reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek???

cześć,
byliśmy dzisiaj na oględzinach w żłobku. Przemko będzie najmłodszym dzieckiem. Opiekunki sympatyczne. Przemko z zaciekawieniem oglądał sale. Część dzieci się bawiło, część spało - takie maluchy mają własny rytm dnia, nie ma jedzenia czy spania o konkretnej godzinie, dopiero u rocznych dzieci jest coś takiego wprowadzane. Na początku można przyprowadzać dziecko na kilka godzin i z nim zostać, co mi się bardzo podoba.
KiK czekam na Wasze wieści z pierwszych dni w żłobku. Mam nadzieję, że morza łez nie będzie. Kuba porządny z Ciebie facet :) I dobrze czasem spojrzeć na sprawę oczami płci przeciwnej, bo wiesz, kobietami to głównie emocje rządzą :D
Pozdrawiam
Giza
 
reklama
też czekam na pierwsze relacje ja się bardzo boję czy uda mi się wybrać dobry żłobek i nie mam pojęcia jak to sprawdzić przecież nie będę ich tam nachodzic co chwilkę żeby sprawdzać jak się obchodzą z dzidziami
 
Ja mam o tyle łatwiej (lub trudniej) że mieszkam w niewielkim mieście i mamy tylko jeden żłobek, więc kwestia wyboru najlepszego automatycznie odpada. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej.... Ale rzeczywiście z nas kobitki to są marudy, martwimy sie o wszystko, spać po nocach nie możemy...Nie wiedziałam, że aż tak bardzo zmieni mnie macierzyństwo :)
 
cześć,
w końcu po to żyjemy, żeby się marwić i troszczyć o swoją rodzinę. A dziecko jest niesamodzielne i potrzebuje naszej opieki bardziej niz ktokolwiek. A najwięcej to potrzebuje miłości i czułości :)
Pozdrawiam
Giza
 
Dziewczyny, a co właściwie robi się w żłobku z takim maluchem, co ma np. 6 miesięcy? Ile dzieci przypada na 1 panią? Jakoś sobie nie wyobrażam, że można opanować grupę tak małych dzieci na raz. Czy one tylko leżą w zakratowanych łóżeczkach?
 
cześć,
avocado2 na jedną opiekunkę przypada 4 dzieci, więc nie jest to zbyt duża gromadka. W praktyce podobno nawet mniej, bo część dzieci jest tylko do południa, część dopiero po południu, a niektóre przychodzą tylko kilka razy w tygodniu.
Jest sala zabaw. Dla najmniejszych dzieci (do żłobka moga już iść dzieci, które skończyły 4 miesiące) są np maty edukacyjne. Większe dzieci układają klocki z pani pomocą. Jest tam sporo zabawek, bardzo dużo edukacyjnych. Część sali jest wydzielona kojcem - ale ten kojec to chyba będzie wielkości mojego pokoju :)
Do spania jest osobna sala. No i tam są łóżeczka.
Jest jeszcze jadalnia (większe dzieci jedzą przy stoliku, a mniejsze u pań na kolanach) i łazienka.
Pozdrawiam
Giza
 
Giza - bardzo Ci dziękuję. Moja mama skutecznie obrzydza mi żłobek (wiadomo, 30 lat temu było inaczej), jednak jak moja Nastka będzie miała koło roku, to nie będzie innej możliwości. Nie ukrywam, że ze względów finansowych. Zatem chyba żłobek będzie koniecznością. Mam jeszcze jedno pytank: czy żłobki działają latem? i do której po południu?
 
cześć,
Avocado2 ja sama chodziłam do żłobka 30 lat temu i podobno płakałam, jak była niedziela :)
Nie wiem jak inne, ale ten, do którego zapisałam Przemka jest czynny od 6 do 17. Na jeden miesiąc letni jest zamykany, ale w tym czasie jest czynny żłobek dyżurny.
Pozdrawiam
Giza
 
reklama
Już za kilka godzin idziemy do żłobka....Mam już wszystko przygotowane - zaświadczenie od pediatry, książeczkę zdrowia, podusię, woreczek na ubranka...Czuję się jak przed wielką wyprawą i nogi mi sie troszkę trzęsą :-[ Chyba będę miała trudonosci z zaśnięciem ;)
Trzymajcie za nas jutro kciuki! Bardzo mocno! Aby Kacperkowi się spodobało i żebym ja nie płakała :)
 
Do góry