reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZŁOTA LISTA - czyli hity październikówek 2010

no tak, przypomniało mi się, bo już nie potrzebuję, ale:
laktator eleketryczny medela mini elektric - bardzo fajny, wygodny i praktyczny
 
reklama
Oilatum krem do ciala i plyn do kapieli - absolutne hity: skora dzieci gladziutka i nawilzona.

Sudocrem - pieknie sie sprawdza na odparzenia pupy.

Chusteczki Johnson's baby - nie sa posklejane i ladnie pachna.

Pampersy 3jki Active Fit - jak dla mnie - rewelka- duze, wysokie, wygodne i delikatne.

Karuzela i mata Fisher Price - Rain Forrest - kolorowe, ciekawe, mnostwo gadgetow na macie, swiatelka, melodyjki, szeleszczace listki i inne tego typu.

Szampon i plyn do mycia w jednym - Johnson's baby- uzywamy od pierwszej kapieli. Sprawdza sie znakomicie, nie podraznia, nie wysusza skory.

Przewijak na lozeczko - w pierwszych 3 miesiacach zycia genialne rozwiazanie.

Frida i sol fizjologiczna Sterimar - super sie sprawdzaja.

Krem ochronny Bambino oraz Nivea na kazda pogode.

Produkty Avent - smoczki i butelki.

Spiworek do spania - dziecko sie nie rozkopie, ani nie przykryje twarzy.
 
No i przypomniało mi się:) - co prawda to nie rzecz,ale metoda dra Karpa jak Amelka była mniejsza czyniła cuda ,gdy chciałam ją uśpić.Żałuję tylko,że tak późno na nia trafiłam:).
 
po dzisiejszej nocy mogę napisać z czystym sumienie, że pieluchy babydream rozmiar 4 na pewno! założyłam małemu ok. godz.19:30 (po kąpieli), poszedł spać i obudził się o 7:10, ale zjadł i poszedł spać dalej, a ja byłam taka śpiąca, że go nie przebrałam i tak spał do ok 9 i dopiero go przebrałam, było dużo siuśków i kupa dosyć duża, a nic nie wyciekło, nic nie było czerwone na pupce, a mały radosny :-)
 
leżaczek wszystko jedno jakiej firmy. Dziecko do leżaczka i można robić wszystko (o ile ma dobry humor)
Chusteczki delikatne biedronka do wycierania buźki. Bez żadnych balsamów itd
Krem nivea na każdą pogode tworzy ładny film na buźce dziecka
ręczniczki ikea zamiast tetry do wycierania i do wszystkiego
telewizor gdy dziecko nie chce jeść szczególnie lekarstw. ;)
babydream płyn do kąpieli z różową nakrętką kosztuje 10zł a przynajmniej na Zuza działa jak emolium.
 
Ostatnia edycja:
- leżaczek-bujaczek - jakiejkolwiek firmy, my mamy FP z wibracjami i polecam goraco
- karuzela FP Rain Forest - mały jest nią zaczarowany odtąd jak skończył 3 tyg. do teraz.
- laktator Medela MiniElectric - wydajny, szybki, wygodny - ściągałam nim bardzo dużo bo karmiłam małego moim mlekiem z butelki,bo nie chciał ssać piersi, no i chodzący silniczek dobrze sprawdzał sie w usypianiu małego :-)
- rożek z wkładem kokosowym - świetna sprawa na początek, łatwiej w takim czymś nosi się wiotkiego noworodka, no i oczywiście super sprawa do spania. Najlepiej jak poza rzepem ma też sznurek do zawiązania - wtedy nie ma mowy o rozkopaniu się
- śpiworek do spania - super jak dzidziuś podrośnie i nie mieści się już w rożku :-D Maluch się nie rozkopie
- Infacol - dla starszego dziecka, na początku u nas się kompletnie nie sprawdzał, za to teraz jest super. Tak do trzeciego miesiąca zdecydowanie lepszy był Esputicon - bo tam się daje ze 2 kropelki a Infacolu całą pipete i mały się tym dławił i pluł na wszystkie strony,za to teraz nie ma problemu zadnego :-)
- Linomag zielony - najlepszy do pielegnacji pupy
- Sudocrem - super na odparzenia - do codzinnej pielęgnacji nie polecam
- chusteczki nawilżane Dada i Gaga
- butelki i smoczki Avent - najlepiej się u nas sprawdziły
- podgrzewacz do mleka - my mamy Lovi, ale nie chodzi mi o firmę tylko o wygodę jaką daje to urządzenie.
- body dla starszego dziecka, na początku zakładanie czegokolwiek przez głowę było dla mnie horrorem,wiec używałam tylko kaftaników i pajacyków, za to teraz Body są super.
 
krem SOS Nivea - używamy od początku i świetnie chroni pupę
płyn do kąpieli z oliwką Nivea - wg mnie tak samo dobry, jak Emolium - nie trzeba po umyciu nim już niczym smarować skóry maluszka - żadnych balsamów, oliwek, kremów do ciała nie używamy już po tym płynie
krem na każdą pogodę Nivea - używamy do buzi także po kąpieli, zastąpił nam Bambino
zabawka edukacyjna żyrafa Lamaze - hit wśród Olkowych zabawek - nóżki, główka, uszy żyrafy to piszczyki, grzechotki, szeleszczące elementy, a wykonanie i kolory - przepiękne! Oli bawi się nią od 2 miesięcy i nie nudzi się wcale.
butelki LOVI ze smoczkami "aktywne ssanie" - mimo że karmię piersią, Olek nie odrzucił nigdy sutka po tych smoczkach i pięknie z nich pije. Żaden inny smoczek mu nie pasuje.
ręczniki kuchenne Velvet Jumbo (12 rolek ręczników w 1 mega rolce) - starczają naprawdę na długo, a przy dziecku niezastąpione do sprzątania, wycierania, podkładania, itp.
 
Ostatnia edycja:
podgrzewacz i sterylizator do mikrofali Avent - podgrzewacz wg mnie bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza jak zrezygnowaliśmy z piersi a Franek jadł jeszcze w nocy, teraz też super sprawdza się przy podgrzewaniu słoiczków, sterylizator to za to główny hit wg mojego męża, on sie tym zachwyca na każdym kroku, butelki z całego dnia myjemy, wieczorem pakujemy w sterylizator i po 5 min wszystko gotowe na kolejny dzień :)
poduszka do karmienia (fasolka) - przy poczatkach karmenia była prawdziwą rewelacja, teraz super sprawdza sie przy karmienu butelką, Franek lezy na niej oparty, lekko uniesiony, nie krztusi sie a potem mysle będzie fajnie go zabezpieczała jak będzie juz siedział
nawilżacz powietrza i inhalator - nawilzacz pomógł pozbyc się nam sapki niemowlęcej, która działał mi maksymalnie na nerwy, chodzi w zasadzie całą dobę, inhalator moim zdaniem rewelacja przy profilaktyce infekcji lub ich leczeniu jeśli juz sie pojawią - do leczenia jeszcze na szczęście nie musieliśmy stosować i oby jak najdłużej, za to profilaktycznie inhalujemy sie po kąpieli solą fizjologiczną lub wodą z uzdrowiska Rabka Zdrój no i działa to genialnie jako usypiacz :)
kosmetyki mustela (płyn do mycia ciała i włosów, krem nawilżający, krem do pupy i krem na zimno)
- dla mnie genialne i bardzo wydajne, każdego z kosmetyków mam jeszcze około połowy a mam je od narodzin Franka, więc faktycznie tak jak pani w aptece mówiła wystarczają na około 6 miesięcy. Franek nie był oliwkowany, nie był tez i nie jest smarowany żadnym balsamem a skóra po kapieli jest rewelacja i przez cały dzień nawilżona i mięciutka, żadnych wyprysków, plamek, wysypek. Teraz testujemy jeszcze krem do twarzy z filtrem 50
chusteczki do pupy Dada, J&J, Mustela - wszystkie rewelacja, te ostatnie drogie ale na promocji wychodzą po 10 zł a sa bardzo wydajne i jak sie ją potarmosi w rękach to sie tak fajnie pieni :)
puder do pupy Nivea - rewelacyjny zapach i zero odparzeń
pampresy rozmiar 4 takie liliowe - za pierona nie wiem jakie jest opakowanie, bo dostaliśmy bez opakowania i teraz nie wiem jakie to a strasznie chce kupić. Na całej długości i szerokości mają liliową wyściółkę, dla nas duzo lepsze od tych z zielonym paskiem, takie super milusie (podejrzewam że to były pamki active girl bo dostaliśmy je luzem od znajomych których córa z nich wyrosła)
śpiworek do spania - mały sie nie rozkopuje a matka nie ma schizy że sie przykryje i udusi
 
reklama
wanienka anatomiczna ONDA EVOLUTION - dziecko kąpie sie w zasadzie samo :-) mam wolne obie ręce ,zeby dokladnie umyć malca. Wanienka ma antyposlizgową warstwę , dzięki czemu dziecko nie "zjedzie" .Do tego wanienka jest duza i na dłuuuuugo wystarczy. Polecam
 
Do góry