postów
18
Cześć dziewczyny🙂
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
W 11+ 2 dni miałam robiony test pappa wraz z usg.Niestety wynik pappy nie wyszedł "dobrze".Ryzyko trisomii 21 to 1:86.
Mam 37 lat i jest to moja pierwsza ciąża.Jestem przerażona.Jutro amniopunkcja.Czy któraś z Was miała podobne wyniki i wszystko wyszło w porządku?Wiem,że pappa określa tylko ryzyko..natomiast strach jest ogromny😔
Nie jestem obciążona genetycznie.

Podaję moje wszystkie wyniki:
FHR 167 ud/min
CRL 46,0 mm
NT 1,3
Wymiar dwuciemieniowy (BPD) 15,0 mm
Ductus Venosus PI 1,390
Lokalizacja łożyska : przednia ściana wysoko
Płyn owodniowy:w normie
Pepopwina : trójnaczyniowa

Wolne beta-hCG 73,6 iu/l odpowiada 2,458 MoM
PAPPA-A 0,330 iu/l odpowiada 0,457 MoM
Uterine artery PI 1,76 odpowiada 1,040 MoM
Długość endocervix: 36,0 mm

Anatomia płodu : prawidłowa
Kość nosowa:nie do oceny.Tak jest na tej kartce która otrzymałam,a na usg lekarz powiedziała mi że widzi.Mój ginekolog powiedział że to nie znaczy że jej nie ma i być może tak wpisała....mi się to w głowie nie mieści.

Byłam u genetyka i dostałam skierowanie mamniopunkcja.

Dziewczyny czy któraś z Was tak miała?
Czy te wyniki są aż tak tragiczne?

Ściskam Was mocno!
 

Załączniki

  • 20230514_163805.jpg
    20230514_163805.jpg
    970 KB · Wyświetleń: 1 625
  • 20230514_163758.jpg
    20230514_163758.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 516
reklama
Najważniejsze - nie denerwuj się na zapas...
Jest już kilka tematów w tym zakresie utworzonych wcześniej, myślę, że odnajdziesz je z łatwością. Tam jest bardzo dużo cennych wypowiedzi dziewczyn które były w podobnej sytuacji do Twojej.
 
Według mnie wyniki nie są tragiczne a wręcz dobre jak na Twój wiek . Nie ma przeziernosci , inne parametry też wydają się ok . A z pappa jest tak że nie raz przekłamuje ale tez nie będzie idealna jak ktoś jest po 30 stce . Zawsze będą wyniki troszkę gorsze . Wydaje mi się że nie masz powodu do niepokoju ale dla własnego spokoju rozważyłabym ta amniopunkcje :)
 
Gratuluję aga1986!!! Bardzo się cieszę!

Dziewczyny podzielę się moja historia bo czytanie tego forum przez ostatni tydzień dało mi nadzieję, że wszystko będzie dobrze!

Mam 39 lat, pierwsza ciąża, jestem ogólnie zdrowa nie licząc nadwagi - waże 76kg przy 170cm wzrostu, przyjmuje duphaston dwa razy dziennie. W 13 tygodniu miałam usg genetyczne, anatomia dziecka prawidłowa, wszystkie parametry w normie, kość nosowa obecna przezierność 1,9. Wynik testu szokujący: ryzyko zespolu downa 1:6, wolne beta: 2,6 pappa: 0,3 skierowanie na amniopunkcję. Moja lekarka się popłakała ze mną jak to zobaczyła.. Zrobiłam Nifty pro, przepłakałam tydzień czekając na wynik, naprawdę to był najgorszy tydzień w moim życiu.. dziś dostałam wynik, niskie ryzyko (1 do prawie dwóch miliardów). Trzech lekarzy mówi ze w tej sytuacji nie ma wskazań do amnio.

Wiem ze test pappa wylicza ryzyko na podstawie różnych danych, wiem ze wiek stres, nadwaga bardzo podnosi to ryzyko. Wiem ze test z krwi bada poziom wolnych beta i białek pappa i nieprawidłowości w tych wartościach mogą zwiastować nadciśnienie i cukrzyce w kolejnych tygodniach.. Ok. Ale to ryzyko trisomii to jest czysta statystyka!!! Jeśli będę jeszcze raz w ciąży w przyszłości a nie wykluczam tego, zrobię ten test ale ryzyka wad genetycznych nie bede chciała znać… Zrobię nipt w 10tc. I tak będę radzić wszystkim koleżankom w ciąży. Wiem ze to strasznie dużo kosztuje, ale ten spokój i ta ulga warte są każdych pieniędzy.

Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamusie! Nie stresujcie się tylko róbcie testy genetyczne! Ściskam Was mocno i dziękuje ze podzieliłyście się swoimi historiami!
 
Witam! Mam 32 lata, miałam USG prenatalne w 12 tyg ciąży, wyniki ok, przeziernosc1,4, kość nosowa obecna, reszta parametrów z USG też ok. No i zrobiłam pappe myślac że wszystko będzie ok, pojechałam na wakacje w ubiegły czwartek, w czwartek wieczorem tel że wyniki trzeba skonsultować, szok! Konsultacja dopiero w piątek. Jestem przerażona. Niestety telefonicznie nie uzyskałam informacji na temat wysokości ryzyka.
 
Ryzyko zd wyszło 1:449 czyli pośrednie. Z badań wynika że wolna beta za wysoka 5,5 mom. Czy ktoś miał taką betę i wszystko było ok?
 
U mnie z testu pappa wyszło ZD 1:4. Lekarz genetyk od razu skierował mnie na amniopunkcje. Pojechałam do mojego ginekologa i on odradził mi amniopunkcje I umówił mnie do innego specjalisty, który po zrobieniu USG nic niepokojącego nie widział. Dla własnego spokoju zrobiłam testy genetyczne nifty. Drogie są, ale przynajmniej nie denerwowałam się w ciąży że coś jest nie tak. One dają chyba 99% pewności. I żadne ryzyko dla płodu, gdyż są pobierane z krwi matki.
 
reklama
Ryzyko zd wyszło 1:449 czyli pośrednie. Z badań wynika że wolna beta za wysoka 5,5 mom. Czy ktoś miał taką betę i wszystko było ok?
U mnie przy prawidłowym USG ryzyko ZD 1:17 właśnie z powodu biochemii krwi:
Beta 5,3913 MoM
PAPP-A 0,3897 MoM

Mam zdrowego syna :)
Trzymam kciuki i bardzo wierzę w Twoje zdrowe dziecko. Wszystkiego dobrego.
 
Do góry